Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Čas a jeho podoby


Retro

Doporučené příspěvky

Pro vstupy na data sleduji vyhlašování fundamentů (tedy spíš čas vyhlášení) na různých serverech (biz.yahoo.com/c/e.html , www.forexfactory.com) ale dosud se mi nepodařilo zjistit v jakém čase jsou opravdu události oznamovány. Někde je uváděný čas vyhlášení v ET, jinde mám možnost nastavit si Time Zone na Western Europe, ale zpravidla se výsledky objevují podstatně jindy. Můžete mi někdo trochu osvětlit problematiku World Time, ale hlavně čím se řídíte (jakým zdrojem) při Entry na data??
Předem děkuji ochotným.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

retro:
Na forexfactory si můžeš nastavit čas, jaký chceš. Pokud jsi v ČR, pak je to nyní GMT+2. Například forex-easy.com ti uvádí čas, který máš nastavený na svém počítači. To, že se občas výsledky neshodují, nebo je na některém ekonomickém kalendáři uveden nesprávný čas, se občas (...no... spíš častěji...) stává - s tím se prostě musíš vyrovnat a ověřovat si z více zdrojů. Každému vyhovuje něco jiného. Já kombinuji převážně forexfactory s easy-forex, občas ověřuji na biz.yahoo.com nebo na dailyfx.com, případně na fxstreet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nothing is easy..
Programy na zobrazení času vlastním, spíš mně štve, že na zdroje dat není spolehnutí ani na velkých serverech. No a chceme-li koláče (nebo spíš doláče) musíme pátrat po tom, kde není chyba.
Díky těm co odpověděli, i těm co ještě odpovědí, jaké zdroje používají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobre je mat program, kde si mozes nastavit 4 casove pasma, ako mam ja a neni problem. Ja mam nastaveny cas NY, London, Bratislava (v cechach si date trebarz Prahu) a Tokio. Program sa vola Qlock a najdes ho cez google a daju sa tam nastavit aj alarm, trebarz na daky fundament a podobne. Je to nastavene na na atomove hodiny a teda automaticky ti to raz za urcity cas, upravy cas aby siel presne. Na google mi naslo vela stranok prikladam tuto: www.qlock.com/ Inac tento program mi dal uzivatel na financniku pod nickom "jano" a on vie otomto programe viac. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím,
na www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/forex-casove-trendy.html je tabuľka, ktorú som previedol na náš teraz platný čas a pretože sa mi zdá nekompletná uvítal by som opravy, pripomienky a doplnenie za otázniky:
otvorenie Eurozóna 8:00
fundamenty Eurozóna 8:45
zatvorenie Eurozóna 18:00
otvorenie Londýn 9:00
fundamenty Londýn 10:30
zatvorenie Londýn ?
otvorenie NY 14:00
fundamenty NY 14:30
otvorenie burzy? NY 15:30
zatvorenie NY ?
fundamenty Tokyo 1:50
otvorenie Tokyo 2:00
zatvorenie Tokyo 11:00
otvorenie Sydney 1:00
zatvorenie Sydney ?
?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sice nevím, odkud berou na www.2008worldmarket ty údaje, ale na FX - Evropa (hlavní centra Franfurt a Curych) otvírá o hodinu dříve než Londýn a o hodinu dříve taky zavírá...To, že by Evropa (hlavní centra) otvírala stejně, jako Londýn a zavírala o půlhodiny později Londýna, slyším poprvé..
forex.timezoneconverter.com/index.cgi?timezone=GMT;
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...