Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

historicke data zadarmo


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 114
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

uvadyam priklad ci to chapem dobre... dajmetomu ze objemy dvoch nasledujucich kontraktov su okolo 100 vol. j. v danom dni, to ynamena ze v tento den viacmenej vsetci prechadzaju na novy kontrakt. close cena v starom je 80usd v novom 81usd... rozdiel je teda 1Usd, tento 1usd pripocitam k OP, HI. Lo, a Cl stareho kontraktu... v pripade napr platiny by som mal takto kontinualny kontrakt za 6 mesiacov. takto by som urobil rozdiel pred 6timi mesiacmi a mal by som 9 mesacny kontrakt atd... ano? ak som to zmrvil tak mi posli tu literaturu... ale posli mi ju prosim aj tak..

dakujem stromer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Vie niekto poradit free stranku,kde sa daju na konci dna najst minutove data futures z toho dna v formate trebars .txt? Viem sa cez stranku burzy dostat k time&sale datam ,ale aby som kvoli 1440 datam stahoval cca stonasobok a potom to extrahoval cez excell sa mi zda prilis velka obkluka.Vedel by som si pomoct cez Medveda s datami prophet.net,ale zase neviem z prophetu dostat data Globexu (ZC),idu mi len pitove (EC). Takze aj toto by mi pomohlo, konkretne sa mi jedna o currencies futures.Mozno som lama,ale neviem prist ako na to.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,

kdesi na zacatku tohoto vlakna zaznelo, ze z webu www.britefutures.com se daji stahnout zdarma historicka data v excelovske forme. Kdyz si vsak otevru graf u komodity o jejichz data bych mnel zajem, tak nikde pod grafem nemohu objevit ono tlacitko "download prices". Nevim jestli to je chyba prohlizece, ci nekde jinde (asi mezi zidli a klavesnici :)), ci uz tyto data neposkytuji? Nemohl by jste mi prosim nekdo poradit?
Diky

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,

... byvavalo ...

Pokud si ale "zaskrtnete" okenko "Price monitor" (+ provedete refresh stranky), obsahuje zdrojovy kod kompletni seznam cen pro zobrazeny graf. Udaje ze zdroje musite upravit pred dalsim zpracovanim ... (staci NotePad/Wordpad).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

kbtm, goodbody: dekuji za Vasi odpoved

Mne jde predevsim o weekly data pro COT analyzu, takze jsem to zatim vyresil tak, ze jsem si je exportoval z programu TNT, kde jsou vetsinou v combined verzi, coz umoznuje i www.britefutures.com a rovnez se mne zda, ze na techto strankach jsou vsechny kontraktni mesice spojeny do jednoho grafu, co si napr. u www.barchart.com nejsem uplne jist? Pokud mate nekdo podobne ci jine zkusenosti s weekly daty, ci lepsi zdroj pro spojena weekly data nez www.britefutures.com, tak prosim dejte vedet.

Dalsi vec je ze www.britefutures.com weekly data nezobrazuji gapy, coz bude mozna zpusobeno tim ze jsou spojena z jednotlivych kontraktnich mesicu, ale to si opravdu nejsem jist..

Diky a mnoho uspechu preje

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobry den,
chtel bych se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s www.opentick.com a co si o nich myslite.
Nabizi historicka a zpozdena data pro komodity zdarma a snad by mela byt zdarma i realtime data pro CBOT e-minis. Co jsem koukal tak by k tomu mela jit pripojit Sierra a snad i Amibroker. Ptam se proto, ze jednak jsem o nich tady nic nenasel a jednak proto, ze mi prijde trochu podezrele ze davaji intradenni data zdarma :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Pietro:
1) po otevreni accountu musis mit nejdriv "predplaceny" ty data z cbot na openticku, jinak sierra hlasi chybu
2) V Sierre v menu Global settings Data/Trade Service Settings zvolis service opentick, zadas jmeno a heslo a vyberes si nastaveni, jak data chces dostat (pocet dnu dozadu a interval)
3) Ted prijde to, co mi dalo nejvic prace, v menu File zvolis Open/New intraday chart a do jmena souboru zadas jmeno minikontraktu, ktery chces stahnout. Tohle jmeno musi byt presne ve formatu,v jakym ho serveruje opentick a i velky a maly pismena jsou case sensitiv. Cervnovy e-mini dow jones je /YMM7-EC. Sierra nebere lomitko,takze do policka napises [YMM7-EC a das open.Melo by se ti otevrit okno s hlaskama, ze se data stahujou a posleze i zobrazit graf. Opentick ma kontrak lookup,kde se daji najit presna jmena kontaktu, ale treba to, ze /YMM7 ma byt doplneno o -EC jsem netusil a na tom jsem porad ztroskotaval.
Cas je v openticku nastavenej na UTC, takze je nutne nastavit offset. Protoze mam Sierru prvni den a zatim se to ucim, jeste neumim zobrazovat data jen pro obchodni dny a nastavit spravne cas tak, aby odpovidal lokalnimu casu CBOT, s tim si musim jeste pohrat.
Ohledne dat, podel openticku je mozny stahnout intraday data v timeframe jeden tick, ale ja jsem zatim jen laboroval s tim tahanim a s rozchozenim WCCI, takze mam stazena jenom 30s data, takze jestli to jde nevim, v tom ti nepomuzu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
bohuzel jsem tu novacek, takze nemohu zalozit nove vlakno (skoda). At jsem hledal, jak jsem hledal, nemohl jsem zde na foru najit na svoji otazku odpoved. Tak mi tohle vlakno prislo memu dotazu celkem blizke. A otazka?

Existuje na netu neco, co by simulovalo obchodovani s komoditama? Neco, kde by si to clovek mohl vyzkouset? Vim ze drive neco podobneho na ceskem netu fungovalo pro akcie a byl to docela zajimavy trenink...realne ceny (primo z burzy) jen clovek nemohl nic ztratit a mohl si tak pilovat svoji strategii.

Diky moc za radu a jeste jednou se omlouvam za vsuvku do jineho vlakna:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...