Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opce - FOREX


TEQA

Doporučené příspěvky

...teď už si rozumíme... Průběh scvrkávání se časové hodnoty opce je mi důvěrně známý ( obchoduju opce dva roky v reálu)... , dělám kryté vypisování a při testování jsem dlouho hledal optimální dobu do expirace. Když byla delší 100-120 dnů, je vysoký prémium, ale dýl trvá než obchod můžeš pojistit putkou (protože časová hodnota klesá pomalu). u krátké doby do expirace , 30-50 dnů , se teoreticky můžeš brzo pojistit, ale celé to postrádá efekt, protože máš nízké prémium a sežerou tě komise. Nakonec jsem musel dát zapravdu svému učiteli a to optimum jsem našel kolem hodnot 75-90 dnů, kdy už prémium slušně klesá (časová hodnota), ale ještě je poměrně velké (samozřejmě s ohledem na volatilitu).
....... na opcích je krásný , že jsou situace, kdy trh už stagnuje nebo i mírně klasá a call opce stále ještě roste...
L. :S ;)
L

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 74
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Sabanosova

Uz som to tu niekde pisal - za popis pohybu ceny opcie dostali dvaja matematici Nobelovu cenu.Niekedy je dost tazke popisat vztahy jednoduchym sposobom,aby to pochopil aj clovek,co o tom prilis vela nevie.Ja sa budem snazit veci popisovat co najjednoduchsie,a ked mi nieco ujde,kludne sa pytaj a zastav ma.

Teoreticky uvod u opcii vsak musi absolvovat kazdy, kto im chce rozumiet.Mozme sa akokolvek snazit a vysvetlovat,gro namahy musi kazdy vynalozit individualne.Ja osobne som viac nez z teorie o spravani opcii pochopil z modelovania vyvoja ceny na opcnej kalkulacke

S likviditou opcii by teoreticky mohol byt problem.Nemusis vsak z toho mat najmensiu obavu.U opcii na currencies sa pomocou forexu da opcna pozicia kedykolvek hedgnut za par dolarov

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Momentum prispevkov v tomto vlakne pomaly vyprchalo,tak sa ho pokusim trochu ozivit.Vecsina ludi sa zaujimala o moznosti zaistenia pozicie opciou,tak som spravil malu pripadovu studiu v mojej oblubenej forme, na ktorej si mozu pozriet,ako take nieco moze prebiehat v praxi. Opcie su produkt mimoriadne premenlivy, takze som pouzil konkretne ceny,ake sa vyskytli a zvysne parametre som dopocital opcnou kalkulackou. Konkretne som istil obchod USDJPY, 118.25 long , PUT warrantmi 13 dni pred expiraciou a strikom 118. Takze ide o zaistenie na 13 dni .V tabulke si mozte najst bilanciu, aku hodnotu by mala cela pozicia v kurzovom priestore a case. Modre ciary oznacuju vzdialenost po 100 pips od vstupnej urovne.Treba brat do uvahy,ze ide iba o jeden konkretny pripad.Inou kombinaciou strikov,racia (istiaceho pomeru) a doby expiracie mozme urobit obrovsku skalu moznosti zaistenia aj s uplne odlisnym modelom casu a ceny, ktory si mozte napasovat na svoju konkretnu strategiu vstupov a vystupov. Tabulku treba brat ako model,realna cena opcii moze byt inokedy v pomere k podkladu ina, v zavislosti na implikovanej volatilite v konkretnom case. herman

