Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

historicke data zadarmo


Doporučené příspěvky

2 djx1:
ja jsem taky novacek, ale odpoved na tuhle otazku jsem presne tady na foru nasel ;)
Nejde sice o aplikaci primo na netu, ale vsechno se da z netu stahnout.
Je mozne ziskat 12denni trial SierraChart
je mozne mit zadarmo account u openticku a dostavat tam zadarmo data kontraktu YM
Je mozne ziskat zadarmo program BracketTrader a knihovnu btlink

Sierra se da propojit s BracketTraderem pres btlink, a kdyz pouzijes data z openticku (ktera jsou u kontraktu YM zadarmo) budes mit podle vseho, co jsem se tu docetl velice realistickou simulaci a to jak live (mozna ze data jsou lehce zpozdena) nebo muzes i backtestovat na relanejch historickejch datech v replay rezimu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 114
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 7 months later...

Zdravím všechny

chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví o nějakém poskytovateli EOD dat pokud možno zdarma. Soustředím se na e-mini trhy. Nejvíce Dow Jones. Data k Dow mini $5 obsahuje TNT, ale nikde nemůžu sehnat data k Dow $10 a $25. Na stránkách burzy CBOT se dají stáhnout, ovšem cena 700$ mi přijde dost vysoká.
předem dík

[bold] TRADINGU ZDAR![/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Dobrý den,

Nevíte prosím kde se dají na internetu najít komoditní grafy pro „elektronické“ trhy podobné jako na www.barchant.com, či třeba na www.tradingcharts.com, ale pouze pro hlavní obchodní seanci !, tzv. jen pro dobu kdy je otevřen současně pit a noční obchodování nebude v baru obsaženo?
Většina komoditních grafů na internetu zobrazuje elektronické composite data(denní seanci + noční obchodování dohromady) nebo samotný floor/pit data, ale nepodařilo se mi najít grafy elektronických trhů (např. ZC corn) čistě jen pro denní obchodní seanci.
Předpokládám že možnost zobrazit tyto data zvládne program typu Genesis Trade Navigátor, který bohužel ještě delší dobu mít nebudu -:(.

Pokud zde již někde tento či podobný dotaz zazněl, tak se omlouvám a prosím o nasměrování.

Předem děkuji
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

az na dlhodobejsie teoreticke studium a zaujem o trading som v podstate novacikom v praktickom pristupe.
chladam si historicke data na backtestovanie a nasledne software na pozorovanie zivych trhov-papertrading.
Problem mam najst(neviem ci vobec existuje) nieco ako je TNT,ktore sa mi zda byt velmi dobre z dovodu ze je to software ktory priamo obsahuje hisstoricke data,no ak chcem byt intradennym obchodnikom ,nevadi ze budem testovat strategiu na dennych a nie intradennych datach?
a chcel by som sa este spytat,ci existuje program,ktory pouziva zadarmo,alebo v radavo desiatkach dolarov sa pohybujucich live dat,kde by som nemusel mat otvoreny ucet u nejakej brokerskej spolocnosti?

dakujem. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro royko
pokud jsi se rozhodl pro intradenni obchodovani, pak ti doporucim NinjaTrader + ZenFire. Otevres si demo ucet (casove neomezeny) u zen-fire nainstalujes si ninja trader (pro simulovany ucet zdarma) a ziskas histor. data (asi 6 mesicu) pro bactest a papertrading. Mimo tveho casu te toto reseni nebude stat ani dolar. Vyhledej si na tomto serveru clanky o ninja traderu, jsou tu 2, jeden pro instalaci, druhy pro zalozeni demo uctu u zenfire a napojeni dat do ninja traderu.
Pokud jsi denni obchodnik, tak moc neporadim. Myslenku day tradingu jsem zavrhl, kdyz jsem si uvedomil, ze oproti intradennimu obchodovani dostanes signal k nakupu treba jen jednou za tyden. Kdezto u intradenniho muzes dostat nekolik signalu za den, tudiz se to clovek driv nauci. Taky na intra jsou nizsi marginy a takze nepotrebujes na zacatku tak velku ucet.
zdravim
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

to topaz,

to co píšeš, neni pravda. Bezproblémů se dají stáhnout od Zen Firu data za všechny kontraktní měsíce letošního roku téměř všech komodit. Stejně tak ER2. Stačí napřed použít Reload a potom Export. Neni s tím nejmenší problém. To co je dáno na uvedené adrese je nějaký hodně děravý paskvil, který bych určitě nepoužíval.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

danek,

> To co je dáno na uvedené adrese je nějaký hodně děravý paskvil, který bych určitě nepoužíval.

Data jsou exportovana pres NinjaTrader, datafeed ZenFire.
Cely proces vypada zhruba takto:
- natazeni tickovych dat celeho kontraktniho mesice
- zbezna kontrola dat projetim grafu
- export dat v rozmeni 12teho (prvni mesic) do 19teho (treti mesic)
- zbezna kontrola vyexportovaneho souboru
- import do SC a kontrola v SC
- zazipovani dat pro NT a SC
- upload na server

Pokud je nekde chyba, reknete kde a ja to napravim (tak jak jsem to uz udelal predtim).
Nekonstruktivni kydani hnoje si laskave nechte nekam jinam.

H.

PS: Pochybuju ze jste ty data vubec pouzil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jazz 27,

za uvedený výrok se omlouvám, byl nepřiměřený. Data jsem skutečně nepoužíval, pouze jsem si již dříve stáhnul jeden kontraktní měsíc a ve srovnání s tím, co jsem měl k dispozici byly rozdíly. Dále jsem danou věc nezkoumal. To však nic nemění na tom, že data od ZF si může kdokoli stáhnout sám. Ještě jednou omluva.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

danek,

jak jsem jiz psal nekde jinde driv, radeji zadna data nez spatna data.
Ve svych zacatcich byl pro mne obrovsky problem ziskat data, stejne tak je to v soucasne dobe problem pro zacinajici.
Proto tam ty data davam. Mohl jsem z tohoto fora brat a tak se ted snazim svym zpusobem i davat.

Jeste jednou zopakuji i pro ostatni, pokud jste nasli nejaky problem v datech, dejte vedet co a jak. Bud se podari zjednat napravu, nebo je radeji stahnu.

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Karle,

nahoře v menu je tlačítko vyhledávání (pod funkcemi), kde naleznete odpovědi na většinu dotazů, které vás napadnou ze začátku. Konkrétně váš dotaz už tady byl nesčetněkrát.

Dobrá odpověď na něj je viz následující odkaz, čtvrtý příspěvek na stránce odspodu:

www.financnik.cz/forum/read.php?3,101625,page=2

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...