Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Poziční obchodování MĚN


medonos

Doporučené příspěvky

To Vladko 11
Na psychyce jsem parcoval velmi dlouho a peníze, které do toho obchodu vložím jsem už dávno odepsal a tím pádem jsem se smířil i s těmito strátami. Zavedl jsem si deník do, kterého si zapisuji své emoce při jednotlivých obchodech a posléze je vyhodnocuji a smířil jsem se stím, že nejde být neomylný a perfektní. Větší problém mám s ID obchodováním protože jsem trochu nerozhodný obchodník a každý obchod posuzuji dvakrát jednou hned ráno a posléze asy za hodinu kdy se mi to v hlavě trochu rozleží a mám jaksi čistou hlavu a jístý nadhled nad obchody.


To pete
Díky za krityku asy máš pravdu že bych si měl určit jak velká je volatilní úsečka. Zatím jsem posuzoval tyto úsečky dost pocitově a vycházelo mi to, ale do svého plánu bych asy měl to zabudovat.
Na otázku jak dopadl obchod z mého prvního obrázku. dopadl asy takto ztráta 1350$ a zatím následovala další ztráta 37$ a potom série zisků 2987,2100,325,3237,2800,137,250,1237,-575
A co se týče převracení pozic dělám to ůplně automaticky když mě to vyhodí na Ema tak automaticky otáčím pozici a indikátor nemusí ani dosáhnout 80 nebo 20. protože může dojít k opravdu velkému trendu i když se indikátor otočí uprostřed kanálu.

Děkuji všem kteří se zapojili do diskuze o mém obchodním systému jsou to všechno velice příkladné připomínky a budu se jimi určitě zabývyt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, díky mockrát za odpovědi.

Ještě položím další dotaz: co fundamenty? Jak moc se s nimi má poziční obchodování měn rádo? Jde mi o Forex, ale jak napsal herman, jeho průběh je téměř identický s futures...

Myslím, že je to dost zásadní otázka. Vyvarovat se obchodování v době, kdy jsou zprávy (způsob, jakým se to dělá u futures), asi u měn moc nejde, protože zprávy přicházejí neustále. Že by třeba braní signálů TA jen pokud se jejich směr shoduje se směrem, který napovídají fundamenty? Nebo se na to úplně vykašlat a jet, tak jako u ostatních futures, čistě TA?

Díky předem za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...