Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

historicke data zadarmo


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 114
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 2 months later...

Dobrý den,

prosím o pomoc. Možná už to tu někde je ale ohromném obsahu fora jsem to nenašel. Mám NinjaTrader a potřebuji denní data na testování. Ze Zenfire se mě je nějak nedaří zobrazovat. Do časového rozmezí 60 min. se grafy načítají normálně ale při přechodu na denní se zobrazuje jen jedna svíčka, která různě narůstá a klesá. Prosím poraďte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Airmike:

poměrně krátká historie v Ninjovi jde obejít tím, že změníš datum v PC. Řekněme, že například chceš rok 2007 (což už tam standardně není). Nastavíš si datum v PC třeba na začátek roku 2008 a pak teprve zapneš Ninju. Potom si najedeš do Instrument manageru a do instrument listu si přidáš ty kontraktní měsíce z roku 2007, keré potřebuješ (už by tam měli být). Pak Ninju vypneš a znovu změníš datum zpátky na současné. Zapneš Ninju a File - New - Chart a v názvu instrumentu si vyber tu možnost, kterou potřebuješ.

Doufám, že jsem to popsal srozumitelně. Fakt je, že nevím jak daleko d historie to takhle funguje, ale já jsem si asi před měsícem stahoval data za kontraktní měsíc 09 roku 2007 a šlo to v pohodě.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...
  • 2 týdny později...

Dobrý den,

rád bych se pustil do backtestingu obchodního systému ale uz druhý den zápolím se zdrojem historických dat.
Dost jsem toho na fóru přečetl a došel jsem k závěru, že jako spousta lidí si opatřím kombinaci Ninja Trader + Zen-Fire ovšem u ZF jsem narazil na problém a to, že se mi nejde registrovat. Což docela chápu se svou sdilenou IP, ale když už jsem poprosil známé s veřejnou IP 100% nevyužitou MAC adresou a několikátý mail tak jsem došel k závěru, že bohužel tudy cesta nevede. Tak jsem tedy zkusil ručně hledat data a importovat je do NT. V manuálu jsem si našel formát, který NT vyžaduje ale i tak se mi nepodařilo najit zadny solidni zdroj s formátem, (a že jsem jich prošel) jaký potřebuji a ani konvertor, který vypadá na první pohled docela šikovně, bohužel nepostačil kvůli jeho omezené možnosti výběru formátu.

Proto vás prosím o jakoukoli radu, nebo pokud někdo má historická data do NT (slo by mi prevazne o trh E mini Russel 2000 a další) a může je uploadnout budu moc vděčný,

s pozdravem Dominik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

jsem na úplném začátku, teprve se učím a chci začít backtestovat. Včera jsem naistalovala NT a pokusila se ho propojit se Zen Fire, což se mi ale nepodařilo (Zen Fire mi hlásí, že jde o opakovanou registraci IP nebo MAC nabo emailu).
Po spuštění NT pak přišlo další překvapení - www.ninjatrader-support2.com/announcements/GAIN_Announcement.php

Data naimportová do NT se mi nepodařilo zobrazit do grafu, když dám File - New chart - tak do instrumentu nejde nic vepsat, nabízí pouze pevně daný výběr aktuálních kontraktních měsíců (a ty se mi taky nezobrazí)

Pokud to chápu správně a nejde tedy už v NT backtestovat na historických datech ani real time datech, je mi to nanic a budu muset najít jiné řešení. Ale pokud to není změna z jejich vůle (NT), ale od Komise, tak by podobný problém mohl vzniknout i jinde...nebo už pro samé stromy nevidím les a je to jinak?

Velice ocením jakýkoli tip na software + data na backtest, teď se v tom fakt plácám a moc nevím jak z toho ven (chci obchodovat intradenně plodiny a možná masa, na indexy se sice ráda podívám, ale na to se fakt necítím)


Děkuji všem za rady, Jana


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...