Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak ja se taky pridam do klubu :) Otevrel jsem si u nich ucet pred tydnem a zatim spokojen i kdyz lehce v minusu :) V minusu jsem ale hlavne k vulim mym nesikovne umistenym SL. Trh sel, tak kam jsem hadal, ale vymetl mi vzdy SL pri korekcich. Takze ted SL umistuji celkem vyse, no ale to uz je horsi s risk zisk ratio, kolikrat neni ani 1:1 :( Jeste bych mel dodat, ze zatim zkousim obchodovat intradenne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravim vospolok,

vidim, ze tato tema nam trochu ochladla, preto sem nieco pre ozivenie pisem.
Po uvodnom zbrklom vhupnuti do realneho tradingu som prisiel o svoj uvodny vklad 200 EUR. Urcite to vsak bola dobra skola a nelutujem toho. Clovek si aspon uvedomi, ze bez backtestu, obchodneho planu ci money managementu sa do toho nema pustat strmhlav.
Posledny cas som sa pokusal vytvorit nejaku obchodnu strategiu, co sa mi po roznych pokusoch podarilo. Presiel som to backtestom a i ked to nie je nic svetoborne, zatial mi to dava kladne vysledky. Chystam sa preto opat zacat live trading, tentokrat trochu navysim ciastku na 500 EUR. Je to viac ako prvykrat, na druhej strane nie vela, pretoze si chcem hlavne vyskusat ako sa bude mojej strategii darit v reale.

Zaujima ma vsak, ako je to s danami. V UK je Spreadbetting oslobodeny od dani, ale neviem ako sa to vztahuje na nasu legislativu. Myslim si, ze u nas to napriek tomu podliehat dani bude. Tak ak vie niekto nieco blizsie o tomto, budem rad.

V neposlednom rade by ma zaujimalo, ci niekto z tu diskutujucich (pripadne niekto novy) sa uz venuje Spreadbettingu naplno, pripadne s akymi vysledkami.

Pekny den prajem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim simpson7,

ja jsem se spreadbettingem skoncil nekdy v unoru a od brezna jsem presel na futures pres Interactive Brokers. Ty spready u spreadbettingu jsou na intradenni obchodovani prilis. Ale svuj ucel to splnilo, naucil jsem se brat ztraty jako prirozenou soucast tradingu a mohl si to vyzkouset s mnohem mensimi castkami, nez pri obchodovani futures.
Ja jsem pres spreadbetting jel intradenne FTSE. Ale pak jsem si porovnal ztratu, kterou jsem utrzil a spready (poplatky), ktere jsem zaplatil, a zjistil jsem, ze ztrata = zaplacene spready. To me tak trochu nakoplo. Jasne i u Interactive Brokers platim poplatky, ale ten je napr. na FTSE v prepoctu 0.2 bodu oproti 2 bodum u spreadbettingu (u IG index). Na druhou stranu u spreadbettingu nedochazi ve valne vetsine obchodu ke skluzum. Ze zkusenosti ale vim, ze pri obchodovani pres burzu mam prumernej skluz 0.3 bodu, takze porad je obchodovani pres burzu asi 4x vyhodnejsi nez spready u spreadbettingu.
Chvili jsem jel i pres Capital spreads, kteri maji spread 1 bod. Ucet jsem uzavrel se ziskem, i kdyz nebyt posledniho lednoveho tydne, kdy se dely veci, tak jsem skoncil opet s mirnou ztratou. Jenze platforma Capital spreads byla dost nespolehliva a samotne zachazeni s platformou bylo sazkou do loterie (v posledni dobe se snad meli zlepsit, dle fora na trade2win).
Takze toto je zatim moje zkusenost ze spreadbettingu. Na intradenni obchodovani to opravdu moc neni, ale dokazu si predstavit pozicni obchodovani, kde ty spready uz nejsou tak markantni. Na druhou stranu, pokud bych chtel obchodovat neco v dlouhodobejsim terminu, tak budu spis obchodovat opce a to uz je zase lepsi pres burzu.
Co se tyce zdaneni, tak tim jsem se nezabyval.

Hodne stesti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Zito,

suhlasim, ze spready su dost velke. Prave preto som si pripravil obchodny plan na menove pary. Tie maju zhruba u kazdeho brokera rovnaky spread a teda na tom v IG neprerobim. Konkretne EUR/USD - spread 2 a USD/JPY spread 3. Tieto 2 pary mi ukazali v backteste dobre vysledky, tak uvidim ako to bude v reale.

Prajem vela uspechov u IB ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo, měny jsem taky zvažoval, zvlášť v posledních pár měsících jsou pohyby dost výživný, ale nakonec jsem si řekl, že je potřeba se na něco pořádně zaměřit a neskákat pořád od čerta k čertu.
Co mě u spreadbettingu taky vadí je to, že člověk nemůže data automaticky stahovat do nějaké platformy, ale musí je pracně ručně přeťukávat. To se dá tak maximálně u denních, ale přeťukat třeba jeden den 5-ti minutových OHLC... Taky se nedají získat žádná historická data od spreadbettingových firem.
Tak jeste jednou hodne stesti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...