Přejít na stranu:  12 Další
Aktuální stránka: 1 z 2
Diskuze k článku: INDIKÁTORY: RELATIVE STRENGHT INDEX (RSI)
Vloženo uživatelem: Financnik.cz
Datum: April 10, 2007 09:09PM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Re: Diskuze k článku: INDIKÁTORY: RELATIVE STRENGHT INDEX (RSI)
Vloženo uživatelem: pigi
Datum: April 27, 2007 08:56PM

Zaujimalo by ma, z coho sa pocita, resp. z akych udajov pocita indikator RSI

Vloženo uživatelem: kbtm
Datum: April 27, 2007 09:33PM
Statut uživatele: Gold member

Preji dobry den,

zkuste :

http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:technical_indicators:relative_strength_in

Najdete tam i dalsi postupy vypoctu vetsiny pouzivanych indikatoru.

S pozdravem kbtm

Vloženo uživatelem: 911
Datum: April 27, 2007 11:29PM

rusim ramecek

Vloženo uživatelem: 911
Datum: April 27, 2007 11:30PM

pardon, zapomnel jsem ze jsem v jinem vlaknu.

Vloženo uživatelem: pigi
Datum: April 28, 2007 02:33PM

kbtm diky moc, fajn web, urcite mi pomoze

Vloženo uživatelem: marcossoft
Datum: April 30, 2012 05:27PM
Statut uživatele: Silver member

Zdravím

Pokúsim sa oživiť toto vlákno.

Používa niektop tento indikátor ? Chcel by som sa pokúsiť BT trh NQ alebo ES s použitím len tohoto indikátora s tým, že budem vyhľadávať prekríženie len na S/R úrovniach., Pre začiatok by som chcel aby to boli H dňa, L dňa, H/L predchádzajúceho dňa, poprípade ešte Close dňa.

Ma s tým niekto skúsenosti ?

ďakujem

Datum: April 30, 2012 06:33PM

Přeji dobrý den,

mám pár testů dle systému z vlákna http://www.financnik.cz/forum/read.php?19,187563,page=1, nick "xzajic".

Nevypadá to vůbec špatně. Postupně se to pokouším zakomponovat do systému směrových výpisů na indexech - a to typu "vstup a zapomeň" - tj. bez dalšího řízení.

S pozdravem kbtm

Vloženo uživatelem: marcossoft
Datum: May 1, 2012 07:13PM
Statut uživatele: Silver member

Taka menšia otázka. Funguje tento indikátor aj v intraday ? Lebo všade s nim počítajú pri day grafoch.

Datum: May 1, 2012 08:17PM

Přeji dobrý den,

RSI "funguje" na jakémkoliv timeframe (podobně jako všechny indikátory, které používají pro výpočet OHLC ceny).

S pozdravem kbtm

Vloženo uživatelem: xzajic
Datum: May 2, 2012 07:55AM

RSI funguje všude, ale sám jsem pro něj intraday nenašel využití. Mnohem lépe mi fungovat při EOD strategiích. Ono je odobré si uvědomit, že OHLC ceny v intraday představují dosti "umělý" údaj - např. v dané pětiminutě byl nějaký nákup první, nejvyšíí, nejnižší a poslední - no a? Na denních datech mi to mnohem více odpovídá psychologii lidí - DENNÍ maxima a minima například mohou korespondovat se supporty a rezistencemi...

