Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny - Forex


johnycash

Doporučené příspěvky

PetrO

dakujem za odpoved. Kazdopadne trh sa trosku vyjasnil. eur/usd ako aj gbp/usd (hodinovy graf) v piatok dokoncili diagonalne trojuholniky po ktorych nastal vyrazny pohyb smerom na juh a mali by sa vratit spat do bodu kde sa zacali t.j. do konca vlny cislo 4.
Osobne s napatim sledujem trh eur/usd, kde sa zacala formovat finalna piata vlna trojuholnika (zacala spominanym obratom po ukonceni ending diagonal triangle v piatok) a pojej trojvlnovom dokonceni ocakavany impulz na sever.
Ako uz bolo vsak povedane su to alternativy tak si pockame co nam povie trh.
majte sa zatial pekne D.:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Taky si myslím, ten 5 vlný impuls byl kompletní, tedy podle toho co vidělo mé nezkušené oko. Každopádně jestli byl 100 % v souladu s pravidly a směrnicemi zatím nedokážu posoudit. Četl někdo z fx traderů knihu od samotného guru Elliota? Uvažuji, že bych jí někde sehnal, protože z dat z internetu jsem spíš zmatený, než rozumný... :S
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som si stiahol z elliotwave.com po registracii tych 10 lekcii po anglicky.Bohuzial anglictina nie je moja silna stranka,ale brat ktory zije v USA sa mi ponukol ze mi to prelozi ked bude mat cas.Takze (ne)trpezlivo cakam na preklad.

Kniha by bodla tiez,no myslim,ze nik z mojich znamych by si uz netrufol na preklad. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja (si:))) sezenu Elliott Wave Principle a pak poreferuji. Preklady by byly urcite super!! Znovu jsem procetl vse o EW co je financniku a stale me trapi vety pana Obeslo, kdy pise ze je na internetu opravdu malo kvalitnich zdroju. Na internetu neni zhola nic!! Nedaji se ani studovat grafy od profesionalu, protoze ty se mi taky nepodarilo najit. Pevne doufam, ze ty preklady vnesou alespon drobet svetla do EW v Cechach, Morave a na Slovensku:) EW jsou mozna po zaziti jednoduche, ale je velice tezke o nich neco najit.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jean Luck:
Nemohl bys hodit do eteru graf jak jsi to pocital?! Zajima me jak to vidi i ostatni, protoze ono se da mezitema carkama koneckoncu videt cokoliv. Zitra jestli to vyjde tak objednam knihu, jsem opravdu zvedav. Zatim je to spis hledani toho co chci videt, nez toho co bych mel videt.

Ve futures jsem cetl odhad, ze je 10 lidi v CR a na SK co ovladaji EW. Treba se z tebe rysuje ten 11cty:D

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heh,to si zatial nemyslim.:))) no skusat to mozem,zivot mam este pred sebou. Bohuzial som teraz v praci,takze sa budem musiet pohrabat na nete (ak mi to programove obmedzenia dovolia) a ak sa mi to dnes nepodari,tak najneskor vo stvrtok vecer by som to sem dal. Inak je to presne o tom co pisal nas Financnikovsky guru pan Obeslo,treba zacat s najvacsim TF a postupne analyzovat kazdy a ist dole. Potom uz len vyhladavat odrazy.Samozrejme stale hladam ten cit ktory treba k videniu tych vln,no pomalicky sa posuvam dopredu. Ak vidim potencionalny odraz (vytvara sa druha vlna,pripadne sa mi zda ze zaciatok tretej)skontrolujem si na vyssom TF kde a preco sa vytvara tato podvlna,zmeriam si urovne ci dosahuju fibonaciho cisla,pockam kym sa nezacne 3 vlna ( aspon 3 ,,vyssie vrsky,,) a otvaram poziciu s tym,ze SL umiestnim tesne pod dno druhej vlny a PT davam na 150% urovne fibo,pripadne ak sa ku nej blizi tak pritiahnem SL a posuvam ho v urcitej vzdialenosti. Zatial sa s tym len ,,hram,, nerobim si statistiku ani nemam nejaky pevny plan ktoreho bych sa drzal, drzim sa len vlastnej hlavy. Stale mam malo informacii na to aby som zacal s nejakym planom. Pockam na preklad,prestudujem a potom zacnem nieco vymyslat.;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...