Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Účet IB v euru?


rotypka

Doporučené příspěvky

Pokud si budete stahovat peníze z IB acc na bankovní účet deponovaný v EUR, v žádným případě nemějte IB account v USD! Výběrem peněz v non base currency se vám automaticky otevře pozice na IDEAL Pro a prostředky na account statement vám tím momentem začnou lítat podle vývoje kurzu EUR/USD a to do doby, než na IDEAL Pro takhle iracionálně otevřenou pozici neuzavřete!!! Přesně takhle jsem si prvně vybíral peníze z IB acc v USD jako base currency na svůj bank. účet v EUR a čuměl pak jak tele. Protože vůbec Forex nedělám, musel jsem na helpdesku žádat o vysvětlení proč mě naskočila nesmyslná pozice na Forexu aniž bych nějakou vědomě otevíral a následně o asistenci pro její uzavření (a to jsme ještě asi tak deset minut zprovozňovali přístup mého terminálu pro Forex data - která jsem do té doby ani neměl aktivovaná!). Takže bacha na to!
Pak jsem samozřejmě konvertoval IB acc. do EUR a do tý doby je pokoj. Pravda, profity nejsou konstantní, ale dle toho, jak si právě stojí USD/EUR pár na IDEAL Pro, ale když obchoduju americký trhy, reziduuju v EU a vydělaný peníze hodlám zase rozfofrovat na evropským retailu, bylo by blbostí remcat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 31
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

to Helma,

prave riesim otazku v akej mene by som otvorit account, preferujem euro samozrejme ale nechapem
co znamena profity nejsou konstantni a co je IDEAL Pro...oni nemaju oficialne stanoveny kurz na kazdy
den tak ako ho u nas urcuje narodna banka?

myslel som si ze taketo veci sa riesia v ramci clearingu v citibank a nie ze sa otvara pozicia na forexe..
prosto nechapem, ale rad by som mal ucet v eur (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Tady jsem se ptal na poplatky ohledně převodů. Dnes mi přišla odpověď:

Margin requirements are shown in the base currency in real-time. If you close the same position, profit/loss is not automatically converted into the base currency; however, we do have a simplified process to help investors accomplish this. There is no charge to utilize the process - only the commissions for the trade would be charged.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maj jednu otázku, s ktorou sa neviem vysporiadať. Mám otvorený účet v IB vedený v EUR. Keď sledujem stav môjho účtu cez TWS neustále sa mi mení hodnota cash. Neviete mi poradiť ako to spraviť aby sa mi to nemenilo? Každý deň mi ubudne niekolko centov z účtu. Doteraz som bol v tom, že keď otvorím pozíciu prepočíta sa mi to na USD a po uzavretí sa mi to prepočíta späť na EUR a vybavené. Prepočíta sa aktuálnym kurzom a zisk prípadne strata sa pripíše na účet, ale mne sa cashova suma mení. Podľa mňa by sa meniť nemala. Už som pozeral aj stránky IB, ale odpoveď som žiaľ nenašiel. Neviete mi niekto poradiť? Ak nie budem asi musieť požiadať IB o vysvetlenie. Ďakujem za odpoveď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

doplnenie správy z July 15, 2009 06:06PM od igor31 . Keď sa mi zmení suma cash na druhý deň v activitystatement report sa mi v položke Cash Report objaví pri Cash FX Translation Gain/Loss presne suma, o ktorú sa mi znížil alebo zvýšil stav na účte oproti predchádzajúcemu dňu. Ak to niekomu, kto sa už s mojím problémom stretol pomôže. ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

ja som na zaciatku uviedol, ze to chcem v EUR, a teraz to po mne chce, aby som zadal menu a kolko v nej poslem.

asi to uz nezmenim bez toho, aby som zrusil registraciu a siel odznova :/

inac komunikacia s helpdeskom IB je jak za trest. pisem s nimi uz 2. den, ze chcem udaje pre poslanie penazi do nemeckej banky, a zenska furt o dacom inom mele..

nevedel by niekto preposlat tie udaje, co poslali jemu? teda ak tam nie su nejake individualne premenne..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vies to zmenit aj teraz bez problemov.
V Account Management -> Manage Account -> Settings -> Configure Account -> Base Currency a potvrdis dole Submit.
Do nemeckej banky sa daju poslat peniaze len v tom pripade ak ides fundovat ucet v EUR.
Vsetky udaje k poslaniu penazi Ti predsa vypise IB ked das fundovanie...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ropon> dik. myslel som, ze tie nastavenia su pristupne az po dokonceni procesu zakladania uctu. a nestoji zmena base currency nejaky poplatok? tusim som to tu niekde cital... kedze tam nie su ziadne peniaze este, nemaju mi to ale odkial stiahnut :/ som v tretom kroku zakladania uctu - deposit account ci tak nejak.

skusim pohladat nejake zmyslupne trhy obchodovane v EUR a rozhodnem sa, ci ist do slabnuceho dolaru alebo podobne nestabilneho eura :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...