Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Cesta do hlubin psychologie obchodování XI - programy podvědomí


Doporučené příspěvky

v článku napsané pravdy - je mi přes 40 a na vlastní kůži mohu řídi, že "pravdy" prostě nefungují. Nebo aspoň mně ne. vzdělání mám VŠ, práci dlouhodobě ne, protože pod horama prostě není. a nechci taky makat 8 hodin, nestíhat docela velkou rodinu a domácnost. vždy jsem chtěla pracovat max. do 2 odpoledne a pak být s rodinou. to s běžnou prací nelze skloubit.
ale máme zde internet a tak mohu v klidu dopoledne obchodovat (vydělat nějaké peníze) a odpoledne být k dispozici dětem a manželovi.
jsem spokojená, konečně jsem našla to, co mám v hlavě již asi 20 let, od narození syna.
P.S. je tu na diskusi docela dost dam - těší mě, že jsou podobně smýšlející. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Clanek je pro me hodne prevratny. ja sam nedokazu prekonat pocit, ze bych se mel vykaslat na praci, kde sice travim hodne casu, ale sama o sobe mi prace dava relativne solidni prijem, ucim se spouste novym vecem a poznavam zajimave lidi.

trading je pro me dlouhodoby pristup k osobnimu money-managementu, ke kterem se stavim velmi konzervativne a nerad bych o sve vydelane penize prisel...vzhledem k backtestingu a nyni uz i realnemu tradingu mam priblizny prehled, kdy bych mohl dosahnout na financni nezavislist jen obchodovanim, ale nejsem si jisty, ze az (pokud vubec nekdy) ten. moment nastane, budu schopny z dobre prace odejit.

trochu take nesouhlasim s timvzdelanim... kdyby nikdo nechodil do skoly, ani by sem nikdo nic nenapsal. a pro trading je dobra znalost matematiky zakladem, pokud teda trader chce pochopit to, co mu vlastne ty cary a rovnice rikaji...

jak je to u vas ostatni? vazne jste zanechali i dobre prace jen kvuli obchodovani?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> horse.czech

Ja rozhodne hodlam zanechat zamestnaneckeho pomeru, az budu mit prijmy z tradingu takove, ze z nich budu schopen zit. Driv jsem mel taky pocit, ze bych v praci stejne zustal a "vytvarel nejake hodnoty", ale obavam se, ze postupem casu clovek tak nejak ztrati iluze.

Kdyz jsem zacinal delat, to co delam, hrozne me to bavilo. Kreativni prace, porad jsem se ucil necemu novemu, prace byla hodne casove flexibilni, plat i na mistni pomery hodne nadprumerny a videl jsem za sebou nejake vysledky. V roce 2008 prisel docela velky tlak na naklady a zacalo se tak outsourcovat cim dal vic. To by ani tak nevadilo, protoze to uz se hodne praktikovalo predim, ale v tom 2008/2009 se zacali hledat dodavatele hlavne na zaklade ceny. Posledni dobou se moje prace hodne zmenila a misto vyvoje travim cas kontrolovanim, jestli lidi delaji, to co maji (coz vetsinou nedelaji a za par dolaru za hodinu bych to taky nedelal). Podle me je hrozne tezky definovat termin "dobra prace", protoze nic netrva vecne.

Takze samozrejme zalezi na tom, co clovek dela, jake mu to prinasi uspokojeni, jak je za to odmenen atd. Ale me uz nelaka vidina toho, ze budu mit jenom 20 dni dovolene rocne a cas od casu budu postaven pred hotovou vec, se kterou absolutne nesouhlasim, ale nic s ni nenadelam. To se radsi budu venovat rodine, peci o svoje zdravi a konickum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@gizmo: chápu tvůj přístup, já ale nedokážu teď říct, jestli toho budu schopný zanechat v ten moment. nyní to nejde, nemám dostatek kapitálu k tomu, aby mě obchodování uživilo. k té mě větě jsem měl jen dodat, že nevím, zda budu schopne zanechat "zatím" dobrou práci. pokud by mě práce štvala, souhlasím, neváhal bych odejít ihned.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

