Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 13. Klouzavé průměry


Doporučené příspěvky

Dobry den,
V clanku jsem narazil na vyraz "prerolovat do dalsiho kontraktniho mesice" (nad grafem se 40 dennim MA). Nerozumim co to znamena. Vzdyt preci kdyz mam termin dodani komodity v cervnu, tak musim obchod uzavrit v cervnu a nemuzu kontrakt drzet dele. V cervenci uz mi bude pred domem behat stado krav, nebo se pletu?
Diky

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
v diskusi zazněla otázka, jak se na barchart.com zobrazují u grafů klouzavé průměry. Bohužel odpověď jsem nenašla. Poradíte? Taktéž by mě zajímalo, jestli lze někde zadat kromě názvu komodity také např. datum. Řekněme, že chci zobrazit denní graf kukuřice ze dne 30.4.1995. Děkuji za odpověď Monika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahojte,
nie je mi celkom jasny postup nasobenia MA v periodach.
Viete mi prosim niekto objasnit ako sa presne prichadza k danym cislam, napr ako bolo spomenute pri 1hodinovom grafe pri MA10 x 24. Preco je to prave nasobene tymi 24 a podobne a ako to je to potom napriklad pri 1dnovom grafe, a pod?

Dakujem velmi pekne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Luu,

hodnota např.MA10 je to klouzavý průměr posledních 10 úseček(barů) na daném grafu který máš otevřený a je jedno jestli je týdenní,denní,hodinový či minutový,vždy posledních 10 úseček daného grafu.Násobení MA se používá jen kdyby jsi chtěl třeba na graf s TF 1 hodina vložit klouzavý průměr třeba za 10 dní.Pokud by to byl trh který se obchoduje 24 hod/denně,tak tam je to Tebou zminovaných 10x24,(10 dní x 24 hod denně) =MA 240.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den chci se zeptat jsem tu krátce od včera čtu návod je to velice zajímavý ale ten odkaz co jste sem dali tak po napsání hodnot se mě žádný graf neukázal.Kliknutím na custom charts do volných polí jsem navolil 3 hodnoty 10*24 12*12 a 30*24po odkliknutí se mi ukázali semi 3 tabulky ale nic v nich prosim poraďte děkuju


azrajel_.) :S hezký den._.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 2 týdny později...

Ahoj nebudu zde používat slovo jako"sem lama" i když je to pravda,ale zkrátka.Jsem naprosto nováček a obchodování mě zaujalo,učím se podle manuálu a ted mám dotaz na klouzavé průměry.Kde je pro mě směrodatný ukazatel vstupu nebo výstupu z obchodu.Chápu že mi MA ukazuje kam se graf snaží dostat ale kdy je ten správný čas pro vstup?V bodě kde se protíná MA a graf ?Samozřejmě kupuji,tak v grafu co jde na horu,to je jasné.Ale prostě testuji se a skoro pokaždé když se protnou tak se trh obrátí,tak že tam asi moc MA není dobré,už jen pro to že risk je tam velký poněvač kde se protínají je pak už cena nákupu vysoko a z deseti vstupů se zdaří jeden,dva.Ale pokud vstoupím do obchodu jestě než se MA protne s grafem ale už to k tomu směřuje,je cena nákupu dobrá ale s malou zárukou že se mi trh obrátí v můj prospěch,ale zase mi tato taktika vychází.Co je dobře,co špatně,čemu se vyvarovat a kdy je asi signál tedy pro vstup?A nekamenovat prosím,manual čtu ale ten mi nezodpoví vše.Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marty75p:

technika vstupu muze byt ruzna..zaviset bude mimo jine i na poctu klouzavych prumeru, ktere pouzijete..kazdemu muze fungovat neco jineho..neexistuje jedina spravna metoda..musite sam vyzkouset, co vam bude pasovat..co se tyce konkretnich prikladu, pak jsou nektere nacrtle prave v manualu, nebo v clanku o dvou klouzavych prumerech..na oba prikladam linky..podivejte se na to, peclive prostudujte a snad vas to minimalne nasmeruje dale..

www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-klouzave-prumery.html
www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/komodity-dvojite-klouzave-prumery.html

PS. klouzave prumery lze vyuzit i napr. jako podpurny prostredek - doplnek strategie pro urceni trendu..tj. pokud je cena nad timto prumerem (ci prumery), obchoduje se pouze long.. a pokud je cena pod prumerem (-y), obchoduje se pouze short..konkretni vstupovani se ale zaklada na jine metode..

moznosti vyuziti klouzavych prumeru jsou velmi pestre...takze uz je jen na vas, kolik casu jim budete venovat a jak je prozkoumate..pomoct v orientaci muze dalsi literatura ci internet (napr. i toto forum)..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím,
ja mám jednu otázku.

Práve backtestujem intraday grafy so stratégiou WMA (vážený kĺzavý priemer). Mám už zbacktestovaných asi 5 mesiacov a vychádza mi to okolo 120 dolárov na mesiac. A v tom spočíva moja otázka je to prijateľné alebo je to strašne malý zárobok?

Inak mám hodnotu WMA nastavenú na 10 a vstupujem a vystupujem keď pretne čiaru.

Ak sa bude dať tak mi prosím poraďte ako to vylepšiť, lebo mne sa zdá že je to celkom málo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zatiaľ backtestujem len EUR/USD

Priemerne mávam okolo 20 obchodov mesačne a RRR vlastne nemám žiadne pretože vstupujem a vystupujem keď pretne čiaru, ale väčšinou mávam malé straty a väčšie zisky. Straty mávam od 1 do 10 dolárov a zisky od tých 10 do 30, ale stane sa že niekedy mám aj do 50 zisky.

Inak ešte rozmýšľam nad stratégiou že by som vstupoval keď pretne čiaru ale vystúpil by som buď len so strátou 10 dolárov, alebo ziskom 30 alebo väčším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...