Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kolik může "sypat" daytrading?


DeLucky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Tatiana
blahopřeji, že jsi začala live a zároveň se cítím zahanben.Taky se chystám začít live, ale nemám odvahu, tedy né skutečně začít, ale vybrat si brokera, který by mi vyhovoval platformou a solidností.Takže zatím jedu jen demo a už jsem jako na jehlách.Jinak demo se snažím vnímat jako live účet, bojuju o každý pips a i ta nejmenší ztráta je pro mě pohromou.Po několika měsících jsem ,ale přišel na jednu věc, není dobré přeceňovat všechny možné indikátory a analízy.Kdykoliv jsem se soustředil na tyhle věci víc než na samotný trh, začal jsem dělat chyby, které jsem pak jen težko napravoval.Zatím se mi nejvíce osvědčil zdravý rozum a chladná hlava.

Hodně úspěchů přeje Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlasto,
já nejsem schopná testovat na demu. Prostě nejsem, to jsem si zkusila pár měsíců, a nejde to. Hluboko v hlavě mám usazeno, že O NIC NEJDE a tisíckrát si můžu říkat, že se budu chovat jako live. Nebudu a nechovám. Takže pro mne je skutečně jediné řešení nabít si hubu natvrdo. To už jsem schopná akceptovat a učit se z chyb za pochodu. Pečlivě si vedu obchodní deník včetně rozsáhlých poznámek, a ty jsou pak pro mne zdrojem poučení. A učím se. Teď jsem snad už skutečně začala ztráty vyrovnávat, poučila se z chyb, začala zvládat psychiku a rozklepané ruce. Nejdůležitější dle mých zkušeností je MM a zvládnutí psychiky, je to prostě tak. Neriskovat víc jak ony 2% účtu včetně komisí-to si nyní přepočítávám denně podle momentálního stavu účtu a od toho se vyvíjí i počet obchodů, kolik ten den mohu udělat, tím pádem se mi nemůže už stát, abych "honila trhy" ve snaze dostat zpět prodělané peníze. Taky není špatná zásada (to mám v OP a není to z mé hlavy) - dva ztrátové obchody během dne po sobě (při přesně definované ztrátě ve výši max. 2% účtu včetně komisí) a ten den konec. Držet se plánu. Jakmile jsem byla schopná tato jednoduchá pravidla uvést v život, mé skóre se začalo obracet-tak věřím, že to tak bude i nadále.
A k té odvaze-ono mít stovky nasimulovaných obchodů a skvělé výsledky na demu-nic z toho nezaručuje, že live to nebude zcela jinak. Psychika je šílená věc-co s námi dovede dělat, to si každý musí prožít sám. Já osobně si myslím-nikomu to nevnucuju-že je dobré prostě jít live s vědomím, že část účtu určitě ztratím, než zvládnu hlavně tu svou psychiku. Proti vymazání účtu by tě měl ochránit SL a dobrý MM, a pak už je to o učení se z vlastních chyb. Každý jsme ale jiný, na každého platí něco jiného a každému něco jiného vyhovuje. Stejně si ale myslím, ba jsem o tom přesvědčená, že žádné super vysledky v demu nebo backtestech nevypoví nic o tom, jak bude vypadat obchodování live, protože s každým z nás psychika nějak zacvičí. A o tom to taky je.
A hlavně by ses měl co nejrychleji začít smiřovat s tím, že ztráty JSOU nevyhnutelné, bez nich to prostě nejde. Nebrat je jako pohromu. Určit si, kolik ten den si můžeš dovolit ztratit a podle toho jednat. Chladná hlava by tě měla ochránit. To je můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiano,
máš pravdu, že každej jsme jinej. Já dělám přes 30 let s penězma a rukama mi fyzicky prošlo obrovské množství peněz.Jinak, peníze se mnou nic nedělaj, jsou to prostě jen čísla, a buď jsou nebo nejsou.Osobně jsem viděl řadu lidí, kteří když uviděli velkou sumu peněz pohromadě, udělalo se jim červeno před očima a změnili se k nepoznání. Na nic tím prosím tě nenarážím, jen konstatuji fakta. Je asi pravda, že nejlepší by bylo obchodovat v situaci, kdy žádné peníze nepotřebuji.
Pochopitelně, že když otevřu obchod a jako vždy, první tiky jdou proti mě, jsem z toho na mrtvici, ale né proto, že hned na začátku jsem v mínusu, ale proto,že jsem tak blbej a ten vstup jsem špatně odhadl.Je to prostě boj s obrovskou masou lidí, kteří stejně jako já, chtějí vydělat a navíc jsou asi i chytřejší.

Hodně úspěchů přeje Vlasta


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiana: Jsem na tom podobně. Na Demu jsem sice dodržoval pravidla až na pár vyjímek, ale bohužel jsem tam nepoznal psychologickou stránku obchodování a jelikož MM a vstupy jsem už s trochou nadsázky vypiloval k obrazu svému, tak psychologie je poslední část obchodování, která mi chyběla a tak jsem si založil minilive s 250 USD, pro studenta velký peníze, ale ztratit je, svět se nezboří. Nicméně psychika je znát, ale nastavil jsem si poměrně bezpečný MM, takže jsem relativně v klidu. Myslím, že Live účet bude pro mě asi ta nejlepší škola. Backtest a papertrading bohužel nastaví jen takové základní představy, ale realita je jiná. Kdyby se realita schodovala s mým backtestem, tak za rok obchoduju na Kajmanských ostrovech :))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ-asi tak. Backtesty a realita s emocemi pracujícími na plný výkon (a jak jsou pilné!) se liší. Někým třeba emoce nehýbou. Já se taky netřesu o každý ten dolar, z tohoto pohledu mě ztráty až tak nebolí, ale asi jako psal trigor, štve mě, že jsem zase byla blbá a udělala pravý opak toho, co jsem měla. Je to složité, ty peníze, co v USA mám, nejsou celoživotní úspory, jsou to skutečně peníze jaksi navíc, a přesto se mnou ty emoce hýbou. Ale lepší se to obchod od obchodu, za měsíc budu určitě zcela v klidu. To řešení live s miniloty na forexu je skvělé. Nejlepší škola, která nestojí majlant.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

už je to dost offtopic spíš do ''Psychologie a Forex'' ale jestli mohu ještě připomínku, Tatiano. Tak podle mě s tebou při ztrátě hýbou emoce ne kvůli ztrátě peněz jako takové, ale spíš že se zase o nějaký den prodlouží doba čekání na finanční svobodu prožívanou nejlépe celou zimu někde v Karibiku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...