Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kniha "Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit", Larry Williams v českém jazyce


Doporučené příspěvky

Řekl bych, že rozdíl cen různých kontraktních měsíců se nazývá [bold]spread[/bold]. Tedy jakýkoli rozdíl. Cenový rozdíl dvou různých komodit, dvou různých burz, dvou různých opcí, ...
Podrobněji a přesněji to najdeš v článcích o spreadech.

I když premiem se to asi dá nazvat také, ale plete se to s cenami opcí, takže bych se raději přidržel zažitého termínu spread.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to remus:
-to co píšete "Rozdil mezi temito dvema cenami front a vzdalenejsim kontraktnim mesicem je premium" není premium. Výklad některých pojmů (např.kurz-cena-hodnota) se sice může různit, ale je dobré vědět oč jde přesně . V případě ostrého obchodu bez vyjímky, poučení bývá dost drahé někdy, pak se to ale apom dobře pamatuje a hned...:-)
-premium nejen v bodech či jiných obchodních jednotkách ale přímo v USD si můžete zobrazit na již zm.
www.futuresource.com
klidně i v grafu (na jednom grafu můžete mít body, na druhém USD abyste věděl jakou sílu vlastně máte v rukou), pokud počet bodů=kurz např kukuřice vynásobíte cenou bodu---kukuřice=1bod = 50usd
(jak to na futuresource dělat a nahodit si vlastní vzorce na výpočet kdečeho a i zobrazení spočteného v grafu jsem tu už někde psal)
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som sa opytat Petra alebo Tomasa, ci nejako nevyriesili distribuciu knih na Slovensko. To postovne a poplatky su totiz desne velke. Podobne som si objednaval knihu Joe Rossa v cene 770 Kc (cca 930 Sk), ale vratane postovneho a poplatkov za prevod som za to zaplatil cca 1.660 Sk, co je skoro dvojnasobok ceny knihy. Podobnu navysenie ceny je mozne ocakavat aj pri knihe Larry Williamsa, preto by som chcel vediet ci sa nejako podarilo zabezpecit distribuciu priamo zo Slovenska.

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu. Jedno mi není jasné, v knize prezentované open interest se vždy krasně pohybuje, ale když si otevřu graf a zobrazím si OI tak to vypadá jako na přiloženém obrázku. Je to samý skok nahoru a dolů a není z toho poznat vůbec nic. Tak se ptám jestli je to chybou zobrazení mého grafu nebo se změnili podmínky v trhu za tech 30let nebo prostě čím to je, že je v tom takový rozdíl. Díky za pomoc. Honza

6172

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fxmagico Ty skoky na grafu jsou proto, protože je zobrazen open interest právě obchodovaného nejlikvidnějšího kontraktu. U plynu jsou kontraktní měsíce všechny kalendářní měsíce, proto je tam každý měsíc ten skok. Díval jsem se i zpětně a stejný skoky jsou i před dvaceti rokama. Tradeři postupně ukončují své dlouhodobé pozice v expirujících kontraktních měsících a přerolovávají do dalšího měsíce. Nevím, co tam má Larry zobrazený, ale nepomohlo by třeba zobrazit open interest všech kontraktních měsíců dohromady? Viz přiložený obrázek

6173

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...