Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to all:

Co se týče dnešních výsledků zasedání MPC. Rád bych se zeptal zdejších obchodníků: myslíte si opravdu, že ta zpráva byla až tak pozitivní a že je reakce libry adekvátní? Nic zas až tak zásadního jsem z ní nevyčetl kromě toho, že i Blanchflower hlasoval pro zdvižení. Jinak bych spíš řekl, že si MPC si nechává prostor pro další konání a podle mě v ní o nějakém dálším zvyšování nad 5.75% s ohledem na data z minulého týdne teď nemůže být ani řeč. Celkem mě tedy dnešní libra překvapila a zvažuji, že se vydám short.. Díky za reakce.

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jay
Pokud je (bylo) hlasování 9:0, tak se má všeobecně za to, že BoJ je vcelku jednotná v další potřebě zvyšování sazeb (teď asi z 5,5 na 5,75). Většina bankéřů se domnívá, že nyní se bude libra pohybovat dost vysoko...Cable podle Robinsona z Barclays Capital - (a to je dost silná instituce s obrovským vlivem nejen na evropské investiční bankovnictví), se teď po několik měsíců bude pohybovat kolem 2 USD/GBP. Inflace je poměrně vysoká a to předpokladu taky nahrává. U librojenu bych byl vzhledem k čínským "šachům" trochu opatrnější...Jen to, že libra (tedy cable) udělala dnes přes 150 bodů neznamená, že je už vyčerpaná a že se vydá nyní Short...s tím bych ještě počkal. Možná, že budou nějaké menší korekce, ale větší očekávám až tak kolem 1,9910-20. Důležitá budou tento týden i data z USA a potvrzení předpokladu, že se sazby v USA nebudou snižovat...Ale na FX jeden nikdy neví..:-).
www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601083&sid=aq7bDTiDtXvM&refer=currency
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jay:

no neviem neviem s tým shortovaním..., ja by som naozaj počkal až do zajtra, dnes sa ešte amíci pred golfom trochu pohrať môžu. Ako som tu už onehdá napísal jednoducho sa shortovať vo veľkom bojím ( aj keď minulé dva týždne boli veľmi výživné - aj keď so SID.om sa to porovnať nedá ). Teraz short nepôjdem ani za nič pred dátami. Akurát na jene to vidím na skusy zadať nejakú objednávočku... Odpoveď je teda podľa mňa je na shorty priskoro. Leda tak scalping na večer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marcus, Sid:

Asi máte pravdu pánové. Šlo mi ale hlavně o to, že podle mého názoru již trh se zvýšením na 5.75 počítal a konec konců, naznačil to i King na minulotýdenním reportu, když řekl, že k dosažení inflačního cíle musí BoE ještě trochu sazby popostrčit. No a proto takhle výrazný pohyb moc nechápu, vzhledem k tomu že se členové MPC vyhádřili, že potřebují podrobně prozkoumat další data atd atd.. Šestiprocentní úrokové sazby, to už by byl navíc od roku 2006 pořádný skok a ten by se na ekonomice Veklké Británie společně se silnou librou nemusel projevit nijak pozitivně. Za sebe bych byl s tady tím nadšením které vypuklo kolem libry trochu opatrnější ale jedna věc je co si myslím já, co trh, a jaká je reakce lidí. Mě z toho dnešního tažení bohužel nic nekáplo, páč jsem nevěřil, že to půjde tak prudce nahoru, ale všem ostatním gratuluju:)

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jay,

neva že si dnes z toho nič nevybral - to ja ( a asi väčšina z nás ) by tu asi mohla rozprávať o tom, ako každý zarábal iba ja nie - hold tak to chodí, učíš sa stále.
P.S. - zasa som zhrabol nejakých 20 pips - :-))) veeeľmi dobre. dnes celkovo 40, 32 a spomínaných 20. Z toho aspoň vidíš, že ani ja ani zďaleka nedosahujem výsledky, ktoré sú možné... a samozrejme oproti radovanovi, lisakusovi, sidovi, ... som iba prachobyčajný looser, ktorý má pred sebou ešte dlhú cestu. Ale učím sa, idem krok po kroku, nemudrujem, dodržiavam zásady a po tom čo som oplieskal jeden účet si už dávam bacha. Snáď o pár rokov budem na tom tak, aby som z toho aj žil :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...