Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Krok 1 po přečtení manuálu


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, hlavně nováčky.
Taky jsem dumal, jak dál po přečtení, ale už jsem o něco pokročil. Hlavně jsem přemýšlel, jak to udělat, abych se nepřipravil o své .... "milášky" teda vlastně peníze:) A nejdůležitější se ukázal SL(Stop-loss) ve vstahu k MM(Money-management) a stále mi to nějak nesedělo. Přece u malých účtů není možné riskovat 5% celého účtu. No považte samy a případně mne opravte.
Například se rozhodnu pro účet u IB(InteractiveBrokers) s počátečním vkladem 5,000$ takže 5% je 250$. To je zatím v pohodě, ale berte třeba, že chci obchodovat například ET(Ethanol) u kterého je open margin (Intradey Initial) cca. 3,000$. To znamená, že v reálu mohu udělat jen nějakých 8 obchodů a ... dohrál jsem. Takže podle mne je daleko moudřejší postupovat jinak.
Začnu asi jako většina nováčků. Takže mám max. těch 5,000$. Na základě nějakých osobních preferencí, rad zkušenějších kamarádů, …. si vyberu několik titulů, které bych případně rád obchodoval. A hned stojím před prvním vážným rozhodnutím. Chci obchodovat pozičně nebo intradenně? A to není volba jen na nějaké ledabylé …. tak třeba to druhé. Tady je potřeba se hodně zamyslet (data, komise, …). Pokud se tedy už nějak rozhodneme, tak si na webu najdeme marginy podle našeho rozhodnutí. Takže pro poziční potřebujeme - „Overnight initial“ a pro intradenní - „Intraday initial“. Tuto zjištěnou částku odečtu od svého účtu a už jsem skoro u SL.
Na chvilku odbočím. Předpokládejme, že není velký problém sestavit systém, který s alespoň 30% pravděpodobností trefí směr. Dále předpokládejme, že RRR (Risk Reward Ratio) je takové, že i těchto 30% dobrých obchodů nám alespoň pokryje ztráty. Protože zde hrajeme s nějakou pravděpodobností, tak nemůžeme na jisto počítat, že z deseti obchodů nám tři určitě vyjdou. Proto počítejme s nějakou mírou bezpečnosti třeba alespoň 14 obchodů.
A jsme konečně u SL. Takže teď když jsme odečetli margin od svého účtu, tak zbytek vydělím čtrnácti a dostanu nějakou částku. Od této odečtu brokerské komise a ještě 1/14 všech případných poplatků (platíte-li data, front end, ….). Tak a mám SL !!! A můžu jít dál.
Pokud je výše mého SL, taková, že daný trh mi ji během třeba dvou tiků, takže klidně během jedné minuty vymázne, tak od takového trhu rychle pryč.

Omlouvám se, že je to tak dlouhé. I tak je to jen komentovaný výběr z mého obchodního plánu, který jsem si dělal než jsem se opravdu rozhodl pustit těžce vydělané peníze do světa.
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Sonnyho: Drzim ti palce chlape, jak budes pri studiich na MFF trenit obchodovani :)
Ja se zrovna ma matfyz nedostal a tak jsem zvolil variantu fjfy a obavam se ze budu muset alespon po nejaky cas tento konicek (obchodovani) omezit. Kazdopadne GL.

Softik: S tema 5% bych to bral jako maximalni hranici, ktera je hodne agresivni. Treba v knizkach, ktere jsou recenzovany i tady na financniku, pisou nekteri traderi s mnohaletou skusenost,i ze maximalne tak 3% z uctu a i to je pro nekoho dost. Jde i o to jakou mas strategii a jak pevne nervy. Preji hodne stesti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...