Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Oči - monitor - barvy


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

ad kapky: Je jich vice druhu, nektere jsou pro dlouhodobe pouziti, nektere ne. Ty se zuzovanim cevek jsou myslim cervene Visine a nemely by se pouzivat dele jak cca 3 tydny. Jinak take pozor na stari kapek, baleni by nemelo byt otevrene dele nez 4 tydny (plati pro vetsinu znacek), pote muze byt oko podrazdene, v horsim pripade hrozi nejaka infekce.

ad monitor: Pro dlouhodobe zirani do monitoru doporucuji JEDINE LCD. Mel jsem drive kvalitni EIZO monitor, ale se stavajicim LCD bych uz rozhodne nemenil. Jen pozor na svitivost monitoru. Myslel jsem, ze cim vice, tim lepe (napriklad pro slunecne dny). Faktem je, ze v noci, kdyz je temer tma, uz nejde vice ztlumit a stale dost oslnuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A teraz nielen co sa tika oci ale celkovej prace z pocitacom pocas dna.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ako minimalizovat zly vpliv PC na zdravie. Myslim, ze vtejto brandzi obchodovanie online cez net, to neni na zahodenie.

* Monitor by mal byt umiestneny v strede pracovnej plochy vo vzdialenosti 60 az 80cm od oci.
* Od monitora sa nesmie odrazat svetlo lampy, okna, alebo ineho monitora.
* Velky kontrast svietiacej plochy a intenzity svetla zatazuje sietnicu oka.
* Neonove svetla znasobuju blikanie monitora, na stol treba radsej dat stolovu lampu.
* Ako pomocku mozete pouzivat opierku na predlaktie a podlozku pod nohy.
* Dolezita je aj kvalitna stolicka s nastavitelnou vyskou sedadla a uhlom operadla.
* Stol ma byt taky vysoky, aby ste pri vzpriamenom sede, mali lakte vo vyske jeho dosky.
* Pri pisani treba klavesnicu umiestnit tak, aby predlaktie s ramenom tvorilo devatdesiatstupnovy uhol a so zapastim rovnu priamku.
* PC zostava by nemala byt hlucna, pretoze hluk je tiez stresovym faktorom.
* Na PC nie je vhodne pracovat denne dlhsie ako 6 hodin. Po 2hodinach si vzdy doprajte kratku prestavku. Pri sedeni striedajte polohy a cvicte. Mente aj sklon klavesnice.
* Pri praci v noci stolovou lampou osvietlite stenu za monitorom.
* Precvicujte si ocne svaly pohladom do dialky a do blizka. Castesie vedome zmurkajte.
* V strave si doprajte vitamin A a pravidelne absolvujte ocne lekarske prehliadky.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak toto som nasiel v jednych novinach a odpisal som to sem, da sa povedat, ze vela toho tu uz bolo popisane a tak som to zhrnul. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...