Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Josse:
Ja backtestujem v JA testeri, ktory je velmi dobre spracovany.. ked ti seka, predpokladam ze mas asi 2.0 aelbo 2.1. ked si stiahnes ale verziu 1.4 tak ta vobec neseka a velmi to urychli backtesting.. ked nie JA tester, tak mas tu viacero dennikov na stiahnutie, ktore su ale uz dlhsie zapisovanie. ja backtestujem ako ty, vidim signal zapisem cas a pomaly posuvam kym neuvidim signal na vystup a vystupim.. pristupov je vela.. najst si spravny mozes len ty...

pekny den:))

Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

prosím o radu, mate někdo zkušenost s reálným obchodováním?

v demo režimu u TWS (IB) bývá často ignorován limit příkaz pro výstup z pozice. Když uvažuji o reálném obchodování, mrzelo by mě, když bych měl nastavený výstup z long pozice na nějaké limitní ceně a příkaz by se při dosažení ceny nebo dokonce i překročení ceny nezrealizoval.

Stává se to v reálu nebo by měl být příkaz limit vždy realizován? A pokud by měl být vždy reálizován, tak automaticky při dosažení limitní ceny nebo až po jejím překročení (řekněme o další bod)?

Děkuji Vám za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych traderov ja som Peter a prave zacinam studovat tieto stranky
hmm ja zijem taky svoj volny zivot 3mesiacov pracovania v zahranici a potom 3 mesiacov dovolenkovania. Sam cely zivot hladam sposob ako poriadne makat nejaky ten rok dva tri a potom sa financnim zivotom uz iba bavit. Skusal som drahu obchodaka hlavne v Amway 8 rokov ale musim uznat ze mi chyba jeden velky zaklad a tym je schopnost navezovat kontakty, alebo predavat niekomu nieco comu ani ja sam neverim coz tu asi nejak extremne nemusim
toz tak tu su otazsky s ktorymi si lamem hlavu:

1: aky dopad na pohyb trhu ma male alebo velke mnozstvo obchodnikov

2. ak poplatok za vstup a vystup z trhu je 35dolarov kolko je poplatok za posuvanie stop - lossu
3. podla mojho pozorovania velka vetsina trhov zacina nizsie ako je ich konecna cena je z dlhodobeho hladiska
ziskove vstupit s nejakym balikom a vystupit so ziskom??
4. ake vzdelanie clovek potrebuje aby sa stal brokerom a ako dlho trva stat sa dobrym fs brokerom

dik za odpoved peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pet007,

na téměř všechno zde najdete odpovědi, projděte si nahoře odkaz wiki, nebo také zadávajte ve vyhledávání.

ad1: hledejte... :-)

ad2: poplatek např. u komodit je většinou tvořen takto - půlka při nákupu nebo prodeji kontraktu a druhá půlka při ukončení obchodu (např. prvně koupím a platím 2,40 USD, potom prodám, platím 2,40, dohromady 4,80 USD)
Platíte jen za splněné příkazy, tedy pokud posunete stop - loss a stejně vás trh na stopce nevyhodí, ale např. na profit targetu (opak stop loss, je to hranice profitu), budete platit jen za příkaz profit target.
Zkrátka, platíte poplatek jen při vstupu do obchodu a výstupu z obchodu. Některé brokerské společnosti, ale nemají rády, když např. SL posouváte po malých částkách např. po 10 USD (já posouvám SL po 100 USD a bez problému, možná jde ještě po menších částkách).
Podstatné je, že za posouvání SL nic neplatíte. Kdyžtak hledejte, určitě najdete :-)

ad3: napadlo vás, co když vstoupíte zrovna, když je trh na vrcholu a bude nyní padat ? To byste musel mít velmi slušný kapitál, aby jste takový pád ustál a potom ještě čekal až trh vaši cenu dožene a budete na 0 zisku. Nicméně, to je jen můj názor, musíte si sám vyzkoušet, jestli takto můžete profitovat, netvrdím, že ne.

ad4: Tak to vám neporadím. To spíše zkuste hledat u vaší NBS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím. Říkám si, že vlákno Začínám… má pro mě příznačný název, tak napíšu svůj příspěvek sem. Začínám s tradingem, tak bych rád získal nějaké rady zkušených a chtěl bych požádat alespoň o nějaký nástin strategie, která by mi seděla na míru. Vím, že mě můžete odkázat na to abych si pročítal server, ale zase si říkám diskuze je od toho aby se diskutovalo a třeba můj profil může pomoci více začátečníkům.

Abych trochu popsal v jaké jsem situaci a co o tradingu vím, tak napíšu něco o sobě. Pracuji doma na počítači jako živnostník. Zcela samostatně pracuji asi jeden rok. Samostatné podnikání mě na jedné straně uspokojuje, jsem svým pánem, ale když si spočítám čas, který tomu věnuji a výdělek, tak nic moc… Proto jsem začal hledat jiné cesty výdělku. Napřed mě napadl akciový trh, navštívil jsem seminář, různé makléře… Postupně jsem začal uvažovat o komoditách. Přečetl jsem si knihu od autorů tohoto serveru Obchodování na komoditních trzích, tam byl také odkaz na tento server, následně jsem prostudoval i tento server (samozřejmě ne úplně vše) a jsem rozhodnutý jít do daytradingu s komoditami. Vycházím z toho, že nejsem zaměstnaný a čas na obchodování tudíž mám.

Základem je mít nějaký kapitál a čas na obchodování. Plánuji začít s cca 8000-9000 USD. Jak už jsem psal, čas na denní obchodování mám cca 3-4 hodiny denně (nepočítám čas strávený studiem).

