Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 13. Klouzavé průměry


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 8 months later...

Zdravim, chcel by som sa opýtať či pri intradennom obchodovaní mám použiť exponenciálny kĺzavý priemer alebo jednoduchý kĺzavý priemer.

Dajme tomu že počítame priemer na posledných 10 údajoch (hodinách). Vieme že čím hodiny narastajú tým postupne odpadávajú z konca staré a pripočítavajú sa do našej 10ny tie nové. Ak máme na chvoste hodinu extrémne nízku/vysokú a odbila dalšia hodina, táto extrémna hodina vypadne a našu desiatku doplní nová - aktuálna. Týmto sa môže stať že SMA sa zvrtne nadol/nahor pretože výpočet už neobsahuje hodnotu ktorá ho ovplyvňovala ale tento trend ktorý SMA ukazuje nemusí byť správny.

Exponenciálny kĺzavý priemer dáva väčšiu dôležitosť na posledné údaje (najaktuálnejšie), teda mal by túto situáciu z časti likvidovať, pretože čím je údaj starší tým má menšiu váhu na ovplyvnení čiary EMA, extrémna hodnota ktorá je v našej 10 hodinovke najstaršia už nemá taký vplyv a teda keď vypadne, našej čiare EMA to neuškodí, nevytvorí ilúziu trendu.

Čo sa týka dlhšieho časového úseku by som sa však pozeral radšej na Simple kde má každá hodnota rovnaký vplyv na vykreslovanie tejto čiary. Pri Exponencionálnom sa mi to zdá skreslujúce, nové údaje sa stávajú postupne staršími ale ked boli vykreslované brala sa na ich hodnotu vysoká váha. Ak sa teda pozrieme niekolko hodín dozadu, táto čiara velmi kopíruje hodnoty cien, neukazuje však "priemer".

Tolko môj názor (uplného začiatočníka) na rozdiel mezdzi týmito dvoma priemermi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Prosím o radu a ano hledal jsem i zde na foru.. Takže k věci:
V knize od zdejších autorů jsem se dočetl k nástrojům pro FinWin a nevím kde v programu metatrader najdu Klouzavý průměr nejvyššího/nejnižšího hight/low, budu moc rád když mi sem hodíte odkaz nebo něco, určitě si neplánuji kupovat knihu, na kterou "Kompletní průvodce úspěšného finančníka" navazuje (zároveň i odkazuje) a to "Jak se stát intradením obchodníkem"..

Budu moc rád za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den,

máte někdo pozitivní zkušenosti s uplatňováním klouzavých průměrů v intradenním obchodování? Na jak dlouhé období je nejlepší klouzavý průměr pro intradenní obchodování zadat? Připadá mi, že strategie MA funguje lépe na poziční obchodování nebo se pletu? Děkuji moc za případné odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JosefStastny Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> máte někdo pozitivní zkušenosti s uplatňováním
> klouzavých průměrů v intradenním obchodování? Na
> jak dlouhé období je nejlepší klouzavý průměr pro
> intradenní obchodování zadat? Připadá mi, že
> strategie MA funguje lépe na poziční obchodování
> nebo se pletu? Děkuji moc za případné odpovědi.

Zdravím,

doporučuju sledovat hlavně EMA34, můžete i EMA204. Hlavně odrazy od EMA34 jsou zajímavé (mám to jako úkol na otestování v TO DO listu). Na timeframu podle mě moc nezáleží, to spíš na Vaší preferenci, já sleduji hlavně 10 min.

Braker

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...