3117

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to TEQA

ja som to na zaciatku tohto vlakna otvorene napisal - akymsi nedopatrenim ma ludia na tomto fore zacali povazovat za odbornika na opcie.Ak tak som len jednooky medzi slepymi.Opciami sa sice zaoberam velmi intenzivne,myslim ze celkom napredujem ,ale stale su to len dva mesiace.Na forexe som po mesiaci na deme nevedel nic,ale myslel som si ze viem vsetko. Po dvoch mesiacoch s opciami si myslim,ze viem teoreticky celkom dost,ale zda sa mi ze viem velmi malo.
Takze ja opcie zatial neobchodujem,ucet nemam a ani sa s jeho zalozenim prilis neponahlam.Vidim moznosti v naviazanosti na forex,aj mimo neho,ale uz nie som taky naivny,aby som do toho isiel bez prepracovanych strategii.
Btw. ,dnes som sa pozrel na ten Saxotrader,ako si mi mailoval.To co sa tam obchoduje su naozaj derivaty na baze opcii,teda spravaju sa podla rovnakych pravidiel.Akurat ten spread sa mi zda byt riadne mastny.Jedine skutocne a konecne riesenie povazujem obchodovanie normalnych opcii na burze.Vsetko ostatne vyzera skor ako provizorium.Ale vsetko zavisi velmi od strategii,ktore chces obchodovat.
Vsetci co sa opciami zaoberaju vazne,doporucuju specialnych opcnych brokerov,ktori maju velmi male poplatky a dokazu zhodnotit riziko opcnych spreadov,takze nevyzaduju prehnane marginy.Nejakych som uz pozeral,dokonca aj jedneho s velmi dobrou free platformou a datami,ale velmi nerad by som sem daval nejake doporucenia bez osobnej skusenosti live.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nadviazem na moju studiu s tabulkou,ktory je o tri prispevky vysse.Do uvedenej konstrukcie Married Put som pre porovnanie pridal este jeden obchod,vypis opcie,aby bolo mozne sledovat, co spravi s vyvojom ceny v case taketo rozhodnutie.Tym som dosiahol konstrukciu nazyvanu COLLAR. Obmedzil som sice ziskovu stranu obchodu,za co som dostal vyhody inde.Takze ku konstrukcii z predch.tabulky som pridal vypis opcie SELL CALL strike 120,exp. tiez 13 dni. Pozicia je obmedzena oboma smermi,pri raste kurzu nad 120 zostava celkova bilancia zhruba na rovnakej urovni herman

3144

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to all:

trochu to tu zkomírá. Ale já bych se rád k něčemu vrátil. Našel jsem to od nicka "Joachim" sice ve vlákně o psychologii, ale nechci to psát tam, bo je to o opcích. Sice tenhle nick tady vyvolává dost rozporuplné reakce, ale já bych přeci rád něco měl od něj osvětleno....:) Úplně jsem nepochopil tvůj příspěvek, viz. níže....

www.financnik.cz/forum/profile.php?13,6318


....so...chtěl bych jen, aby jsi mi napsal u každé opce, které je v této strategii toto:

Long/Short Call/Put: Když jde o straddle předpokládám Long Call a Long Put :)
Objem:
Striky opcí:
Spot:
Premium jednotlivých opcí:
Expirace jednotlivých opcí:

já tomu z toho prostě nerozumím. Třeba jsem jen zvyklý na něco jiného apod....

Díky.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cavee,

uplne si ma tvojou otazkou zaskocil nakolko vsetko na co sa pytas v tom prispevku je doslova napisane:
Nakup CALL strike (133000) na 0.0026 predaj na 0 (expiracia) => -0.0026x125000=-$325
Nakup PUT strike (133000) na 0.0046 predaj na 0.0084 => 0.0038x125000= $475

objem je samozrejme 1kus aby si to lahko vedel pocitat.
strike, premia, predaj alebo expiracia to vsetko je tam uvedene. Islo o decembrove opcie, preto je tam aj pri niektorych v zatvorke uvedene expiracia. Tie opcie totiz expirovali v ten den teda 8.decembra 2006.
Pokial hovorime o straddle strategii a mam tam napisane slovo Nakup tak je to long call a long put. Mozno tam nie je len vyrazne napisane ze slo o EUR futures opcie, ale to podla strikov musi byt na prvy pohlad skusenemu oku jasne.


Skus prosim ta presne napisat comu nerozumies.
Ja sa ta skusim este predtym spytat ci vies presne o co pri straddle ide a ci mas skusenost s opciami ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to joachim

vím přesně o co při straddle jde...."o rozkmyt ceny na jakkoukoliv stranu".....bo laicky řečeno je straddle "pyramida postavená na špičku" ;). Ano mám zkušenosti s opcemi....reálné....z mezibankovního trhu.

chápu, že to tam možná vše je uvedené, ale já tomu z toho zápisu nerozumím, nebo spíše nejsem si tím jistým.
Takže, znamená to teda, že:

Opce: Long Call a Long Put
Strike: 1,33 EUR/USD
Forward: ??? (mám na mysli spot+IR v okamžiku nákupu opcí s výše uvedeným strikem)
Long Call premium: 0.0026 pips EUR/USD
Long Put premium: 0.0046 pips EUR/USD
Expirace: ?

Je to takhle tedy? Stačí mi jen ty vstupní hodnoty do ochodu. Nepotřebuji za kolik si to zavíral.

Chci si udělat jen udělat představu při jakém spotu si to zobchodoval a jaký "rozkmyt" si poté potřeboval aby byl ten straddle profitabilní. Dík.




Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...