Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
můj názor je, že není vhodné dělat back-test na opravdu starých grafech - myslím, že trhy se dost mění a to jak se hýbaly před 20lety už je teď nepoužitelné - můj názor.
Co se týče kontraktních měsíců, tak přechod z jednoho na druhý je nejlépe provést dle volume - když se prostě v dalším kontraktním měsíci začne více obchodovat (zvětší se volume) než v kontraktním měsíci současném, tak je ten správný čas se přemístit.
Snad jsem trochu pomohl, Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Maxx:
doba jakou historii testovat je dost individuální a je třeba si to tak nějak nakoukat. Já postupoval tak, že jsem začal od konce (rok po roku) a když jsem nasbíral dostatečný počet obchodů pro statistiku, tak jsem již dál nešel a spíše testoval znovu s různými nuancemi obchodního plánu.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Maxx:
pro intradenní obchodování si myslím že je dostačující 1-1,5 roku.Já testoval necelé 2 roky a získal data z cca 700 obchodů. Taky záleží jak velký vzorek dat chceš z backtestu mít. Dostatečný vzorek dat je i cca 200 obchodů,ale na to nepotřebuješ testovat 2 roky zpětně.Backtest je dobrý pro nakoukání svého obchodního plánu a získání trochu citu...pokud tohle získáš,je čas přejít na peper trading.

Ať se daří!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to maxx:
:-)...jak jen to půjde, aniž byste třeba znal tech.analýzu, neměl zatím nějaký svůj manymenežment zkuste cvičná portfolia...ne webu jsou dostupná pro všechny trhy. Pohyb "svých" peněz a vývoj tak máte denně před očima, což je neocenitelný (a málo doceňovaný) poznatek!
Vnímavého to může podstatně rychleji posunout dál, protože vidí co by se s jeho penězi dělo skutečně, dát je do trhu: následná motivace jak se učit chránit si a rozvíjet zisk a omezit ztráty tak může podstatně zkrátit dobu kdy to zkusit naostro. O výsledcích nemluvě.
Něvěřte ale ničemu, zkoušejte!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

mam dotaz, možná trochu mimo toto vlákno. Potřeboval bych poradit ohledně živých dat. Chtěl bych je mít v Sieře ale nechce se mi zatim kvůli tomu otevirat učet u IB. Můj dotaz je, dájí se někde předplatit jen data, třeba na měsíc ale abych ty data si moh přehrávat v sieře? Děkuji za odpovedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Tomáši a Honzo,
již deset dní :D studuji poctivě Váš web, manuál jsem přečet již dvakrát (pořád málo) vytiskl a svázal jsem si ho abych nemusel pořád překlikávat na monitoru a měl potřebnou info k ruce jelikož si hraji s Trial TNT (když to vidím reálně lépe to vstřebávám). Tak mne to pohltilo, že i má fenka labradora je z toho nešťastná -nějak se ji omezil pohyb :D. Ale k věci. Rád bych požádal o vysvětlení jistých pojmů. V seznamu commodity v TNT je v závorce za konkrétní komoditou uvedeno elektronic, open outcry a combined. nevím tedy co ta slova znamenají ve vztahu ke konkrétní komoditě. Jediné nač jsem přišel porovnáním dvou grafů např australský dolar OO a C je že se liší hustotou baru. Tedy, aspoň to tak vidím :) a pokud je něco z toho uvedeno ve Vašem manuálu tak se omlouvám ale asi jsem slepej. A pokud to nevadí, kromě toho bych Vám oběma rád poděkoval za to co děláte.Když se člověk ocitne v životě na blbé křižovatce a myslí si, že neví co dál, tak je krásný pocit mít zase konkrétní cíl. Jak se říká "blbého nakopni, chytrému napověz" . No a vy jste mne teda "nakopli" pořádně :D
Děkuji a hodně zdaru.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milane,
ten druhy se jmenuje Petr :-) jinak kdybs potreboval pejska vencit, dej vedet. chystam se na nakup cerneho labradora.
co se tyka tveho dotazu, tak si jen pamatuju ze to nede je ve vlakne TNT. zkus si ho cely projit, jsou tam zajimave postrehy. jinak ti urcite odpovi.
ja si myslim ze to zmanena, elektronicky, pitove (open outcry) nebo kombinovane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jéje to jsem to ale...
911 děkuji. Petrovi se moc omlouvám, chybička se vloudila.
Ke Tvé odpovědi, překlad je mi jasný ale ta souvislost. S pejskem jsem zrovinka byl :) taky je černá. Na vlákno TNT se zkusím znova podívat a uvidím snad. A když už jsem zase tady rád bych se Tě zeptal proč nemohu otevřít WIKI? Když kliknu na odkaz tak to najede otevře se na necelou sekundu blikne a zavře se celé okno jako bych vypnul internet. Zřejmě to nebude asi dotaz pro tebe ale snad to přečte někdo......
Děkuji a hezký den :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem díky za Vaše odpovědi.

To Kahiros:
Já bych právě chtěl backtestovat poziční obchodování, nikoliv intradenní. Chtěl bych nasbírart takový vzorek obchodů, které by měly již svou vypovídací hodnotu, alespoň 100 obchodů, ale uvidím, jaký se mi podaří nasbírat vzorek.

Nějakým způsobem se do toho pustím a uvidím, jak to bude :-)

Ještě jednou díky všem za Vaše reakce.

Maxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...