Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dakujem za blizsie osvetlenie problematiky. Co ma este zaujima, je bod 2) v mojich uvodnych otazkach, teda rozdiel medzi Daily Spot Gold a napr. Gold (DEC). Ak tomu dobre rozumiem, tak logicky by malo byt Daily Spot vyhradne pre ID obchody a Gold (DEC) pre pozicne obchody. Nerozumiem vsak, preco su medzi nimi odlisne ceny, u bezneho brokera je predsa rovnaky cenovy graf pre ID aj pozicne obchody.
Rovnako ako som uz spominal, graf zlata zo CBOT pre DEC velmi pekne kopiruje prave Daily Spot Gold a nie Gold (DEC), to je dalsia vec, ktorej nerozumiem. Porovnaval som to pomocou Quick charts oboch poloziek, a pri nastaveni timeframe - daily.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Co sa tyka Spreadbettingu, vzhladom k tomu, ze stale nemam dostatocne prostriedky na realny trading u klasickeho brokera, povazujem tuto moznost za idealny start. Bude to naostro, takze psychika bude fungovat ako v reale (narozdiel od papertradingu) a ak aj stratim financie, tak to urcite nebude tolko ako by som mohol u klasickeho brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Intradenne i pozicne je mozne u SB obchodovat oboji, jak Daily Spot Gold tak Gold (Dec).

Nevim presne jak u zlata ale u indexu je rozdil mezi Daily Cash indexem a Futures na index (napr. FTSE Daily Cash a FTSE 100 Dec07) asi nasledujici. Daily Cash index je odvozeny z Futures na index. Takze Daily Cash index se pohybuje na zaklade toho jak se pohybuje Futures index. Pri kotaci Futures na burzach jsou kalkulovany urcite upravy tykajici se teoreticke hodnoty dividend splatnych do doby expirace futures a jine upravy. A o tyhle upravy na Futures si SB firma upravuje zpet hodnoty Daily Cash indexu. Takze Daily Cash index nezohlednuje dividendy a jine upravy.

No uplne chytrej z toho taky nejsem. Tak nejak jsem to pochopil z internetu. Berte s rezervou.

Ale jak uz jsem napsal, pozicne i intradenne lze obchodovat oboji. Oboji lze rolovat ze dne na den. U Futures jsou ale pro intradenni obchodovani vetsi spready, tj. vetsi naklady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zito

Daju sa cez IG Index vykonavat vsetky zakladne operacie online? Ide mi hlavne o to, aby som nemusel prist do telefonickeho kontaktu s domorodcami, lebo to by sme si asi velmi nerozumeli. Zaujimaju ma hlavne operacie ako otvorenie a zatvorenie pozicie, vyber penazi. Hlavne ma zaujima ci pri vybere penazi nie je potrebne telefonicke potvrdenie vyberu. Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Nazdar Simpson a Žito,

Ako ste pokročili s IG? Ja sa teraz ,,hrám,, s Probacktestom - skúšam stratégie. Celkom sa to dá - pre začiatočníka vcelku zdarilá vec. Až na tie časové obmedzenia - napr. keď testujem na 5-minútovom timeframe tak dá k dispozícii len históriu mesiac dozadu. No a ešte som neprišiel na to ako dostať do stratégie intraday - časový interval. Inak zopakovali sa u mňa presne tie nováčikovské chyby ako hádam u každého - po pár dobrých obchodoch prišla vlna drawdownov - taký Elder by mal zo mňa radosť - holt tá psychika veru robí veci. Dobrým tradom zdar

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak koukam, ze to vsichni mame tak nejak vymysleny stejne :-).
Ja si taky myslim, ze spreadbetting je dobry zacatek. Zatim jsem s temito firmami nemel zadny problem. Ctu si ale i forum na trade2win a tam se nejake problemy obcas probiraji. Ale spis to souvisi s povahou obchodovani, napr. kdyz se nekdo snazi skalpovat nebo obchodovat zverejnovana cisla pres spreadbetting, vetsinou nepochodi.
Pro intradenni obchodovani se daji pouzit jako dobry zacatek, ale pro vaznejsi obchodovani taky urcite pujdu pres burzu. Hlavnim duvodem jsou poplatky. Spready u spreadbettingu jsou pro intradenni obchodovani jednoznacne nekonkurenceschopne. Ale napr. pro pozicni obchodovani bych spreadbetting nezatracoval. Napr. marginy jsou daleko nizsi nez pri obchodovani pres burzu a spready uz v techto pripadech nehraji takovou roli.
Ale spreadbetting si urcite ponecham, napr. pro pripad, ze mi vypadne spojeni s brokerem. Taky REUTERS v platforme od IG mi celkem medi :-)
Mejte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popri všetkých tých výhodách však má spredbetting aj dosť nevýhod - napr. spread už pri výšších ,,stávkach,, nie je tak výhodný ako normálny trade u klasického discount brokera, dosť mi chýba volume a OI u futures, o scalpingu ani nerozmyšľam -Ak si si všimol tak na trade2win sú to hlavne scalperi kto sa na spreadbetting sťažuje. IG podľa recenzii vychádza dobre. Ten Reuters si tiež celkom pochvaľujem - napokon ako všetci ČR a SR ,,kvázi,, analytici, ktorí nám v telke sýpu ,,múdrosti,, :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim po dlhsej dobe,

dnes som konecne naostro vyskusal IG Index. Uzavrel som 2 obchody na EUR/USD, prvy bol stratovy, druhy ziskovy, celkovo +2.71 EUR :D
Problem je v tom, ze stale nemam presne vymedzeny obchodny plan a tieto obchody boli viac menej nahodne. Preto planujem v najblizsich dnoch vytvorit obchodny plan s pevnymi pravidlami.

Chcem sa opytat 3 veci:

1) Ucet som si zalozil v eurach, ale samotne trady som robil v USD. Robil som to hlavne kvoli nizsim poplatkom, kedze spread na tento menovy par je 2 body, pri eurach by ma to vyslo o cosi viac ako v USD. Samozrejme, o to nizsi bude pripadny zisk. Akurat si nie som isty, ci pri tejto svojej "logike" nestracam este viac pri konvertovani z EUR na USD a naopak. Co si o tom myslite?

2) Da sa u IG Index menit SL? Myslel som, ze ano, ale po otvoreni pozicie som zadany SL nevedel zmenit. Pripadne trailing SL, ale o tom uz silne pochybujem.

3) Da sa nastavit aj PT? Ak si otvorim Deal Ticket, je tam polozka Limit a tu si nie som isty, ci sa jedna o PT alebo o nieco ine.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Simpson7,
s tema menama ti neporadim. Nevim jak to funguje u IG index s konverzi kdyz je ucet v jedne mene a obchody ve druhe. Az to zjistis, hod to, prosim, sem, zajimalo by me to.
Co se tyce zmeny stop lossu, tak na tom radku s obchodem v okne Open positions kliknes na tu zelenou sipku u puvodne zadaneho stop lossu (pokud jsi na deal ticketu nezadal tak jsou tam tusim podtrzitka misto tveho cisla). Otevre se ti okynko, kde stop loss zmenis. Limit je, jak spravne soudis, PT a da se zmenit stejne jako SL. Trailing stop loss nevedou.

Tak hodne ziskovych obchodu.

Mej se.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...