Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex na IB


Asae

Doporučené příspěvky

Môžete mi prosím potvrdiť, či je moje uvažovanie ohľadom obchodovania forex cez IB správne ?

takže cez IB je možné obchodovať forex, avšak nie je potrebné ho obchodovať cez nejaké loty, mini loty alebo micro loty. Jednoducho môžete cez IB obchodovaŤ aj tak, že kúpite 40K EUR/USD (čož je 1/4 normálneho lotu) a tým pádom má jeden tick hodnotu 4 USD.

Ak by som obchodoval objem 50K (1/2 normálneho lotu), tak jeden tick bude mať hodnotu 5 USD.

Ak by som obchodoval objem 10K (1/10 normálneho lotu), tak jeden tick bude mať hodnotu iba 1 USD.

ROzumiem tomu správne ? jednoducho - forex na IB sa neobchoduje v lotoch, ale v ľubovoľných objemoch a tým pádom si ja môžem prispôsobiť obchodovanie vzhľadom na môj účet (možno obchodvať aj s malým účtom). Rozumiem tomu správne ? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • 1 month later...

A který spread se ti nezdá? Resp. ten název GBP/EUR není úplně v pořádku :-D :-D
Ze kdy je ten screenshot? Hlavní obchodní hodiny?

Mimochodem jak řešíte kurzové riziko v IB? Otevíráte pozici v protisměru na měnu účtu?
Nebo víc subaccountů v různých měnách?

A nabízí někdo z brokerů zajištění za poplatek + rozdíl národních sezeb? Musí podporovat API.
Jak je to u Dukascopy?

Díky všem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravím,
jako nováček investování jsem se chtěl zeptat, jak na měnový hedging u IB.

Potřeboval bych získat za asi 10k EUR 270k Kč. Pochopil jsem z diskuzí, že musím zadat sell na pár EUR/CZK (destination FXCONV), ale pokud zadám stoplimit order na např. 26,95, tak mi přece nikdo nezaručí, že se příkaz provede...Koruna může posílit raketově ze 27 na 26,50 Kč a já budu v pytli. To stejné lze říci o klasickém stoploss orderu, ten se sice provede, ale můžu pak klidně dostat jen 26,30 Kč...

Existují u IB nějaké jiné cesty, které mi zaručí získání 270 k Kč za 10k EUR ?
Díky

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

emun Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mirku,
> zadejte si limitní příkaz.


Chtěl bych si pojistit investici v eurech, kterou mám někde jinde než u IB. Pokud zadám limit order na sell 26,95, tak se mi provede ihned, protože je nyní kurz 27 Kč za euro, ale bohužel dalších 10k EUR nemám zatím k dispozici. Ty splaším až někdy kolem půlky příštího roku, otázkou zůstává, jestli si v té době budu moci dovolit zadat limit order za 26,95, aby se vůbec provedl...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirinda78 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Chtěl bych si pojistit investici v eurech, kterou
> mám někde jinde než u IB. Pokud zadám limit order
> na sell 26,95, tak se mi provede ihned, protože je
> nyní kurz 27 Kč za euro, ale bohužel dalších 10k
> EUR nemám zatím k dispozici. Ty splaším až někdy
> kolem půlky příštího roku, otázkou zůstává, jestli
> si v té době budu moci dovolit zadat limit order
> za 26,95, aby se vůbec provedl...


Aha, pardon, to jsem to špatně pochopil. Teď už je to jasné. Jediná cesta mě napadá opce, ale v tom nepomůžu...

Na druhou stranu víte, kdy přibližně k posílení koruny může dojít. Aktuálně to vypadá na druhé čtvrtletí 2017. No a možná se v prosinci dovíme, že to bude třeba až koncem příštího roku, což byste, jak jsem vyrozuměl, pak měl vyřešené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
×
×
  • Vytvořit...