Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

to 911:
nechcel som od nikoho aby prebiehal :) , ked v podstate este nezacal,len som chcel aby mal rozsirene obzory

to Miles: ano Forex je uplne iny ako futures , a je treba si zvazit co je pre jednotlivca lepsie, niet dovod sa ponahlat.

8K je fura penazi, a tym ze by to mohlo prist draho som myslel len to ze v na FX si mozete vybrat lubovolnu ciastku ktoru riskujete , a SL moze byt pri tej ciastke tiez lubovolny, pri Futures to tak nieje. odlisnosti je skutocne vela.

to Miles:

nech uz si vyberiete cokolvek, nech sa vam dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Miles,

s indikátory vám moc neporadím, protože je to hodně individuální věc. Je to v podstatě tak, že někdo rád čokoládu hořkou, někdo mléčnou apod. :-).
Já používám CCI a k tomu 2 klouzavé průměry (WMA), postupně zjišťuji, že by možná stačil jen jeden klouzavý průměr.
Toto je jen můj názor, ale dle mne jsou zajímavé indikátory CCI, RSI, klouzavé průměry (MA). Jenže je to spíše o tom, že se těmito indikátory už poměrně dlouho zabývám, takže je "znám". Mnohem lepší bude, když si najdete čas a pořádně tady prostudujete indikátory. Jsem toho názoru, že s jakýmkoliv indikátorem a dokonce i bez jakéhokoliv indikátoru lze profitovat :-). Tedy indikátor vybírejte jen dle toho, jak se vám líbí, jak dobře se v něm orientujete. Spíše se zaměřte na indikátory, které vám dobře indikují jak vstup, tak hlavně VÝSTUP z pozice. Jak tu už několikrát bylo psáno (Libic to myslím začal jako první při prezentaci obchodního systému TSS zde na Finančníku), mnohem důležitější jsou výstupy !!!

Jinak jak psal 911, pokud už studujete futures a chcete se jim věnovat, pokračujte tak. Forex se chová jinak než futures a bylo by to pro vás zatím jen matení (já sám začínám studovat forex trhy až nyní a to ještě neznamená, že je budu obchodovat :-) ).

911 také psal, že je lepší mít sudý počet kontraktů, což je pravda (polovina je pro "drobné", druhá polovina je pro velký profit), ale já vám to stejně při prvních live obchodech nedoporučuji. 911 má totiž jako jeden z mála tvrdou psychiku na live obchodování, s ním to necloumá jako se mnou (jsem případ většiny, to mi věřte :-) ). Proto tedy jen jeden kontrakt v počátcích, až prozkomáte při live obchodech sám sebe a začnete na jednom kontraktu být ziskový, pak svoji strategii můžete rozvinout na více kontraktů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 911

No asi začnu obchodovat zpočátku jen jeden kontrakt, ale nějak jsem nepochopil, jak to myslíte, pri 150 dolarech? a co je BE?...

"vice kontraktu je zase lepsi pro psychiku. s prvnim vystoupite treba pri 150 a druhy ponechate v trhu a snazite se z trendu vytahnout vse. pokud to nevyjde skoncite na BE ale porad v zisku."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no BE se tu probiralo asi ...no hodne krat. je to break even

a k te vete. myslel jsem ze je nazorna dost, tak to zkusim jinak. buy 2 @100 , sell 1 @250 a ten druhy nechate v trhu treba do 300. proste nez vam da system, cena, cokoli signal k prodeji. tim dostanete z trhu vice. ovsem muze se to otocit a to pak vystopite na BE. me vychazi lepe tato metoda odhazovani nez AIAO. i kdyz tu pouzivam taky na kratsi obchody. takze je stridam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

přečetl jsem již několik knih, stále mi ještě něco chybí přečíst, ale jsem pevně rozhodnut pro Woodieho CCI systém a intradenní obchodování. Naprosto mě tenhle systém uchvátil. Jakým způsobem bych měl začít? Peníze na IB brokers zatím nemám, ale real-time data snad nepotřebuji pokud jsem ještě nezačal backtestovat. Jaký je nejvhodnější způsob testování pro intradenního obchodníka? Přemýšlím o zakoupení Sierra Chart level 1 + SCmagic historická data... Přijde mi to jako cenově nejvýhodnější způsob. Je nějaký ještě lepší? Jaké jsou rozdíly mezi 2sec a 1min tickama co tam udávají? Zatím se nevyznám v těch ticích. Kdyby tu byl někdo ochotný mi to vysvětlit a poradit jak začít už prakticky s přípravou na intradenní obchodování byl bych moc rád. Vaše praktické zkušenosti. Např. "Pořídil jsem si Sierra Charts + SCmagic historická data a backtestoval jsem několik měsíců a poté jsem přešel na real-time data." Takhle bych to rád zkusil já, ovšem příliš informací o intradenních začátcích bez IB účtu tu není, tak nevím jak důleežité je backtestování u intradenního obchodování atd. Díky moc za Vaše odpovědi

