rotypka

Účet IB v euru?

Doporučené příspěvky

Ucet u IB lze vest v cizi mene (neni to jen USD, ale myslim i GBP apod), ale jelikoz se obvykle obchoduje na USD trzich, dochazi fakticky pri manipulaci s uctem k neustalym prepoctum. Jinymi slovy - nevidim prakticky vyznam komplikovat si zivot jeste timto :). O zadnych poplatich (viz. prispevek boliji) nevim, ale je mozne, ze tam jsou.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Normálně bych samozřejmě vedl účet v americké měně, ale na Internetu jsem našel pár znepokojujících článků o americkém dolaru, potažmo americké ekonomice, potažmo budoucí válce v Iránu. Tím pádem bych uvítal radši účet v momentálně "spolehlivějším" euru. ( www.mwm.cz/clanek1.php?id=1271&pjmeno=&kredit=&p1= )

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
rotypka: Clanek jsem precetl a nejak nevim, co si o nem mam myslet. Problem to je urcite palcivy, ale asi me to neodradi od obchodovani na americke burze :). Kazda mince ma dve strany a nic neni cernobile. Ucte se obchodovat, po otevreni ropne burzy v Iranu muzete zkusit stesti i tam ;).

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Rozhodne to neni od veci.
Ja jsem letos prisel na svem akciovem maklerskem uctu na poklesu USD vuci KC o necelich 30 000,-
Momentalne to resim menovym uvereme jistenym v KC.

Pokud by slo mit u IB eura bez nejakych vedlejsich nakladu, tez bych to uvital.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Má tady někdo účet v eurech??? Jak to chodí, když děláte obchody (např. v ES, EYM) v dolarech? Bere si IB nějaký poplatek za převod Euro-USD a pak zpět? Zvažuji, v jaké měně mám mít účet... díky moc za Vaše zkušenosti!

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
slush: No tu ide o to ze ak mam ucet v USD a dolar klesne(a klesat stale bude) tak pridem o peniaze. V pripade ze vstupim do obchodu, dajme tomu ze ID a budem tam 10minut, tak mi absolutne nehrozi ze by som v tomto obchode prisiel o peniaze kvoli poklesu dolaru, pretoze sa mi peniaze znovu prevedu do eur, ale ak by som mal ucet v usd tak kazda zmena kurzu by sa odrazila na mojom ucte, co v konecnom dosledku znamena ze ked by som si chcel vybrat cely ucet bol by velky rozdiel v konecnej sume ak by som ho mal v euro alebo v usd.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím všechny,

když budu mít X obchodů, tak se Xkrát bude převádět z USD na EUR a zpátky. Podle mě na poplatcích prodělám víc, než na poklesu USD. Ostatně, pohyb USD závisí na mnoha faktorech. Třeba až bude v r. 2008 nový prezident USA, který by mohl stáhnout vojáky z Iráku, tak to by mohlo vyvolat vzestup USD.

Nu je to složité :)

Good luck!

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Malý dotaz - když budu mít u IB účet v GBP nebo EUR, bude se to tedy při každé transakci přepočítávat na dolary a odečítat výše zmíněný "malý" poplatek? Vím, že předchozí příspěvek je půl roku starý, ale chybí tu jaksi odpověď.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
misak Napsal:
-------------------------------------------------------
> tomkins : jestli není lepší se zeptat přímo u
> zdroje ? tj. brokera, ten může podmínky čas od
> času měnit.....

No, a nejjednodušší by bylo, kdybych si to našel na jejich stránkách, ale angličtina nění mojí silnou stránkou. Spousta lidí u nich má účet, takže jsem si říkal, že by to tu někdo mohl vědět. Navíc i kdybych napsal IB, ti by mi neřekli, jestli si češi zakládají účty v USD, Eurech, GBP nebo kanadských dolarech a proč?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
ne, ale reknou ti to na co se tady ptas. tedy jestli ti to budou konvertovat. a nevidim duvod proc ne. na us burzach nakupujes v US dolarech ne EURech. ale jak to prevadi, za jaky kurz tam a jaky zpet a jestli chtej poplatky ti reknou jen oni

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
No jo, nakonec mi nezbyde, než to tak udělat. Bohužel moje angličtina je na takový úrovni, že s tím budu mít asi malý problémy ;)

Ale teď z trochu jinýho soudku. Všiml jsem si, že při zakládání účtu u IB si člověk může vybrat, v jaké měně ho chce vést, ale v závislosti na tom je mu nabídnut větší či menší seznam zemí, na jejichž burzách bude moci obchodovat (alespoň tak jsem to pochopil - při USD je tam seznam snad dvaceti zemí, při GBP asi jen pět). Na forex by nemělo mít ale teoreticky žádný vliv, ne?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se