Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 13. Klouzavé průměry


Doporučené příspěvky

  • 5 months later...
  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim all,
pri klzavych priemeroch po precitani clanku ma napadla jedna vec..teda ci je to mozne v praxi... mat jeden priemer napr. 10dni pre predaj a druhy napr 20dni pre nakup..slo by to s dvoma priemermy alebo VZDY musi byt iba jeden?

Pozeram grafy aj "nekomodit" napr. ETF a tam by sa teoria klzavych priemerov dala tiez vyuzit? ..aj vsetky teorie co sa tu spominali?(dvojite dno, eliotove vlny)

Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Nevím, jak to je na barchart.com, používal jsem internetové grafy na futuresource, kde se dají zobrazit klouzavé průměry a pár dalších indikátorů. Po registraci zdarma je možné používat další indikátory, např CCI.
U grafů jde nastavit docela hodně parametrů ve formulářích, ale nejen to - abych si grafy zvětšil upravoval jsem si rozměr grafu v adrese stránky. Viz tento příklad, tříminutový graf e-mini NASDAQ, s třemi klouzavými průměry a RSI:
futuresource.quote.com/charts/charts.jsp?s=NQ%20Z7&o=&a=V%3A3&z=1500x800&d=LOW&b=CANDLE&st=MA%284%2C9%2C18%29%3BRSI%2814%29%3B
Velikost grafu jde upravit pomocí změny těch čísel 1500x800 v adrese ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

často používáte pro označení MA např. výraz 21-denní MA, 12-ti denní MA, ... Znamená to tedy, že budu-li si chtít na 1 hodinovém grafu zobrazit 10-ti denní MA, musím nastavit periodu na 240? (10dní x 24 hodin) Na 30min grafu by 10-ti denní MA znamenala nastavit periodu na 480? (10dní x 48)

Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

zjednodušeně: z čím menšího vzorku close jednotlivejch dní bude ten MA vypočítanej, tím víc bude kopírovat cenový graf a tím více signálů, i těch falešných, nám bude dávat................tzn. MA12 bud dávat víc signálů než MA24..........ideální je kombinovat..........já osobně zatím testuji Triple eponential MA s hodnotammi 12, 24 a 50 dní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Predpokladam ze janlitbo se ptal na neco jineho:

Napr. MA21 na dennich grafech je vytvoren z 21 nejaktualnejsich (poslednich) dennich dat (bud closing price nebo typical price apod.). MA21 na minutovem grafu je vytvoren z 21 nejaktualnejsich minutovych dat.

Tudiz uvaha "budu-li si chtít na 1 hodinovém grafu zobrazit 10-ti denní MA, musím nastavit periodu na 240 (10dní x 24 hodin) " je spravna, pokud je ovsem tato komodita obchodovana 24 hodin denne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...