Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

A co akciový trh?


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám začátečnický dotaz. Zajímalo by mne, zda tyto rady a informace, které zde uveřejňujete, platí specificky jen pro komoditní trh nebo i pro akciový. Mám zájem se trhy zabývat, ale nejsem boháč a nemám 150 000 Kč na nejmenší investování do komodit. Tuzemský akciový trh nevyžaduje tak velkou investici. V záhlaví píšete, že se tu zabýváte i akciemi, ale o akciích jsem tu nikde nic nenašel. Díky za každou odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
problem je jinde ... na tuzemskem trhu Vam pro uvedeny objem (150k CZK) nikdo neda dostatecnou paku pro obchodovani, tj. v trhu budete jen se "svymi" penezmi. Pri tak malem objemu Vas "znici" poplatky (budete mit jen na KOBOS - na SPAD potrebujete min. cca 1.5M CZK) - budete-li obchodovat casteji, pri pozicnim obchodovani zase nemuzete pocitat s prilisnym zhodnocenim.
Napr. : pohyb KB o 10% (coz je pohyb, ktery neni priliz casty, celkem tak 2-3x do roka) a pri investici 100k CZK Vas prijdou poplatky na cca 2000 CZK.
Obecne - akciovy trh potrebuje mnohem vetsi pocatecni investici nez komodity/FOREX. A pokud budete pouzivat paku od brokera, vse se blizi jiz komoditnimu obchodovani.
Objem 150k CZK je ale dostatecny na obchodovani s nekterymi komoditami (intradenne i pozicne), pro FOREX vice nez dostatecny.
Jinak pro akciovy i komoditni trh je mozne pouzit podobne "instrumenty" - TA i FA.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...