Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Zakladam tuto diskusiu, pretoze tema Spreadbettingu ma zaujala a v diskusii k clanku "Jakym smerem se vydat" malo o tuto temu zaujem viacero ludi.
Osobne som o tejto forme obchodovania doteraz nepocul a planoval som zacat obchodovat s futures po nasetreni dostatocneho kapitalu. Bohuzial sa mi to trochu v poslednej dobe skomplikovalo (nebudem rozvadzat detaily) a este mi potrva dlhsi cas, kym budem moct zacat naostro. Preto som uvital moznost spreadbettingu.
Cca pred 3 dnami som si zalozil ucet na IG Index, stranka vyzera na rozdiel od E-trade profesionalnejsie (aj ked zatial nemam ani s jednou z menovanych skusenosti a je to len prvy dojem), takisto emailovy kontakt so zastupcami danej spolocnosti bol bezproblemovy a boli vo vsetkom ustretovi. Zatial som tam nevlozil peniaze, najskor to chcem mat do detailov preskumane, aby som na tom zbytocne nestratil.
Ohladom spreadbettingu mam niekolko otazok, ktore sem onedlho napisem a dufam, ze sa tu najde zopar ludi, ktori v tom nejaky cas funguju a budu mi vediet poradit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Takze co ma zaujima:

1) nikde v grafoch nevidim volume, z coho usudzujem ze tam bude asi odlisny system ako pri klasickom tradingu. Je teda pravda, ze vsetky ponukane trhy su rovnako likvidne?
2) IG Index ponuka v komoditach napr. u zlata 2 moznosti - Daily Spot Gold a Gold (DEC-07). Ak si otvorim Quick Charts oboch komodit a porovnam ich s decembrovym kontraktom zlata na CBOT v TNT, tak dost presne ho kopiruje graf Daily Spot Gold a nie Gold (DEC-07). Navyse u Gold (DEC-07) je na grafe takmer po kazdej sviecke gap a volatilita sviecok je strasne miziva, takmer nulova. Aky je teda rozdiel medzi tymito dvoma moznostami?
3) aky je poplatok za drzanie pozicii cez noc? Planujem totiz obchodovat pozicne.
4) po otvoreni Order to Open je tam polozka Contingent Orders - Stop a Limit. Predpokladam, ze stop je klasicky S/L a Limit je PT. Je to tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad 1) no to asi bude tim ze tam zadny trh neni takze ani zadne volume.to co mozna vydelate vam da broker, to co prodelate + spread vy jemu.s burzou to ma spolecne asi jen to ze se jsou tam podobne nazvy jako dow atd. ono je zajimavejsi sazet na dow a pouzivat vsechny ty sofistikovane softwary nez na spartu jako soused co?
ale je pravda ze i jessee livermore zacinal v bucket shopech:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem ci to ma s trhmi nieco spolocne alebo nie, v kazdom pripade grafy danej spolocnosti velmi kopiruju realne grafy (+/- nejaky bodik) -> moznost technickej analyzy. Z toho je teda jasne, ze je rozdiel medzi stavkou na Spartu a spreadbettingom.
Vazim si kazdy nazor, ale naozaj by som privital ak by sa k tejto teme vyjadril aj niekto kto ma so spreadbettingom realne skusenosti, ci uz pozitivne alebo negativne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Mimochodom Simpson,

aký typ účtu si si zriadil? Ja mám risk limited, (t.j. máš tam garantovaný stop, nevýhoda je že platíš extra spread, pri rýchlych trhoch to môže byť výhoda kvôli slippage), štandardný účet ti zriadia až po tom ako preukážeš svoj ročný príjem. Pri risk-limited účte nemáš možnosť One-click dealing (musíš vyplniť deal ticket). Na deposit asi využijem moneybookers. Fajn sú aj čakajúce príkazy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markusmerk

