Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • Cenové patterny

  Publikované články:

  Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování – 2

  Minulý článek přinesl poměrně dost ohlasů, proto se pojďme dnes v oblasti obchodování formace DT/DB posunout trochu dále.

  Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování - 1

  Čas od času diskutuji na téma, jak postavit obchodní systém pro intradenní obchodování, který bude dostatečně robustní a zároveň bude zejména začínajícího tradera limitovat v počtu obchodů, a tedy i přeobchodování. Odpovědí může být základ v podobě silné cenové formace, kterou lze obchodovat samostatně, nebo v kombinaci s dalšími nástroji technické analýzy. Mojí oblíbenou cenovou formací je konkrétně dvojitý vrchol / dvojité dno. Pojďme si proto ukázat několik tipů jak konkrétně tuto formaci využít pro intradenní obchodování.

  Reverzní klasika: cenový pattern 1-2-3

  Dalším silným reverzním patternem, na který se v rámci naší krátké série článků o patternech zaměříme, je tradiční 1-2-3 reverzní pattern. Velmi silný nástroj, který osobně používám pro spreadové obchodování.

  Silné cenové patterny: 2b reversal

  V několika budoucích článcích se pokusím vám představit své některé oblíbené cenové patterny, které v obchodování více či méně používám. V rámci článků se tedy vrátíme k vyzkoušeným konkrétním vstupním a výstupním strategiím. Začneme zajímavým reversním patternem.

  Technické formace: kulatý vrchol / kulaté dno

  V našem bezplatném on-line manuálu jste se již zajisté všichni dočetli o formaci dvojitý vrchol/dvojité dno. Mezi nástroje základní technické analýzy však patří i formace kulatý vrchol a kulaté dno, o které si povíme dnes něco více.

  Od myšlenky k reálným obchodům


  Pravděpodobně nejupřímnější kniha týkající se obchodování vydaná na českém trhu.

  Praktický průvodce dosažení nejen finanční, ale i časové svobody obchodováním finančních trhů. Nevydávejte se cestou ztrácející většiny a inspirujte se tipy tradera s 20letou praxí. Implementujte již od samotného začátku své praxe důležité systematické procesy a správné myšlení, které výrazně zvyšuje šance na stabilně profitabilní obchodování. Získat knihu

  Nemáte trading takový, jaký byste si jej představovali?

  Trápí vás impulzivní obchody? Black-out dny? Hodiny denně před monitorem? Naučte se obchodovat systematicky s mechanickými přístupy. Svěřte rutinny počítačům. Naučte se profitovat jako profesionálové.

  Workshop profitabilního obchodování od A do Z
×
×
 • Vytvořit...