Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kolik může "sypat" daytrading?


DeLucky

Doporučené příspěvky

Jiří ,


A co se na to celé podívat jinak , nehnat se za multimilionovým majetkem ,ale zadaří-li se udělat pár milionů postavit třeba menší činžák a za deset let to zopakovat a jít spokojeně do důchodu třeba v 45 letech . Myslím že to může i stačit , máte své jisté a tradingem si jen přilepšovat pak to naučíte děti a je vystaráno .
Mě by to rozhodně stačilo , osobně si nedělám žádné iluze o velkém bohatství ,rozhodně než miliony na kontě by pro mne bylo větší přínosem když by si takto v budoucnu mohla vydělávat moje dcera a nemusela být úslužná a závislá na nějakém velkopodnikateli .

Tak to jsem jen trochu odbočil od tématu , jinak Váš sytém a přístup k obchodování Tomáši a Petře je mi hodně sympatický
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující


Tak tiež dodám že už len nájsť profitabilný systém je velký úspech.

Bill Gates neplánoval biť asi miliardárom tak že to ako dosiahol to čo dosiahol , malo vyššý význam ako peniaze.
A to že to robil veci perfekte je možné vidieť každý deň keď si sadáme naším mašinkám ,aby sme zarobily
nejáké peniaze.:)
Marián
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravím,
zkusím lehce odbočit, i když ne moc. Má tady někdo z vás už další plány v investicích do budoucna? Nebo je trading poslední vysněná meta co se týká investování (vydělávání) peněz? Předpokládejme, že vše půjde dobře a tradingem si jeden vydělá víc než spotřebuje pro svou běžnou potřebu a potřeby rodiny. Kam se posunout dál, jak přebytečné prostředky reinvestovat? Nadále je pořád a pořád točit v tradingu jako takovém nebo investovat např. do nemovitostí s jejich následným pronájmem, popř. investovat jinak? Jaký je na to váš názor?

Ax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ax,
za me muzu rict ze casem presidlim k pozicnimu obchodovani. mozna i spready. ale to teprve ted studuju, protoze chci porozumet dane komodite, respektive sektoru ktery si vyberu. Pokud se mi zvysi IQ tak bych rad opce. Jinak pokud by trading sypal tak pro me logickym krokem jsou nemovitosti. ale to mozna ani ne tak z investicnich duvodu jako z duvodu uchovani hodnoty. Dolaru zatim moc neverim :-) ale to je daleko, sic v Praze je vse co ma smysl nad 5mega. Jedna vec na kterou nezapominam a kterou platim takovou moralni dan a navic mi to dela dobre je "charita" Ale zadne ucty nebo deti na rovniku ci v Rusku. Ale napr. pomoc organizaci co cvici slepecke psy, nakup cehokoli co potrebuje detske oddeleni atd. Tech veci je tolik, ze je mi z toho nekdy divne co se deje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

Ze srdce přeji tobě a všem dalším s uvažováním nemyslícím jen na svůj vlastní prospěch, aby to v daytradingu "sypalo" co nejvíce!

Jinak k tématu:

Kolik pro mě "sype" daytrading ještě říct nemůžu, live jsem de facto teprve začala a ne nějak závratně úspěšně. Problémů bylo několik. Při obchodování na demu se prostě nepřinutím striktně dodržovat plán, protože vím, že o nic nejde. Šidím to, tak to není vypovídající. Když backtestuju svůj systém krok po kroku zpětně, je to v pohodě.
Dalším problémem bylo, že jsem byla příliš chamtivá. Teď jsem konečně dospěla do stádia, kdy mi skutečně došlo, že se musím nejdřív naučit vydělávat menší částky a nechtít hned maximum. Začínala jsem se SL 100$, teď mám jen 30$. A jde to taky. Někdy vystoupím i dřív. A když se mi dění na trhu přestane líbit, nečekám jako dřív, že se to přece musí změnit (nemusí a ani nezmění, že, všichni o tom víme své), a vystoupím. Mám už "nakoukáno" stovky hodin a začínám zjišťovat, že ti, co mluví o "citu" pro trh, mají pravdu. Už se i mě stává, že mé indikátory říkají, že mám do toho jít, ale v poslední vteřině se mi to přestane prostě líbit, a nevlezu tam. A je to správné rozhodnutí. Nebo jsem vylezla na B/E+1, protože se mi to přestalo líbit, a hned se to otočilo proti mě. Takže to bylo taky správné rozhodnutí. A správné bylo i to, že jsem do toho šla live. Včera se mi už konečně netřásla ruka a neměla jsem předinfarktový stav, absolutně jsem dodržela plán, nebyla jsem chamtivá a poprvé jsem skončila se ziskem.
Mám jednoduchý systém založený na MA7 a sledování CCI14. Značnou pozornost věnuju při rozhodování, zda signál brát nebo ne, pivotům. Vystupuji - pominu-li vymetení na SL - při hooku CCI, nebo překročení linie +/-100 či 0 v protisměru, nebo (a to nejčastěji) na posouvaném SL. Prozatím ho přitahuju dost rychle, už při zisku 5 bodů jdu na B/E+1. Není to zatím systém, který by naděloval milióny, ale to je mi jedno. Prostě se budu učit za pochodu. Systém mám, dolaďování je otázkou času. A skutečně všechno vězí hluboko v našich hlavách, nikde jinde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiano, mam pocit, ze obchodujete spise o e-mini, pokud se mylim, treba se Vam bude hodit informace, ze mnoho lidi po svete odkoukalo, ze u Forexu se dlouhodobe vyplati posun na B/E + 2 (protoze +1, resp. -1 je dosazena PODSTATNE casteji nez +2). Je to prosta statistika... ale zas na druhou stranu to muze rozhodit Vas OS nezadoucim zpusobem, nalozte s tou infromaci dle sveho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jadus: připojuji se k blahopřání a díky, že jsi sem ten příspěvek dal-je to povzbuzení pro nás, co jsme před nedávnem do trhů vstoupili live a prozatím se snažíme aspoň dostat účet na původní stav. Každé takovéto sdělení, že to jde, aspoň mě přesvědčí, že jsem si vybrala správnou cestu a chce to jen vytrvat. Ať se ti daří i nadále ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Miroslav, Tatiana, caba : děkuji vám za blahopřání
to Miroslav : začátek byl stejný jako u každého začátečníka akorát jsem měl to štěstí, že jsem se mohl tradingu věnovat od rána do večera. Tím myslím, že jsem zapnul notebooka v osm ráno a vypnul ho v jedenáct večer a takhle to jel přes dva roky a i teď, protože tak sbírám potřebné zkušenosti. Dá se říct, že jsem si mozek naladil jenom na forex a nepotřebné informace vypouštím.

to Tatiana: moc se internetových diskusí neúčastním, protože jsem zjistil že mi to odvádí pozornost od obchodování a narušuje mi to soustředění, ale uvedl jsem ten příspěvek právě proto, protože i já nazaáčtku jsem potřeboval slyšet alespoň nějaké vyjádření profitů již zkušených traderů.

to caba: :-) není na tom nic geniálního. Tím, že mám propracované vstupy do obchodů, tak se málokdy stane ,že než udělám profit, tak trh jde proti mě, a tím pádem si můžu dovolit obchodovat víc lotů než je obvyklé.


Jadus

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...