Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

images Napsal:
-------------------------------------------------------
> TEQA,Tuktuk :
> Teoreticky fungují celkem solidně, ale v praxi to
> dovede psychika pěkně zničit, ostatně jako
> kterýkoliv jiný profitabilní systém.
> Osobně nejvíce bojuji s výstupy (dodržet exit
> signál, nedodržet..?!)
> Přeci jenom jak moc je člověk zvyklý zavírá po
> 15-30min. pozici, která je třeba v ztrátě 2,3,4
> pips? Já vůbec, vždy čekám jak trubka na SL a
> většinou se dočkám.... A často jen proto, abych
> zjistil, že kdybych měl SL o pár p. níže/výše, byl
> bych pak ve finále ziskový.
> Ale myslím, že s těmito démony bojuje asi každý
> obchodník, zvláště když se učí aplikovat novou
> metodu a hledá v ní vlastní přístup...


Přesně tak - i ty pivoty, jak napsal TukTuk. To SL je jak hypnotizér. Ne že by tov člověk otočil, když mu to pattern ukáže, ale čumí až to doleze a pak nadává proč to neotočil.
Já to už řeším tak, že zadám objednávku a schovám cenový panel. Pozice potom zavírám v okně otevřené pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jsem si teď udělal backtesting na pattern ZLR na EUR/USD od 16.6. do 14.7.:

Celkem 81 obchodů, z toho:

48 ziskových obchodů se ziskem 548 pips vč. spreadu
33 ztrátových obchodů se ztrátou 186 pips vč. spreadu

Max. ztráta na 1 obchod 13 pips (vč. spreadu), max. zisk 62 pips (vč. spreadu) na 1 obchod. Poměr 1:2,95. Max. 2 po sobě jdoucí ztráty.

Celkem čistý zisk 362 pips, což tedy není vůbec špatné.

Testováno při schovaném grafu :-)

Teď budu testovat další patterny.


.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA :
krásný výsledek, to jsem vůbec nečekal. Předpokládám, že testuješ na 15min s nastavením 14. Máš nějaká zvláštní pravidla? Např. 3. ZLR nebrat apod.?
Já testuju ghosty a částečně famiry na 1H grafech, výsledky nějaké jsou, ale ne takové, řekl bych o jeden řád nižší. Ghost na GHB/USD za posledních 9 měsíců +cca 600 pips, famir usd/chf +300pips. Právě se snažím vytvořit nějaká pravidla pro ghosty, pak by se měly výsledky zlepšit. Hodně záleží na výstupu, zatím beru jen hook. Časem člověk získá pro trh cit a bude to lepší, např. jsem vypozoroval, že když se po ghostu tvoří ZLR, vyplatí se nevystupovat a počkat, jestli z toho nebude famir a zůstat apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Adam:

pravidla podle Woodieho, tj. 15 min. graf, výstupy CCI hook, protnutí TCCI do CCI, hook TCCI uvnitř CCI. ZLR jsem bral všechny, chtěl jsem to otestovat komplet, na ty 3. ZLR se podívám, jak dopadly.

Ten 1 h graf je moc dlouhý a zvláště na protitrendové patterny. Teď se zrovna ghosta i famir chystám testovat, pak to sem hodím na sklo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA:
Dost dobrá práce! A vzhledem k tomu, že jsi byl na woodiem osobně, tak věřím, že ty výsledky budou i zcela objektivní. Na otázky typu: započítal jsi spead a podobné hlouposti se snad ani ptát nebudu, myslím že víš jak to chodí a jestli máš účet u CMS, tak Tě drtí i stejná výše spreadu jak mě.
Jestli to chápu dobře, testoval jsi ZLR dle klasické specifikace, tj. 6 úseček pro trend a vstupy v pásmu +/-100. Co ostatní indikátory, tj. LSMA, EMA, Sidewinder?
Bude fajn, když to prubneš třeba i na libře, nebo JPY, případně vyzkoušíš další patterny.
Asi se na to taky mrknu a zkusim udělat nějaký testík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ghosty je možné brát buď všechny, nebo podle určitých kritérií. Už nad tím sedím týden, mám vytisknutých 150 ghostů a zjišťuju, které brát a které ne (a hlavně jak je rozlišit předem). Protože zpětně je snadné říct, ten bych vzal (když vidím, že je ziskový) a ten nevzal (částečně proto, že skončil ztrátou).
Famir je v porovnání s ghostem jasnější, měl jsem jím začít :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA atd.:

Já dnes začal testovat ZLR na cable, mám zatím cca měsíc od 3.5.06 do 7.6.06 a s tímto výsledkem:

+952 pips
-245 pips

Výstup na háku, protnutí zero line, hranice 100, nebo SL pevně nastaven na 12 pips + 4 pips spread tzn. 16 pips celkem.. Pipsy jsou už započítány i se spreadem. Maximální ztráta tedy 16 pips největší zisk 90 pips. Je tam ovšem třeba i 6 obchodů se ztrátou, ale když je pevně daná (ztráta) 16 pips tak to není tak strašné.
Zkusím pokračovat v dalším měsíci a uvidíme jak to výjde. Doposud na jeden patern velmi dobré výsledky ne :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...