Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

pitové nebo elektronické obchodování?


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
mám dotaz, asi hloupý, ale nemám jasno v tom, když budu obchodovat pozičně elektronické trhy (chtěl zkusit elektronické zrniny-ZC,ZW,ZS a pod), můžu se s brokerem domluvit na hlídání pozice, posouvání SL (když třeba pojedu někam mimo civilizaci), čili si zvolit typ služeb? Asi ne, že? Prostě se vše odehrává přes platformu. Je to tak?

Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
mám dotaz zda je možné obchodovat elektronicky i pitově s jedním otevřeným účtem? Jelikož můj účet by nebyl zrovna velký (asi 5000) tak těch trhů, které bych mohl obchodovat je málo. Určitě bych obchodoval corn a k tomu eurodolar ale ten není elektronický.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 5 months later...

to Stanley:
Britefutures od té doby trochu změnil stránky, takže ten odkaz již není platný. Když si jejich stránky otevřeš www.britefutures.com/ , tak si na levé straně zvolíš záložku "Futures Charts" a zde můžeš poté (dole) zadávat všechny komodity, které chceš zobrazit. Grafy včetně nočního obchodování odlišíš velice jednoduše - mají na konci v závorce "COMPOSITE".
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Stanley:
mám dojem, že v tom máš trochu zmatek, pokusím se ti to objasnit. Spousta komodit, které se obchodují pitově, tak se obchoduje i elektronicky, ale ne všechny. Z těch, které se obchodují i elektronicky, nemají ještě některé dostatečnou likviditu (v elektronice) takže je reálně moc obchodovat nelze, z důvodů velkého slipu při plnění. Pokud se něco obchoduje i pitově i elektronicky (s dostatečnou likviditou), tak je rozhodně lepší obchodovat elektronicky, z mnoha důvodů. Ten hlavní je komise. Na pitu zaplatíš cca. 18 - 30 usd (dle brokera) na elektronice zaplatíš cca. 5 - 8 usd (dle brokera) za obchod, tzn. RT. Na pitu čekáš delší dobu, než se dozvíš, že jsi v pozici, v elektronice to vidíš okamžitě. V elektronice můžeš neustále zadávat i měnit příkazy, jak se ti zlíbí, zkus na pitu měnit co chvíli příkaz a v lepším případě ti ho pouze nepřijmou, v horším (pravděpodobnějším) ti zavolají, jestli jsi se nezbláznil, že takto to rozhodně nejde. Mezi komodity, které lze bez problémů obchodovat elektronicky patří kromě indexů (SP mini, Russel 2000, Dow Jones mini, NASDAQ) také další finanční komodity a z nich zejména Eurodollar, 5-Year Treasury Notes, 10-Year Treasury Notes, Treasury Bonds 30-Year. Dále měny - EUR, GBP, JPY, AUD, CAD. Dále taktéž ropa a zlato. Ze zrnin je naprosto bez problémů corn, soybeans, wheat. Všechny uvedené komodity lze dokonce elektronicky obchodovat i intradenně. Elektronicky lze obchodovat i masa - Live Cattle, Lean Hogs i Feeder Cattle, ale je tam malá likvidita, takže bych se obával slipů při plnění.
Abych to tedy shrnul, uvažuješ-li, že budeš obchodovat Eurodollar, tak rozhodně pouze elektronicky, vůbec bych neuvažoval o pitu, pokud ovšem nepočítáš s pomocí brokera, který by ti nějak hlídal pozici. Za to bys ovšem zaplatil mnohem více ( min. 30-40 usd RT). Ovšem na elektronické platformě si můžeš velice pohodlně pozici hlídat sám a několikanásobně levněji. Snad to bude nyní trochu jasnější a pomůže ti to v rozhodování.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Pietro, (prip. Tomnes)

mate dobry prehlad o pitovom a elektronickom obchodovani, preto by som Vas chcel poprosit o jednu radu. Rozhodol som sa obchodovat elektronickou formou a v sucasnosti hladam dobreho brokera/brokerov, ktori su spolahlivi a uctuju si fees max. 5-6 USD.

Viete mi Vy dat nejake odporucania na firmy/stranky, kde by som mohol najst dobreho brokera?
Pokial som v diskusiach zachytil odkazy, tak sa casto uvadzaju InteractiveBrokers, avsak na ich strankach som nenasiel elektronicke obchodovanie na NYBOTe - uvadzaju klasicke komodity, nie vsak OA,CY (el. cocoa, el. cotton), o ktore by som mal osobne najvacsi zaujem.

Hladam preto brokera, kto obchoduje elektronicky Kakao a Bavlnu, resp. dokaze zobchodovat vsetky elektronicke komodity NYBOTu a CBOTu. Pokial by dokazali navyse obchodovat i menove pary, bolo by to len plus.

Za Vasu ochotu a skoru odpoved vopred dakujem.

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den, dovolim si polozit take jednu otazku, protoze v obhchodovani zatim dost brutalne plavu. Docela me prekvapila informace ze corn jde obchodovat i elektronicky. Mam dotaz k obchodnim hodinam. Na pitovem trhu cornu je obchodni cas 9:30-13-30 (nebo si to tak alespon myslim). Pokud se neco obchoduje elektronicky, do teto doby jsem si myslel ze tyto obchody bezi i pres noc, neboli nonstop. Jak je to s obchodnim casem treba zmineneho cornu pokud ho pojedu elektronicky? je to stejne jako pri pitovych obchodech nebo jsou tu pravidla jine?
Dekuji moc za objasneni a vneseni trochu svetla do teto me komoditni temnoty :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...