Ja som si otvoril Standard Account s limitom 10 000. Mozem vyuzit controlled risk bet alebo non-controlled risk bet. Myslim, ze tento typ konta je vyhodnejsi, mozem si podla jednotlivych trhov zvolit ci chcem garantovany stop alebo nie. Nemusel som nijako preukazovat svoj rocny prijem, pri vyplnovani som myslim napisal 15.000 GBP - ekvivalent odporucanej sumy 25.000 USD ako bolo spomenute v niektorom vlakne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co sa tyka prevodu penazi, pytal som sa ich na MB a kreditku, na MB mi poslali adresu kam treba peniaze zaslat, rovnako ake su pozadovane udaje na kreditku - datum expiracie, meno, ... tak som im to zaslal a oni mi na mojom konte pridali moznost posielat peniaze cez tuto kreditku. Zatial som tam stale nic neposlal, akosi nestiham precitat ani dealing handbook a navyse asi jediny kto sa Spreadbettingu venuje Zito - je odcestovany ako pisal v inom vlakne na cca mesiac, takze o 2 tyzdne by mal byt spat a snad zodpovie na otazky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdravim vsechny zajimajici se o spreadbetting, nevsimnul jsem si noveho vlakna, takze jsem se sem dostal az po upozorneni od simpson7.
Co se tyce kotaci cen. Tento tyden jsem cetl rozsahlou diskusi na trade2win, kde se spreadbettingem (SB) obsahle zaobiraji a jsou tam i vlakna na jednotlive SB firmy. Je to tak, ze SB firmy jsou v podstate market makeri sami o sobe a sve ceny si tvori sami. Samozrejme ty ceny kopiruji jednotliva podkladova aktiva, ale lisi se obcas o bod obcas o par bodu. Nemohou si dovolit vetsi odchylky, protoze pak by mezi jednotlivymi firmami byla moznost arbitraze. Ja jsem porovnaval data na FTSE daily cash mezi IGindex a data z Bloombergu a rozdily byly temer zanedbatelne, v prumeru tak 1 bod. Ale co me zaujalo v diskuzi na trade2win bylo, ze sice SB firmy vicemene kopiruji trh ale zamerne zvysuji volatilitu.
Co to konkretne muze znamenat? Svuj model jsem zalozil na datech z Bloombergu do srpna 2007. Pri vyvoji modelu jsem nepouzil vsechna data. Na vyvojovych datech i na zbylych testovaci datech byl model profitabilni. Od srpna 2007 jsem na model nesahnul a loadoval do nej nova data z Bloombergu a IG index, abych porovnal, jak se budou lisit vysledky. A prestoze data jsou +/- na bodik stejna, vysledky jsou diametralne odlisne. S IGindex jsem break even, s daty od Bloombergu v krasnem zisku a to konzistentne. Tohle me znervoznelo. Mozna je to zpusobem obchodovani, ktery je zalozen na identifikaci patternu a nekdy se stane, ze i rozdil 1 bodu je prave ta hranice, kdy mi system rika, ze mam uzavrit obchod. Taky se muze stat, ze prave tou umele vyssi volatilitou kotaci vam to muze casteji vymest stop loss.
Co taky zacinam shledavat, ze i kdyz se spready mezi bid a ask cenou zdaji male, pri napr. intradennim obchodovani je to zabijak. Z tohoto duvodu bych nedoporucoval Risk limited account ale Standard account. V ramci Standard account je taky moznost uzavirat obchody s garantovanou SL, pokud clovek chce a stoji mu to za zvyseny spread.
Jinak ke komisim. Pokud treba porovnam Dow mezi IGIndex a Interactive brokers. U IG je spread 4 body. Pokud si to prevedeme na kontrakt, ktery se obchoduje na am. burze musime si to vynasobit peti, tj. roundturn by nas to prislo na 20 USD. Pres interactive brokers clovek zaplati RT komisi cca 5USD a spread mezi bid a ask je 1 bod, tj. dalsich 5 USD, celkem tedy 10 USD. To je polovina a dela to setsakra rozdil. Ale rozdily jsou i mezi SB firmami. Zkuste treba capitalspreads, maji i demo ucet, ale nemaji tak dobrou platformu, dle meho mineni.
Nicmene vyhodou spreadbettingu je to, ze clovek nemusi hned zacinat obchodovat treba Dow s expozici 5USD za 1 bod pohybu. Ale muze zacit treba jen na 1 USD za bod. To stejne treba u DAXu, kde muzete zacit za 2 EUR na bod. A stejne tak neni potreba mit tisice dolaru na marginy, staci mit tu castku, kterou opravdu riskujete. Kdyz zadate stop loss 10 bodu, tak se margin/depozit pocita pouze z tohoto. Proto si myslim, ze pro zacatek neni spreadbetting spatnou volbou. Aspon na trenovani psychiky.
Ale jinak sis, simpson7, asi vsimnul, ze si zakladam ucet u Interactive brokers. Ne ze bych na SB chtel uplne zanevrit. V Anglii to lide vyuzivaji a obchoduji pres to i velke castky. A Reuters feed u Igindex zdarma, je taky bonus. Zvlast, kdyz nemusite mit nafundovane u nich zadne prostredky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se tyce nakladu na rolovani pri pozicnim obchodovani. Nejsem si tim uplne jist, protoze jsem pozicne moc neobchodoval. Myslim, ze standardne uctuji 2% rocne, tj. vydelte si to 365 a mate naklad na rolovani na den.
Potom ale zalezi jestli jste long nebo short. Pokud long, tak se k tem 2% pridava jeste sazba na financovani (nevim kolik presne) a pokud short tak se vam 2% snizuji o depozitni sazbu.
U men je to jeste slozitejsi, zalezi jestli jste long/short a taky v ktere mene (jestli v te vynosnejsi nebo te mene vynosne). Podle toho se pocita urokovy diferencial.
Taky pres vikend je potreba pocitat, ze vam nauctuji tri dny rolovani.
Vyse napsane nezarucuji, jak jsem psal, pozicne jsem moc neobchodoval, a kdyz uz tak to bylo celkem davno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zito: docela bych nazor na vyssi volatilitu rozporoval a to na zaklade mnohamesicniho hledeni do price action, ktere jednak pozoruji v MetaTrader4 s datafeedem WHC (eventuelne NorthFinance ci Alpari UK, drive pak Neuimex) a jednak opozdena, ale burzovni data z Prophet.net-u (pripadne nekolikamesicni duveryhodna z Infinity) zobrazovana treba v SierraCharts, pripadne Medved Quote Tracker. Porovnam-li hlavni indexove trhy vhodne pro ID obchodovani (ER2, YM, NQ, SPY), pak je to totiz presne opacne - volatilita je vyssi na burze nez u techto Market makeru - Market Makeri nejsou z logiky veci schopni zpravidla tak rychle reagovat a proto je jejich cenova krivka uhlazenejsi.

