Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Donchain na ID


Death_Angel

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás všechny,
zrovna testuju obchodní systém Donchain 5&20 + MACD na ID. Obchoduji kontrakty E-mini S&P .. systém má zatím velice dobré výsledky (za 14 dní testování +945$) :) ,ale nějak nemůžu přijít na to jak vyladit vstupy a výstupy z pozic. Popř. jaký m způsoben nastoupit do trendu v případě že jsem zaspal na signálu.. Prosím pokud máte s tímto obchodím systémem nějaké skušenosti (ideálně ID obchodování) tak se prosím o ně podělte. Jde mi hlavně o vstupy a výstupy (popř. umístění SL a PT).

Děkuji za všechny odpovědi

Jirka
----------------------
hodně štěstí v tradingu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pri tomto systéme je dobré pracovať na dvoch časovýc pásmach. napríklad 10 min a 2. min.
10.min slúži na určovanie trendu a 2 minutové na vstupy a výstupy.

Použité indikátory:
Určovanie smeru pohybu DI+DI- alebo EMA 20

Vstupy kríženie EMA 5/20
- pri Up trende vstup 1tick nad high baru prekríženia
- pri Down trende vstup 1 tick pod low baru prekríženia
Výstupy buď na PT alebo posuvaním stoplossu.

Pozor obchody robiť len v smere trendu nikdy nie proti.

Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dopĺňam aj obrazovú prílohu. K tomu vystupovaniu fungujú aj iné možnosti ale to si musíte otestovať sám a zistiť na trhu ktorý obchodujete ako je lepšie vystupovať. A ako som už písal je lepšie brať trendy na podľa vyššých Timeframe aspoň mne to tak fungovalo. Prajem veľa úspechov. Marián

1590

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslým že je lepšie nastúpiť ak dostanete signál hned po prekrížení ako som to uviedol v predošlom článku, lebo neskoršie nástupi Vás oberajú o zisk a vystavujú vyššiemu riziku čím je vyšší Váš vstup v trende tým ste bližšie ku koncu trendu a počítajte stým že nie všetky signály budu výnosné:-) takže ako som napísal na úvod.Ano dá sa oponovať že ak je silný trend tak sa dá nastúpiť neskôr ,ale to nikdy nevieme kedy príde silný trend iba si to myslýme.Všetko je len o pravdepodobnosti nie o istote :-).Ak Vám môžem poradiť pri tomto systéme sa neponáhlajte
z posúvaním SL nakoľko pri slabšých trendoch spraví trh najprv retracemnet a to je ten moment kedy po posunutí som bol mnohokrát vonku.
Prajem úpešný backtest.
Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím Jirko,
Předkládám svůj obchodní plán, podle kterého se pokouším zatím v demu obchodovat zmíněný systém. Je to silně přizpůsobené platformě, kde jsem musel využívat indikátor, u kterého příliš nepotřebuji odečítat jeho hodnoty, které platforma (nebo já…) neumí zobrazit. Vybral jsem si tento sytém a plán i proto, že mi jako nováčkovi, nedává příliš volnosti k „vlastní tvorbě“. Zároveň by to mohlo dát nějaké náměty ohledně opožděných nástupů, na které se ptáš.

Trh: E-mini SP-500
Time frame: 3minutové grafy
Použité indikátory: EMA5, EMA 20, MACD
Vstup do pozice:
Long- překřížení EMA 5, EMA 20 směrem do long příkazem MARKET. Pokud si nejsem jistý (například při obchodu proti dosavadnímu nepříliš silnému trendu) požaduji potvrzení nákupního signálu ještě na MACD.
Short- překřížení EMA 5, EMA 20 směrem do short příkazem MARKET. Pokud si nejsem jistý (například při obchodu proti dosavadnímu nepříliš silnému trendu) požaduji potvrzení prodejného signálu ještě na MACD.

Pravidla pro práci se SL
Základní SL -50 USD.
Posouvání SL: Po dosažení +75$ posunuji SL na Break even.

Výstup z pozice:
Výstup na PT 112,5$ limitním příkazem zadaným po vstupu do pozice zároveň se SL.

Další pravidla:
a) Opožděný nebo opakovaný nástup do pozice zvážit v případech:
1) pokus při korekci opačným směrem k EMA 20 výrazně klesá VOLUME
2) při proražení silných S/R úrovní (alespoň 5 barů) ve směru trendu
3) Při vytvoření formace double bottom, double top
b) pokud se obchod nevyvíjí podle mých představ, „přešlapuje na místě“ z obchodu vystoupit
příkazem MARKET.

Tolik tedy ke své realitě, která mě zatím, i když jen na papíře, docela slušně funguje.

Prozatím je to otestováno na 156 obchodech s výsledky:
Win ratio: 69
Risk Edward Ratio: 2,36
Velikost účtu: 5000$
P/L: 2120$ ale je možný, že jsem si někde trošku „fandil“..
;) [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Snad ještě na doplnění dvě pravidla z mého "plánu":
1. pokud jde trh delší dobu do strany neobchoduji
2. pokud se dlouho nic neděje a potřebuji si "kliknout" pak přepnu aplikaci TSIM+ z Live modu do modu simulace a jeden obchod si udělám. (platí zatím do budoucna, až se vrhnu na live obchodování).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den Mariáne,
máte úplnou pravdu. Zapomněl jsem tam přidat určení trendu. Tak tedy: obchody provádím do směru trendu, který určuji na 10min grafech pomocí EMA 34. Pokud EMA 34 stoupá beru signály do long pozice a pokud EMA34 klesá beru signály k obchodům do short pozice. POkud je EMA 34rovný, pak musím se hodně držet, ale neobchoduji:-). Přiznám se, ale že mám problémy s definováním toho, kdy EMA ještě klesá (stoupá) a kdy už ho brát jako rovný.....

Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano je to dosť ťažké niekedy hlavne vtedy ked to netrenduje tento systém som bactestoval na YM dáva to dosť signálov
niekedy aj 5 krát za den čo je dosť náročné.Momentálne mávam signály na jeden denne čo je vyhovujúce.Pre moju povahu.Poznám jedneho obchodníka ktorý pred otvorením trhu vie na ktorej cene vstúpi do trhu a ktorý smerom bude obchodovať.Ja tento systém denne sledujem nie sú tam signály každý deň:( a ešte ked nastane tak na ER2 to urobí len priemera 400 dollárov čo je zas nevýhoda lebo mnoho krát tento index urobí aj 1000-cku.
Marián.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...