Vloženo uživatelem: rominek
Datum: December 9, 2014 07:04PM

Tak teď je mi jasné kde jsem dělal chybu. Pokaždé když jsem se dostal nad nebo pod, tak jsem čekal na první obrat a hned jsem nakupoval nebo prodával. To, že bych měl čekat na opětovné proražení dané hranice mě nenapadlo. Já sám to mám nastaveno na 16 bars a 75, 30. K tomu používám klouzavé průměry 20 a 40 (jsem na to už zvyklý).
Nejsem bohužel profesionál, ale začátečník, který se tomu věnuje na demo cirka osm měsíců. Takže UCHO smiling smiley

Vloženo uživatelem: ASDF
Datum: December 10, 2014 11:54AM

2rominek

Indikátory jako RSI, CCI, OBOS, SSTOCH aj. zobrazují historii a nijak neukazují budoucnost. Pokud bude trh klesat a zase klesat, indikátor se dostane např. pod hranici 20 (OBOS), což normálně indikuje nákup a bude pod touto hranicí pokračovat vodorovně dále. To znamená, že na limity 20 / 80 apod. se musí nahlížet jen jako na velmi orientační v kontextu na celkovou situaci.

Příklad
- říjen 2014, index DAX
- OBOS vystoupal nad 80 při hodnotě 9.500 (přibližně)
- index dále rostl až na hodnotu 10.000, což je diference 500 bodů
- OBOS po celou dobu růstu byl nad 80

Podobně se chovají všechny indikátory tohoto typu.

Vloženo uživatelem: rominek
Datum: December 10, 2014 05:46PM

Moje verze je taková: obchoduji v grafu H4, dojde-li ke skřížení SMA podívám se na graf D1 a W1 (pro určení trendu) a potom čekám na ukazatel RSI. Pokud chci jít do short čekám až na RSI uvidím překoupení, a zase, pokud chci do long čekám na přeprodání. Snažím se svést na vlně. Takhle to zatím vedu. Nechci to zbytečně kombinovat, protože čím více ukazatelů, tím více je z toho guláš.
Problém je v tom, že ne vždy dosáhnu hranice 70 a 30. Dost často se pohybuje (RSI) ve středu a to potom je obtížnější rozhodování.

Vloženo uživatelem: ASDF
Datum: December 12, 2014 10:03AM

2 rominek

Ještě dodám, že klouzavé průměry se chovají stejně jako oscilátory. Když dojde k překřížení, je již skoro pozdě. Obecně to trochu funguje jen na dlouhé úseky min. v týdnech. Na intraday je to opět jen orientační. A je úplně jedno, zda se jedná o kombinaci SMA, EMA, WMA či jiných. Nijak se nedá nakombinovat (a to ani časovým posunutím) predikce budoucího vývoje. Je to stejné jako u oscilátorů, kde tyto mohou jít dlouho vodorovně, tak i zde může dojít k překřížení a následném obratu bez vytvoření standardního patternu.

Obr.: DAX, 5 min., oranžové jsou EMA 200 a EMA 50, ostatní čáry nejsou podstatné

Přílohy: screen.png (15kB)  
Přejít na stranu:  12 Další
Aktuální stránka: 1 z 2

Prosím čtětě než vložíte svůj příspěvek! Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem. Základním pravidlem tohoto fóra je pozititivní přístup a absolutní zákaz navážení se do kohokoliv na tomto fóru. Pokud nám chcete povědět, že znáte lepší stránky o tradingu, že vydělávání peněz je nemorální, že komodity nefungují, že jste mnohem chytřejší než diskutující zde, že jste někde slyšeli že tyto stránky stojí za starou bačkoru, že umíte všechno lépe, ale podrobnosti říci nemůžete atd, tak se prosím ani neregistrujte a jděte na stránky, které jsou Vašemu srdci a myšlení bližší. Nechceme zde stále dokola řešit tato nekonstruktivní témata a lidem, kteří si nedokáží udělat vlastní názor na základě zde prezentovaných informací bohužel nedokážeme pomoci, odpovědi na podobné příspěvky můžete najít v archivu této diskuze a o nová vlákna na tato témata zde již nemáme zájem.

Litujeme, do fóra mohou vkládat příspěvky pouze registrovaní uživatelé.

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah. Provoz diskuze se řídí Pravidly diskuze na serveru Financnik.cz.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!
Copyright 2009 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.