Navic je treba si uvedomit, ze to, ze mam v platforme Tick na cene X jeste zdaleka neznamena, ze mezi dvema ticknutimi se veskere kontrakty zobchodovaly na prave techto cenach. Medved k tomu ma docela uzitecny "indikator" zvany Presure, ktery zobrazuje (zrejme na zaklade udaju z datafeedu) zda-li se vyznamne mnozstvi kontraktu zobchodovalo nad ci pod (eventuelne je-li to vyrovnano) quotovanou cenou.

Trochu jina situace je v ID v komoditach - sledoval jsem treba mini Zlato, mini Ropu a tam to sedi zpravidla na tick presne (az na velmi nepatrne vyjimky a to zpravidla nikoli ve volatilnim obdobi - zajimave!) - podoba svicek je dana casovymi posuny - po prechodu na zimni cas s tim mel treba minuly tyden problem WHC, postupne se to srovnalo.

Naopak co jsem zaznamenal, ze Market Makeri po spiku drzi cenu dele (vyrazne) nad/pod "parketovou" cenou a srovnavaji velmi pozvolna (radove minuty, nekdy i dele!).

Nesnadna je i situace o OHLC na dennich grafech. Ostatne neni se cemu divit, kdyz s tim maji problem i vselijake verejne zdroje burzovnich dat (insidefutures, futuresource... - a to se honosi treba ze zdrojem dat je BarChart apod.) - treba down spike v Sojovem oleji tento tyden kazdy zobrazuje jinak (a Market makeri jsou uplne out), nezbyva tedy nez se podivat na udaj na strankach patricne burzy a duverovat mu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft, diky za obsahlou odpoved. Moji berte s rezervou, moc dlouho v tomhle oboru nejsem. Jak jsem koupil tak prodavam. Pouze jsem interpretoval diskuzi, kterou jsem procetl na trade2win a pridal k ni par mych postrehu.

Muzu to chapat tak, ze SB firmy k obchodovani vyuzivate? Jestli ano, mohl byste napsat, co si o nich obecne myslite, jake mate zkusenosti a tak?

Diky.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...