Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Heikin-ashi


Wiggy

Doporučené příspěvky

Rozhodl jsem se založit samostatné vlákno na sdílení poznatků a systémů ohledně stále oblíbenějši varianty zobrazování svíček Heikin-ashi. Myslím že Heikin-ashi má velký potenciál (např. Sid se zmiňuje o obchodnících kteří obchodují jen s HA bez Indikátorů, navíc se s touto metodou dá obchodovat i na 5min grafech) a proto doufám že všechny zajímavé poznatky a strategie založené na Heikin-ashi budeme úspěšně shromažďovat zde. A myslím že to nemusí trvat dlouho a můžeme tu mít profitabilní extrémně jednoduchou strategii kterou nás bude bavit obchodovat;)

Pro základní informace o HA přikládám pár odkazů posbíraných na fórech:
www.investopedia.com/articles/technical/04/092204.asp -výpočet HA a základní použití
www.tradecurrency.ca/heikin-ashi.html -odkaz na krátké video o použití HA (díky Side)
www.ensignsoftware.com/tips/tradingtips57.htm -menší "kritika" ohledně matematického modelu HA

Doufám že mě za tohle vlákno neukamenujete...(pokud vlákno nebude mít odezvu tak prosím Sida aby jej smazal, díky)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Wiggy
Heikin-Ashi (HA) se staly trochu fenoménem v posledních letech a je fakt, že je i dost brokerů zařadilo do svého sw, především proto, že počítají tradiční hodnoty ze kterých vychází hodně indikátorů i AOS - uzavírací, otevírací, nejvyšší a nejnižší ceny - trochu jinak a podle některých názorů i průkazněji a tedy lépe. Trochu problém vidím v tom, že dost traderů ortodoxně preferuje klasiku a nerado mění svoje zvyky. Při tom se dají dobře kombinovat i s jinými indikátory celkem bez problémů...Myslím, že toto vlákno, které jsi založil, by mohlo být životaschopné..:-). Některé svoje poznatky a taky pár indikátorů a AOS na bázi HA tady průběžně taky přidám..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No pozrel som si to video a instruktaz bola prevedena vo VT, neviem ci je tento system aj pre MT, ale otom potom.
Vo VT som si podla videa nastavil Heikin-ashi, ale on tam mal aj daky SSL a Strength Indicator a tie som bud slepy, alebo standardne vo VT niesu, tak neviem. Mate niekdo tie dva TA? Ak ano sem snimi. Vsimol som si, ze mal graf nastaveny na 10 min a par bol EUR/USD a tak ma logicky zaujima, ci je to jediny par, alebo sa da obchodovat kazdy par ktory mam v VT k dispozicii. Vela som tomu nerozumel, kedze to bolo v anglictine, ale ak som pochopil, trend je vtedy, ked sviecka, ktora ukazuje trend povedzme long a je hruba nepresahuje vtomto pripade tenky knot pod a naopak v pripade short. Dufam, ze som sa vyjadril spravne. Vysvetloval tam este nieco kde su kratke knoty na svieckach dlhsie ako hruby knot, ale tak daleko moja anglictina nesiaha, co chcel autor tim povedat? Viete mi zodpovedat tieto moje otazky? A je toto aj pre MT. Mam totizto obe dema aj VT aj MT. VT mi ale vyhovuje viac. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ICE: Pro MT4 ho můžeš nalézt v základních indikátorech, myslím že pokud se podíváš trochu podrobněji na HA grafy tak základní formace tam snadno poznáš

euforos: Zmiňoval ses o nějakých formacích na HA, mohl bys je kdyžtak hodit na sklo? aspoň zhruba...díky

Sid: už se těch systémů nemůžu dočkat...sám sem se zkoušel trochu vymýšlet jednoduché primitivní strategie jen s využitím HA a zkusím to zprovoznit díky tSL, SL, PT, MM (hlavně množství otvíraných lotů a postupné přidávání...nebo nějaké variace na toto)...taky sem tam chtěl zkusit přidat ještě jednoduchou fuzzy logiku, ale zatím mě nic kloudného nenapadlo, takže se těším na inspiraci:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neviete nahodou niekto, ako prinutit MT, aby bral sviecku podla HA, t.j. tak ako ju vypocita HA a nie klasicky podla ceny? ide mi o to, za mam EA, ktory vstupuje do trhu podla predchadzajucej sviecky a od oka sa mi zda, ze by vysledky boli lepsie, ak by sa pouzila metoda HA, kezde ak je rozbehnuty trend, pri pouziti HA je menej protitrendovych sviecok

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak abych taky přispěl něčím do nového vlákna, nabízím dva indikátory, které nejsou v základu VT a jsou založeny na Heikin Ashi (HA). Obrázek je focen pro prostředí HA na dnešním EUR/USD (12.9.). Prvním je Ch.QStick HA (na obrázku v novém rámu), který je založen na oscilaci indikátoru propojeném s HA. Základní princip indikátoru je v tom, že když se dostanou jednotlivé křivky pod bod nula (0) označeno černou přímkou, je to určitý signál k prodeji a vstupu Short - opačně, když nad nulu, je to signál k nákupu a tedy Long. Řídit se dá i podle jednotlivých barev - zelená long svíčka, fialová short, které jsou totožné s barvou na cenovém grafu. Základní nastavení má periodu 8 a Simple, dobré výsledky má i perioda 10 - Weigthed. Druhým a dost zajímavým indikátorem je v cenovém rámu uvedený Chaos Fractal HA. Ten už je trošku složitější, ale o to lepší má výsledky. Autorem samotných Chaos indikátorů je Bill M. Williams, který poprvé představil Chaos Indikace v knize "Trading with Chaos" (1995).V indikátoru jsou obsaženy dvě funkce: První určuje úrovně (levely) posledních pěti svíček H (nejvyšší) a L(nejnižší) - z těch se potom tvoří hranice(úrovně) pro nejvyšší a nejnižší ceny. Na obrázku zeleně a červené křivky. Vstupovat a vystupovat se dá podle toho různě. Druhá funkce je už pro HA typická a určuje spodní a vrchní hranice "přechodu lokálního trendu" ve formě modrých a hnědých teček ("kuliček"). Má se za to, že když např, short červené svíčky dosáhnou určité spodní hranice a jsou deklarovány s hnědou tečkou, je to určitý signál k obratu do Long pozic - pokud dosáhnou vrchní hranice na zelené svíčce a jsou deklarovány modrou tečkou, je to signál pro obrat do Short. Až bude někdy více času zkusím rozebrat, jak se dají tyto dva indikátory spojit a reálně využít pro obchodování. Oba indikátory pro VT jsou v příloze .vtscr SID

2236

2237

2238

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SiD: skvělý začátek, doufám že už brzo budeš mít čas abys trochu podrobněji popsal použití...jestli bych tě ještě mohl poprosit, říkal si že ty indikátory "nejsou v základu ve VT", takže pokud by byly náhodou odvozeny z MT a máš je k dispozici, jestli by si je tu mohl hodit taky. Díky
roko: bohužel nevím jestli to jde a ani sem to zatím nikde neviděl použité...v programování jsem sice totální začátečník, ale možná bys mohl nahradit hodnoty svíček matematickými vzorci pro HA, ale nevím jak moc je to reálné
P.S. mohl bys tu kdyžtak nastínit tvůj systém? vypadá jednoduše a funkčně, díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...