Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Poziční obchodování MĚN


medonos

Doporučené příspěvky

Obchodní plán Můj obchodní plán požítá s hodnotou ůčtu 10000$ A použítím indikátoru SSTO. Při delším pozorování měnových grafů jsem si všimnul, že se grafy na měnách pohybují v jistých skoro simetrických vlnách a na základě tohoto pozorování jsem založil svůj obchodní systém(viz obráze). Toto pozorování jsem skloubil s indikátorem SSTO. Jestliže se indikátor vyšplhá nad 80% hranici a začne se otáčet směrem dolu a protne přitom 80% hranici směrem dolů zadávám Sell příkaz pod low posledního dne. Jestliže se příkaz vyplní zadávám Stop loss "na dvě pozice" nad vrchol formace což výchází nekde kolem 1800$ po 3 až 4 dnech posouvám Stop loss ze základní úrovně buď na korekci nebo po Ema 19. Což dělám tak dlouho pokud není protnut můj Stop loss a tím pádem dojde k otočení pozice a celá operace s posouváním stop lossu se opakuje. Tento systém jsem zkoušel na Euru a Jap Yenu od roku 2000 až po teď a nevětší série ztrát byla 3 po sobě jdoucí. Dále jsem vypozoroval, že jedna vlna se pohybuje od mého otočení u Eura asy 2700$ do plusu než dojde k dalšímu otočení. Proto jsem se rozhodl zkusit tento systém obchodovat se 3 pozicemi. Kdy 2 pozice odzaziji na zisku cca 2700$ zisku na pozici a třetí pozici zase tahám po Ema19 a tam otáčím pozice zase na 3. Tento systém, ale vyžaduje větší hodnotu účtu nak, kterou si musím ale vydělat. Úzpěšnost tohoto systému je jak již jsem uvedl v diskusi na Triple screen II 71,62%.

2464

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M:
muzeme rozebrat ten obr? predpokladam, ze vstup mas tam, kde je zelena sipka. To je ale usecka, kde se skrizila modra se zelenou. prekroceni 80 hranice je o jednu az dve svicky dal. tam uz by ti tak maly SL nestacil. Ktera EMA je 19? Pises ze po protnuti SL otacis pozici, to znamena ze vstupujes do nove opacne?

Muzes mi prosim jeste vysvetlit ten rozdil ve vysledcich, na ktery jaem upozornil v predchozim foru?

Neber to jako utok na tvuj system, jen vim, ze hodne novacku nema dost zkusenosti na to subektivne posoudit mozne nedostatky svych systemu.

dik

P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem rád, že mi někdo pomůže rozebrat nedostatky mého systému. Jak píšeš nejsem dost objektivní posoudit nedostatky svého systému a proto jsem se rozhodl ho dát tady do vlákna. aby mi někdo poradil. K odpovědi na tvé otázky: 1. Na zelenou šipečku neber vůbec ohled. Šipečky v TNT jsou umístěny naprosto nemyslně a proto na ně vůbec neberu ohled 2. Vstoupil bych až na zálkadě překročení 80% hranice což je opravdu až o 1 až 2 dny později. 3. V tomto konkrétním připadě jsem mněl Stop loss 1800$ a neumísťoval bych ho až ůplně na vrchol protože přetchozí úsečka byla dost valatilní.(viz obrázek) a ve většině případů pokud není blízko nějákyý silnější saport tak stačí dát stop loss nad předposlední úsečku. 4. Ema 19 je ta modrá 5. Ano otáčím pozice, takže jsem hned při obratu v opačné pozici. 6. V odpovědi na tvou otázku z předešlého fóra. Tam byly ováděné průměrné hodnoty profitu, ale můj zisk byl uváděn na mé zkutečné papírové zisky kde byl jeden zisk třeba 800$ a druhý třeba 2000$ a proměr těchto zysků mi dal hodnotu cca 1365,8$

2469

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Tak si ty sipky v tnt vypni, kdyz je nepouzivas.

na druhem obrazku v detailu je videt, ze jeste 80 protnuto nebylo, tudiz se musi cekat jeste jeden den, nez bude podminka splnena. Pokud to tak nedelas, mel by jsi upravit pravidla, aby to bylo spravne.

Nezda se mi ze predchozi byla hodne volatilni (i zde je lepsi ciselne definovat hodne volatilni usecku).

Jak tedy dopadl ten obchod z prvniho obrazku?

P
Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11:

pokud je system dukladne otestovan a za velmi dlouhou dobu udela max DD 50% pocatecniho kapitalu, da se obchodovat (i kdy uz je to dost na hranici) - nesedi to vsak kazdemu - sedi to spis jen minimu a pro zacatecnika je to vetsinou likvidacni. Da se vsak pouzit jinych instrumentu, kde se RISK/ZISK umerne zmensuji (napr miniloty na forexu)
Spravny obchodnik by si mel umet najit zpusob jak ridit svuj risk.

P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když přišla zmínka o minilotech, chtěl jsem se zeptat, jestli Euro FX je klasický futures nebo jestli se dá podobným způsobem obchodovat euro i nějak na Forexu, tedy i v minilotech?

Já si totiž trénuju svoji strategii (1-2-3s, Rhs), celkem (na to, že jsem začátečník) mi to jde, můj jediný problém je ale příliš malý účet. Než to začnu obchodovat ostře ve futures, rád bych to (nebo i něco jiného) dočasně obchodoval v menších objemech a pomalu a trpělivě si tím vydělal ty peníze, které mi pro futures chybí (cca $1,000, ještě lépe $2,000).

Bohužel ve futures žádné "v menších objemech není", nejde obchodovat "minikontrakty" (pokud to nějaký broker umožňuje, sem s ním!! :)). Forex tohle umí, zase mi ale nevyhovuje intradenní obchodování (nemám na něj čas), potřeboval bych pozičně.

Je tohle na Euro FX možné?

Díky za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super, díky, to je povzbuzující, dokonce vidím, že se tam snadno dal chytit triviální breakout 1-2-3 i následný Rh :)

Asi bych na to přišel sám, ale zatím jsem nenašel čas na to, projít si diskusi o Forexu. Každopádně do té doby, než se k tomu dostanu, mám alespoň klid v duši, že můj problém nějak vyřešit půjde :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...