Obecně můj vztah k riziku je někde uprostřed. Nejsem vyloženě člověk, který se nebojí hodně riskovat a tíhnul by k agresivní strategii, ale také zase nejsem konzervativní typ.

V knize Obchodování na komoditních trzích mě zaujaly metody dvojité dno a dvojitý vrchol a taky povídání o money-managementu, jak lze na jednom ziskovém obchodu vydělat více, než prodělat na několika ztrátových.

Vybírat trh bych si měl podle předešlých rad s takovou volatilitou, aby mi seděl na výši obchodního účtu. To znamená nastavení stop-lossu cca 160 USD. Trh jsem si ale zatím nevybral.

Co se týče brokera, případně nějakého software, tak jde mi samozřejmě o to, abych platil málo na poplatcích a používal něco ověřené jinými uživateli.

Jde mi o to, jak se zase posunout dál, nejraději bych už začal s testováním nějaké strategie, vybral si trh, brokera začal s paper-tradingem… a samozřejmě bych nerad dělal zbytečné chyby.

Díky za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles,

v daytradingu např. na trzích ER2, ES a YM si občas musíte počkat hodně dlouho (třeba i několik dní) na formaci dvojité dno/vrchol. Netvrdím, že to nemůže být základem obchodního systému, ale osobně bych neunesl pohled na nádherně trendující trh, který se dá obchodovat třeba jen pomocí klouzavého průměru, indikátoru CCI, RSI apod. Také je třeba myslet na to, že žádný indikátor není 100%. Dvojitý vrchol/dno tedy určitě obchodovat (sám se po těchto formacích dívám), ale v kombinaci ještě s jinými indikátory.

Psal jste 3 - 4 hodinky denně, tedy rovnou vám doporučím obchodovat od 15:30 do 19:00 pokud chcete obchodovat na USA burzách, nebo lze také obchodovat v dopoledních hodinách na evropských burzách.

Co se týče trhu, doporučím vám podle mého osobního měřítka "obtížnosti" od jednodužšího - YM, ES a nakonec ER2.

Co se týče brokera, využívám služeb IB a poplatky jsou na dobré úrovni (4.80 USD). Horší je to s jejich daty, poslední dobou mi připadají méně stabilní. O brokerech je tu toho kvanta :-).

Co se týče obchodní strategie, sám jsem začínal na ER2 se stop-lossem 180 USD a PT kolem 280 USD - chyba. Nyní když buduji novou strategii, tak pod poměr risk/zisk 1:2 nejdu.

Pokud začnete s 8000 USD, tak to ještě neznamená, že máte riskovat nějaké % z této částky, je to doporučení. Mnohem vhodnější je se zamyslet, že např. budu riskovat max. 3 % z účtu a přitom budu hledat v určitém trhu (např. ER2) možnosti jak SL ještě zmenšit.
3% z 8000 USD je 240 USD, což pro obchodování 1 kontraktu ER2 4 hodinky denně je možná zbytečně moc. Mám vyzkoušeno, že SL u ER2 není problém dostat na max. hranici 100 USD a počítat s PT 300 USD, tedy poměr risk/zisk 1:3.
Nebojte se riskovat ze začátku méně, ochráníte tím jen sebe, zisky vám neutečou :-)
Také v počátku určitě obchodujte jen s jedním kontraktem, budete riskovat méně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Miles:

len by som vam chcel pripomenut ze existuju aj ine trhy ako komodity. ak hned chcete zacat s ciastkou 8000 USD , mohlo by sa vam to stat aj osudne , na FX mozete zacat s kapitalom od 250 USD , podla mna je ideal tak 1000 USD . po backteste a papertradingu si mozete vyskusat tlak penazi, a nemusi vas to stat vela , mozno sa vam zasumene trhy viac zapacia, a to nehovorim o jednoduchosti testovania, softu , stabilite platforiem a moznosti vyberu brrokerov, indikatorov a obchodnych systemov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honzin

Díky za info. S tím procentem risku je to fakt, že by se nemělo odvozovat od účtu, ale od daného trhu a situace. a potom jen zkontrolovat zda to nepřesáhlo 3% z účtu. Takže mě stačí vybrat si několik indikátorů a začít s back-testingem. Poradíte mi s tím také?

to Airmike

Přiznám se, že jsem trochu příručkový typ a o komoditách jsem toho už hodně přečetl, hlavně v k nize Obchodování na komoditních trzích a na tomto serveru. To mě trochu ovlivnilo. O Forexu toho zas tolik není, i když princip bude určitě podobný. Jak to myslíte, že by částka 8000 USD mohla být osudná? Jako že je to málo a budu riskovat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miles,

neni to malo. 8k je naopak dobre. cim je vetsi ucet, tim se lepe snasi psychika a ztraty. aspon tak to rikaji ti co bojuji s psychikou. jinak forex je neco uplne jineho nez futres,tak se nenech zlakat na to ze muzes zacit s 1000 babkama. pokud jsi venovat uz to usili na futures, tak se tomu venuj. tohle prebihani sem a tam je na ukor vysledku. casem stejne pridas swingove obchody nebo se zacnes zajimat o opce. mozne objevis FA a pak si strihnes i fx. do zacatku je lepsi se venovat jen jedne oblasti a poradne. ale to je muj nazor.

ad velikost uctu co psal Honzin. samozrejme se drzte 2% riskovani uctu nebo mene. to ze vam vyjde treba 240 SL preci neznamena ze to tak bude. to preci znamena, ze pojedete 2 kontrakty. nebo pojedete SL jen 120 treba a to je jeste mene % z uctu. vice kontraktu je zase lepsi pro psychiku. s prvnim vystoupite treba pri 150 a druhy ponechate v trhu a snazite se z trendu vytahnout vse. pokud to nevyjde skoncite na BE ale porad v zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...