Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 17. Obchodované komodity a jejich marginy


Doporučené příspěvky

  • 6 months later...

TO: 1martin09
Marginy uvedené v článku jsou pouze orientační! Podívejte se prosím,kdy byl článek napsán!
Pokud potřebujete konkretní hodnoty,jsou různé, podle toho u kterého brokera chcete obchodovat.
Rozhodněte se co budete obchodovat a ptejte se v části diskuse nad obchody,v příslušném vlákně.
Orientačně můžete využít wiki,heslo Interactive Brokers.
Hodně stěstí v tradingu
ZKL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Vážený Sire,
kupujte i prodávejte cokoliv uznáte za vhodné a kolik uznáte za účetně, psychicky i jinak snesitelné.
Ale schválně: zrovna na toto zkuste třeba přijít sám, navíc ono je toho tu už povícero a tuty to najdete i Vy. Takže neváhejte hledat, páč kdo hledá ten najde! (aspom by měl :-)
úspěch a jen dobré dny Vám, Sire od
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý deň,

rád by som sa opýtal na dve veci k marginom:
1.) neviete odporučiť stránky na ktorých by som našiel aktuálne marginy? (asi je jedno pre ktorú burzu, pretože zatiaľ skúšam iba papierové obchodovanie)
Ja som našiel stránky:
www.futuresquotes.com/margins.html
www.wisdomfinancialinc.com/pages/margin_rates.html
ale napríklad eurodollar (ED) som tam nenašiel :-/
2.) rád by som sa opýtal ako je to s maintanance margin'mi? Konkrétne by ma zaujímalo, či sa sčítavajú.
Príklad: nech mám margin na zlate 3,645$ a maintanance margin je 2,700$, to znamená, že keď chcem obchodovať, tak mi z účtu strhnú 3545 dolárov a suma na účte by nemala klesnúť pod 2700 dolárov (aspoň tak som marginy pochopil), ale keď budem chcieť začať obchodovať ešte aj s kukuricou, tak margin je 2,025$ a maintanance margin je 1,500$. Otázka je, či tých 2700$ na účte (kvôli zlatu) stačí aj na maintanance margin pri kukurici.
Podľa selského rozumu by som povedal, že by sa to malo sčítavať 2700$ + 1500$ = 4200$, ale ak je definícia, že objem na účte nesmie klesnúť pod maintanance margin, tak by malo stačiť tých 2700$.

Ďakujem
Betlista

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchodování na margin umožňuje burza. Je to pro obchodníka výhoda(nemusí kupovat celý kontrakt), ale burza se chrání proti případnému riziku, proti velkému propadu a neschopnosti traderů vyrovnat své závazky. Někde jsem četl, že je to zhruba 3-denní volatilita. Marginy tedy stanovuje burza, tam jsou minimální hodnoty. Ale každý broker se samozřejmě také chrání, takže má možnost si je trochu zvýšit. Ale určitě neblokuje nižžší margin.
A jak vyplynulo z toho, co jsem napsal, tak logicky se marginy sčítají. Protože co kdyby všechny pozice letěly do protisměru...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
×
×
  • Vytvořit...