S pozdravem

Tomáš
student

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thom,

zdravim! Neuvedl jste jake trhy chcete obchodovat (komodity, meny apod.). Pokud by jste chtel zkusit Forex, pak vam mohu doporucit zvolit si brokera (CMS(www.cmsfx.com) a dalsi) a zridit si u nej v jednoduche registraci tzv demo ucet, na ktery vam budou pripsany fiktivni penize, pote si od nej stahnete platformu(program) pro obchodovani ( ve velke vetsine zdarma ke stazeni ) a s nim ziskate i realtime data( kde muzete sledovat trh aktualne a testovat vas obchodni system) a castecne i omezena data historicka (pro backtest). Vyhoda je zde ta, ze muzete nejen testovat vysledky sveho obchodniho systemu zpet na znamych grafech, ale zkusit si s nulovymi naklady i realtime obchodovani a overit si vysledky OS v praxi, kdy samozrejme nevidite dalsi vyvoj grafu predem, tak jako pri backtestu:-) Navic napr. platforma MetaTrader vam nabizi moznost automatickeho backtestu vami sestaveneho OS, coz znacne urychluje ladeni celeho systemu, misto pomalejsiho rucniho backtestu. Dalsi informace o obchodovani forexu najdete v Sidove vlakne o FX zde na Financniku.

Obecne na backtest obchodniho systemu vyuzivam a doporucuji Track'n'Trade od spolecnosti Gecko. Program je nabizen i ve variante pro Futures i pro Forex. Podle meho nazoru skvele intuitivni prostredi a siroky vyber indikatoru. Ve 30denni demo verzi je k dispozici ke stazeni zdarma ze stranek vyrobce. Na Financniku je cely serial o pouzivani tohoto vytecneho programu - www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/gecko-track-n-trade-pro-zaciname.html

Jinak pokud se chystate obchodovat futures, a jak pisete chcete vyuzit WCCI, tak obe temata vcetne volby brokera a vcetne informaci o zdrojich historickych dat(i zdarma) i realtime dat pro obchodovani jsou tu na Finacniku velmi podrobne probirany, staci jen projit podrobne tento server:-) (vcetne komoditniho manualu od tvurcu serveru!!)

Preji Vam dokonaly uspech v obchodovani!

PS:Pokud se rozhodnete obchodovat Forex, budeme se na vas tesit v Sidove vlakne o Forexu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím, zkusil jsem první back-testing a tady jsou výsledky. Zatím teda hodně ve ztrátě. strategii jsem převzal ze základního kurzu intradenního obchodování: Trh ER2 - 3 min., RSI 14, 35/65 rozhraní, MACD indikátor, 12/26/9, volume indikátor Strategie: vstupy: RSI divergence, formace double top/bottom, vstup 1pt nad/pod úsečkou potvrzující směr trhu SL: základní SL 1pt pod/nad vstupní úsečkou, posouvání na základě MACD pod/nad úsečku, kde došlo k překřížení Výstup: na SL Takto vypadala moje pracovní plocha, příklad úspěšného obchodu:

4118

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Miles:
i takové výsledky trader může mít,ale všeobecně při obchodování divergencí je důležité divergence "nakoukat". Je to velmi individuální, někdo zakreslí divergenci a obchoduje ji, a druhý divergenci třeba vůbec nevidí.

Osobně obchoduji a testuji divergence od úplného začátku a stále se jich držím- prostě mi hned od začátku padly do oka a vyhovují mi.

Pokud Ti divergence budou "sedět" a vydržíš, časem pro ně získáš potřebný cit a budeš brát jen některé divergence (taky neberu všechny které se objeví). Divergence obchoduji na RSI (do i proti trendu) a MACD (jen do trendu).... vydělat jmění můžeš s čímkoliv, je to jen tvé v hlavě!

Přeji mnoho úspěchů!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles,

připište prosím velikost SL (z tabulky jsem to nějak nepochopil) a jakým způsobem chcete vystupovat. V každém případě jste hezký důkaz toho, že bez řádného backtestingu není moc dobré live obchodovat :-).

Že je výsledek katastrofální, z toho si nic nedělejte, RSI má stejně jako CCI mnoho různých formací, kterých si při backtestování začnete všímat - potom už záleží jen na vás, jestli je dokážete dobře obchodovat.

V každém případě pokud jste si zvykl na RSI, neopouštějte ho a piplejte strategie s tímto indikátorem, alespoň můj názor :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...