Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

Geko, diky moc za reakci.
Pak ovsem nechapu, proc se sem pisou matouci prispevky a o techto firmach, ktere NEMAJI s FUNDOVANIM UCTU a ZPETNYM POSLANIM nic spolecneho, protoze to pres ne ani fundovat ani vybrat proste nejde !!
Ja uz fundovany ucet u IB mam a poslat penize jen tak "z ulice" proste neslo.
Pak koukam udivene na tyto prispevky a rikam si co jsem udelal "spatne" ze jsem zaplatil Cesky sporitelne cca 1500,-
za poslani penez k IB. Jako jednorazova platba mi to nevadi, ale nedokazu si predstavit,ze kdyz si budu napr. mesicne vybirat z uctu treba 10 000,-Kc tak mi bude strzeno 1500,-. To bych byl spatnej obchodnik kdybych tohle akceptoval.

Pak zde zaznel dotaz na tu intermediary bank, ze kdyz se vybiraji penize tak IB prave chteji ten SWIFT kod teto banky. Z toho usuzuji, ze je moznost si vybrat tuto intermediary banku a samozrejme si chci vybrat tu nejlevnejsi.

Takze summary: (a prosim o odpvedi jen ty, co maji realnou zkusenost nebo vi presne jak na to)
Da se intermediary bank zvolit libovolne ?
Jakou doporucujete ?

pokud nejde

U ktereho bankovniho ustavu v CR je tento prevod nejlevnejsi ?
(Treba by se vyplatilo si zalozit ucet jinde jen kvuli prevodum mezi CR a USA)

Nebo se to da osetrit i jinym zpusobem ?

Diky za reakce

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj,
rád bych se zeptal zda máte někdo účet u ČSOB a máte již zkušenosti s převodem do i z IB? V ČSOB mi totiž tvrdí, že i když při platbě do USA zadám symbol OUR (všechno platím já), tak že na tohle prý američani nehledí , resp. zprostředkující banka si i tak z posílané částky ztrhne polatek cca 20-30USD. Což znamená, že je celkem obtížné zaslat částku v přesné částce jako jsem napsal při zakládání účtu. ČSOB radí navýšit posílanou částku o poplatek zprostředkující bance (kterou neznají snad ani oni a její poplatek přesně taky neví) . Takže celkem zvláštní.
Děkuji za odpověď. David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se za zmatky, které jsem způsobil. Zatím jsem posílal peníze [bold]pouze do IB [/bold]. Použil jsem financial.cz, kde si strhli částku 200(250?) kč. Víc ani nudli.

S opačným převodem nemám zkušennost. Financial sice provádí i opačné převody za stejných podmínek, ale nevím, jestli ho IB akceptuje. Jak vyplývá z diskuze, tak zřejmě ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dynk:

Ucet u CSOB mam a zatim jsem prevadel pouze do IB. Pokud jsem poslal penize s dispozici vylohy "kazdy své bance" pak do IB doraziilo o 30 USD méně. Pokud jsem použil dispozici "vše plátce" (OUR) pak mi u IB pripsali presne tu castku, kterou jsem posílal. Pouzival jsem CSOB Internetbanking a snad jeste ze me prekvapila rychlost prevodu, tusim ze max druhy den byly penize na ucte u IB.

Ted jeste neco vydelat, aby se mohla vyzkouset i cesta do CSOB:)

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...