Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jílek Josef, Finanční a Komoditní deriváty, Grada


jurie

Doporučené příspěvky

Upřímně já tu knihu založil zpět do knihovny asi po 100 stránkách , příliš mnoho odborných názvů a slovních obratů , některé články jsem musel číst i víckrát a pěkně pomalu abych pochopil co mi chce pan Jílek sdělit . Myslím si že pokud by si člověk neznalý trhu přečetl nejdříve tento titul , zavrhne trhy doslova ihned na začátku knihy v domnění že trhy jsou džungle a děsná stoka . Možná jsem knihu jen špatně pochopil , dost možná ! pro mne však zatím nemá tato kniha žádnou váhu -třeba jindy .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono jde o to, pro koho je kniha urcena. Osobne si myslim, ze jde o hodne kvalitni _akademickou_ literaturu, ktera popisuje vcelku zajimave radu veci z hlediska fungovani pozadi trhu a jeho vnitrnich zakonitosti. Ale prakticke vyuziti v obchodovani moc velke neni. Je to teoreticka kniha pro ekonomy a jako takova plni svuj ucel velmi dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine s tím souhlasím , vždyť píšu pokud by si člověk neznalý trhu přečetl nejdříve tento titul , zavrhne trhy doslova ihned na začátku knihy , právě proto že kniha ukazuje fungováni pozadí trhu . Ještě že máme Petra a Tomáše s Finančníkem , ovšem nesmím zapomenout také na Vás Martine protože si myslím, že díky aktivitě vás všech se můžeme všichni jenž nemluvíme anglicky trochu více přiblížit k našemu velkému snu .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...kniha prof. Jílka je unikátní publikace pro ty, kteří si chtějí ujasnit strukturu a podstatu finančních trhů. Zamyslet se , kam v této "rodině" patří obchodování na burze. Unikátní je srovnání objemů obchodování jednotlivých derivátů. Vcelku uceleně je zde vysvětlena otázka zajišťování (mimochodem v rámci COT se na toto téma dost diskutovalo a hodně diskutujících nemohlo podstatu zajištění vstřebat). Pro mě hodně zajímavé bylo poznání "trojúhelníku" Spotový trh-futures-opce.
Není pravda, že prof. Jílek deklaruje "nenávist" vůči spekulantům. On se vymezuje, proti tunelářům, kteří používají jako prostředek pro svoje tunely deriváty. A zde je řeč především o neburzovních derivátech. Dále je ostrý kritik toho, aby představitelé státu riskuvali v trzích s penězi nás daňových poplatníků. A tady nelze než souhlasit.

...Kdo si nechce dělat život složitější , obchoduje ryze technicky a vystačí si s pár formacemi nebo nějakým indikátorem, určitě se bez této knihy obejde. Kdo má zájem si rozšířit obecné vzdělání v oblasti finančnictví a zorientovat se v "džungli" trhů , pak je tato kniha velice přínosná. Knihu jsem si pořídil před dvěma lety, po prvním přečtení jsem měl hlavu jak pátrací balón - pochopil jsem asi 10% obsahu. Dnes už jsem některé pasáže přečetl i 20* a rozumím asi 50-60% obsahu knihy. Ale stojí to za to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...