Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny - Forex


johnycash

Doporučené příspěvky

Lopo1,

Už nepremýšľam nad EW, je to jednak príliš diskréčne a po druhé uviazol som tam v slepej uličke...Radšej by som niečo viac mechanické...asi AOS. Teraz pitvem Vegasa...Myslím, že pri vhodnom skrátení TF bude mať vyšší ziskový potenciál ako má...Učím sa MQL, aby som to zvládol naprogramovať...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tiez som si presiel aj Elliotom a co to sa na mna nalepilo, no v principe som zostal na tom, ze takmer vzdy nastane minimalne jeden spatny pohyb cik-cak. Cize vyhladavam len suporty a rezistancie a v spolupraci trendlinkami sa snazim nieco z trhu uchmatnut aj pre seba.
Aj ked teda tento tyzden sa mi prilis nedari...

Lopo1: fungujes na live ucte?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím příznivce EW na FX!

TO Sid:
Side před nedávnem jsem se prokousal diskuzí o MM na FX, a objevil tvůj "grál" pro FX :-). Jelikož si zmínil swing charts, chtěl bych se zeptat, jaký máš názor/zkušenost s Elliottovými vlnami, a především např. s Gann swing charts, podle teorie W.D.Ganna ? Zdali si něco z toho použil do svého O. systému ?

Pro rychlejší orientaci uvádím jeden z tvých příspěvků do MM vlákna:

[ital]
Re: Moneymanagement
Vloženo uživatelem: Sid
Datum: October 9, 2005 11:28PM
Statut uživatele: Forex administrátor

To namodro
Nic pro oklamaní tam není.... :), to bych klamal sám sebe..a vše se to nemusí pro nějaký signál nutně křížit...stačí když se něco navzájem přiblíží i jen na hodnoty +3 nebo do mínus 3 (například). Takové AOS neznáš ? Vše se ani v některých AOS nemusí nutně křížit.. Je tam zmíněný Swing chart, 3-pásmový BB, Gann HILO Activator, několik upravených KAMA a něco dalšího. Kouzlo je především v tom, že používám různé druhy period, různé typy cen pro každý indikátor (od close po Meridian price) a více už z pochopitelných důvodů vážně neřeknu. Jak to říkali Indiáni - Howg ? (nebo tak nějak)... :)
GL and GN All
SID [/ital]

Předem ti moc děkuji za odpověď !!

Ať se daří obchody vám všem i tobě Side !!
l.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Jardo, dekuji za odpoved. Chtel jsem se zeptat,resp. spise zkonzultovat,jestli jsou me zavery spravne. V prilozenem obrazku je situace z menoveho paru USD/JPY... Zaznacil jsem v prave casti 3 vlny. Domnivam se spravne,ze se zacala tvorit 4. vlna smerem dolu? Mel bych v umyslu pockat na jeji dokresleni (mozna ze uz bude skoro kompletni) a pak dat prikaz k nakupu - 5.vlna by mela jit smerem nahoru a muj odhad je,ze by mohl jit az ke 116 (SL bych si samozrejme pohlidal pripadne prekvapeni). Muzete mi dat zpetnou vazbu,jestli si to myslim spravne,anebo je to spatne? Dekuji David

4275

Link to comment
Sdílet pomocí služby

l00ser
něco z 9.října 2005 je už svým způsobem FX pravěk..:-), komerční indikátory, které jsem tam citoval a používal jsou sice pořád dobré (takový KAMA považuji vzhledem ke kumulaci MA a volatility za něco stejně dobrého, jako je ADXMA), ale mne už přestaly vyhovovat, hlavně proto, že člověk musel sledovat více signálů na páru a unikaly mu signály na jiných párech.. Různé druhy period jsem nahradil time koeficientem, používám už jen vlastní udělátka atd. atd. S Elliott wave mají zkušenosti především komoditní a akciové trhy - neuznávám je jako vhodnou indikaci pro FX. Gann swing měl svoje nejlepší léta v meziválečném období, a opět byl stvořen původně pro akciové trhy...Neříkám, že to jsou špatné indikace, ale prostředí FX je něco úplně jiného..
Navíc za dva roky se i na FX dost změnilo, boom zažívají carry trade, je větší provázanost mezi indexy, mezibankovními sazbami a FX, zelenou dostávají v TA matematické modely a různě provázané algoritmy s vazbou na burzovní indexy, ropu, futures atd. atd.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

No tie erupcie na slnku by som veľmi nepodceňoval majú vplyv na chovanie ľudí tak isto ako fázy mesiaca a ako vieme peniaze vymysleli ľudia a masy ľudí sa chovajú iracionálne. Potom stačí len taký malý vybuštek a je to. Naša hviezda určite ovplyvňuje chovanie ľudí. Tým pádom aj finančné trhy. Momentálne žiadne výbuchy nie sú k dispozícii tak trhy sú pokojné. Ináč odporúčal by som pri raste mesiaca kupovať a pri úbytku predávať. Viac google. :) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blawsson
:-)..matematické modely zůstanou vždy jen matematickými modely a nejsou samospasitelné...něco se dá spočítat, ale něco holt nejde - ale ta provázanost mezi jednotlivými trhy (viz příspěvek výše) funguje občas celkem spolehlivě...
Např. úplně primitivním mat. modelem (tak dva, tři roky z5 - dnes už to díky změnám a nestabilitě na akciových trzích i cenám zlata nefunguje) byl DJ (Dow Jones) a cena zlata (v USD/unce). Pokud člověk použil formulku DJ/cena zlata - tak vše co bylo ve výsledku pod 10 signalizovalo předražené zlato a to co bylo nad 10 dávalo solidní signál k nákupu zlata. A takových "formulek" existovalo a existuje více...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID:

..takze to , o com si sa zmienil je postacujuce k urceniu smeru? "Staci" popozerat uroven indexov, zlata, ropy, medzibankovych sadzieb.. dat to do suvislosti a najst kluc k vytvoreniu urcitych mat. modelov? Ten Tvoj indikator mi neda spavat a to je dobre ..:) Ak by si bol taky ochotny,tak by som bol vdacny, za dalsie nakopnutie troska vpred.. Mohol by si mi aspon trosku naznacit, ktora previazanost urcitych indexov,sadzieb, zlata,ropy... mi ukaze to,co sa da spocitat? Zacal som sledovat medzibankove sadzby a ono to sakra aj funguje,ked "musi".. ;)

Inak rusi pristali na slnku v noci... takze mozno by som aj uveril tomu,ze trh sa hybe podla erupcii na slnku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...