Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FPI - Fractional Product Inefficiency


michal_kk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 156
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jo, riziko je broker a exekuce - klasika. Jinak o tomhle uz jsme kdysi mluvili, Sid to tu nekolikrat zminoval. Ale urcite jsem to nikdy nevidel primo pred sebou takhle vypocteny a testnuty.
Nemam v tuhle chvili predstavu, jak casto tohle nastava v klidnem trhu a jak dlouho ten stav trva. 6,5 pipsu neni nejak moc pri obchodovani 3 pozic, ale vic z toho asi nikdo nedostaneme :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to glader

Na tieto pary som vstupoval preto,lebo mam na ich kombinacii mam najnizsi spread na OANDE.Ked ich otvoris tak,ako som popisal,tak si v hedgnutej pozicii,ale nie uplne,lebo vztahy medzi uvedenymi parmi sa v malej miere menia a to je spominana neefektivita trhu,ktoru v svojom clanku teoreticky popisuje m.kreslik.Ja som si chcel iba spravit obraz o praktickej stranke veci.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kompozitni pozici - "The Impeccable Hedge" as I call it, je treba otevrit tehdy, kdy je FPI co nejdale od efektivniho soucinu, tj. od hodnoty 1.

Kompozitni pozice by se pak mela zavrit tehdy, kdy dojde k vychyleni FPI na opacnou stranu. To muze nastat za 5 minut, za hodinu, za pul dne. Na delce casoveho useku, kdy je kompozitni pozice otevrena, nezalezi.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to michal_kk

Kolko pips v praxi robieva vychylenie FPI do krajnych poloh? Ja mam dnes na nahodne vybranych horeuvedenych paroch
od obeda 12 pips minus kumulovany spread 5.1 pips.To ma uz zacina celkom zaujimat.Hlavne ma udivuje,ze to vychylenie je dost dlhodoba zalezitost.Myslel som,ze taketo nerovnovahy trh likviduje v okamihu.Tu uz prestavaju aj problemy s exekuciou.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To michal_kk:
Jestli jsem to správně pochopil z tvého odkazu kreslik.com/forums/viewtopic.php?p=2192#2192, máš nějaký nástroj, který ti automaticky ukazuje, kdy nastává na zvoleném kruhu minimum pro otevření pozic a maximum pro zavření? Dá se aplikovat na jakkoukoliv platformu nebo jen na tu, kterou používá Oanda? Pokud ta prodleva je dostatečně dlouhá na to, aby se stihly otevřít pozice za stejných podmínek, pak to nemůže mít chybu! Nemám zkušenosti s Oandou, ale stěžovali si na jiném vlákně lidi, že natahují spready. Uvádíš, že k výchylkám dochází při "rychlejším trhu" , to bývá po datech, kdy asi natahování hrozí. Máš s tím nějakou dlouhodobější praxi? Protože by to jinak rozhodně stálo za otevření účtu u Oandy. Všimnul jsem si párkrát, že někdy nastane krátkodobě situace, že člověk posiluje na třech provázaných párech současně, ačkoli by jeden nebo dva měly jít proti sobě, ale přišlo mi vysilující empiricky to odpozorovávat.
Dík za odpověď,
Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to timd,Sabanosova

Tento jav sa nielen ze vyskytuje u vsetkych brokerov, povedal by som ze je nezavisly od existencie brokerov.OANDA bola zvolena preto,ze zo serioznych brokerov ponuka pravdepodobne najnizsie spready,pretoze u tohto javu je nizky spread
najdolezitejsou podmienkou pripadnych profitov.To,ze po vyhlaseni sprav rozsiruje spread nehra rolu.Rrozsirenie spreadu trva len par sekund,maximalne niekolko malo minut. Neefektivnost trhu trva pravdepodobne ovela dlhsie(nemam to overene na dlhodobych sledovaniach,zacal som sa tym zaoberat len v piatok,takze je to len moj empiricky poznatok z jedneho pripadu.Ale ta dlha doba,kym sa krizovy hedge vratil k 1 ma prekvapila)
To timd : Tych 80 pips sa mi zda z rise snov.Nebolo to pocas vyjdenia spravy,ked sa neda vstupit za market?Mne to vyslo v piatok max 12 pips minus kumulovany spread 5.1 pips na EUR/JPY/USD.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...