Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

Saba
Psal jsem sentiment poslednich tydnu, ten se nezmenil (negativne pro dolar). Male korekce a obcasne komentare analystu v prospech dolaru tento tyden na tom nic nemeni.
Posledni dobou si nepamatuji jedinou zminku vetsi financni instituce o vyraznejsim nakupu dolaru. Naopak, nakupovalo se na korekcich, jak jsi presne zachytil. Vysledek je videt v grafech.
Stacilo si vsimat pro-dolarovych pohybu (tech malo ci jich bylo), az na vyjimky se to da popsat slovy "jde to, ale dre to". Protidolarove pohyby byly naopak jak po masle.
Alespon me snazeni na kiwi a aussie to potvrzovalo.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Saba

ten 70 pip pohyb se udál cca 15 minut po datech a to jedním vrzem (sledoval jsem to na ducascopy 45 pipu v 3 sekundách a to ve dvou seriích). Ihned po datech se otevíralo short, na 1,9535-1,9550 byly silné SL, pak přešlapování, hodnocení a silný prodej(bez zjevného podnětu). Cca ve 14,39 prolétla zvěst o nákupu EUR s Blízkého Východu (15,03 podpořeno zprávami o prodeji USD proti JPY).
Já pojmenoval fofrem dění po 14,45 (1,46-47) - teda mimo uživatele VT, ti si vychutnali klidný průběh grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pohyby na forexu bývají mnohdy paradoxní, jako dnes po NPF - prodolar a Michigan - protidolar ale fundamenty jsou
pouze část fx byznysu a je třeba je zanést do celkového rozhodovacího komplexu a uvědomit si, že do všeho nevidíme.
Pídit se po vysvětlení za každou cenu nemá smysl, lépe je se příliš nefixovat a být flexibilní. (lehce se to píše ....já vím).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink Napsal:
-------------------------------------------------------
> Saba:
> www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601083&si
> d=aQ9u572u6cxc&refer=currency
> ty data byly skutecne vnimany jako prodolarovy,
> kazdopadne jak se to zaclo klepat a drzelo to na
> miste, bylo za chvili vymalovano :) lidi obratili
> pozice a sli proti dolaru. Sentiment je jasny -
> euro k 1,35.
>

No forex je proste uplne nevyspitatelny a asi mali na bloombergu v niecom pravdu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pietro 001: to není určitě ten impuls. A i kdyby byl nikdo z nás není schopen se to dozvědět v pravý čas tak aby mohl
podle toho obchodovat. Chci tím jenom říct, že pro vlastní obchodování to není směrodatné. Je třeba si
postavit systém kterým se tyto pohyby odchytí a být ve střehu.
Už o tom psal Dzink viz vlákno "co mi tento rok vzal" a nechal se hned nachytat s tím víkendováním. :)

Prdl jsem to také do špatného vlákna, promiňte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...