horse.czech. k tvojej otazke vyssie odpovedam:
Ano, dokonca planujem zanechat obe firmy kvoli tradingu. Nechapat tak ze vykaslem sa na vsetkych zakaznikov ktorych mam, to nie.. Ked sa zacnem venovat tradingu na plno planujem si najst riaditela ktoreho poverim chodom firmy a ja sa uz budem venovat len tradingu. To je moj ciel. Je to z dovodu pokojneho podnikania. Pri podnikani ma clovek na starosti hrozne vela veci, riesi hrozne vela veci, hrozne vela veci ho stvu a na hrozne vela veci nadava co ani nesposobil on ale niekto iny. Podnikanie mam rad, ale ubera to dost eneergie. Nechcem aby mi v 40ciatke oznamil doktor ze mam rakovinu alebo inu chorobu ktora vznika zo stresu! (nabeh som uz nejaky cas aj mal na nu) vtedy som prehodnotil svoj zivot a povedal smo si ze chcem byt bohaty a zdravy, nie bohaty a chory, alebo nebodaj chudobny a chory Pri ziskoch zo spolocnosti resp firiem je to ine ako pri ziskoch v tradingu. V spolocnosti sice clovek vlastni firmu ale nemoze s majetkom narabat ako sa mu zachce, ani brat peniaze ako sa mu zachce. A stoji viac usilia to ako pri tradingu nieco zarobit, hlavne kvoli tomu stresu a najme v dnesnej dobe. Trading alebo burza je biznis ktory bude zarabat vzdy a je len na mne a na mojich schopnostiach kolko si z toho uchmatnem. A v neposlednej a velmi dolezitej rade, chcem prostriedkami z tradingu pomahat aj inym a obohatit zivot aj inych nie len svoj. To je moj ciel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> horse.czech

Jasne, ja taky zatim nemam dostatek kapitalu, aby me obchodovani uzivilo (no, v Cesku by me to asi uzivilo, ale k zivotu jsem si vybral jine misto). Ale je potreba si aspon nejakym zpusobem vytvaret obraz budoucnosti (nikdo nevi, co se stane, ale aspon obecne si to podle me nastavit lze - kazdy je panem sveho osudu). Takze ja vim uplne presne, jak budu zit, az me bude zivit obchodovani, a jenom se tomuto stavu pomalu ale jiste priblizuji.

Delas v bance? Tak to me docela zajima. Ja jsem se jistou dobu taky zajimal o zamestnani v bance (programovani bezpecnostnich systemu apod.), ale po rozhovoru s jednim znamym, co v bance dela, me to preslo. Pokud by totiz on chtel obchodovat na svuj vlastni ucet, tak by mu banka musela veskere obchody schvalovat, aby nahodou neobchodoval na zaklade nejakych "inside" informaci. Nevim, jestli je to tim, ze je na docela vysoko postavene pozici a ma tak pristup k vice informacim, ale tohle by pro me osobne byl dost problem. Obchoduje pro me AOS a signaly tak okamzite generuji nakupni/prodejni prikazy. A pokud bych mel 2 dny cekat na to, jestli mi zamestnavatel laskave schvali, ze obchody muzu provest, tak bych vstupoval ve chvili, kdy uz bych mel pomalu vystupovat :)

Resil jsi nekdy neco podobneho? Vzhledem k tomu, ze jsi rikal, ze mas dobrou praci, tak predpokladam, ze nedelas nekde na prepazce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo ty co robia v banke nesmu o tom rozpravat. pssssss, utajenie g-17 :D
horse.czech ani nezakladaj. keby som poznal skor trading tak nezalozim ale venujem sa tradnigu od zaciatku. ale ono clovek sa tak nejak sam uci a vzdelava a nachadza ine moznosti ako zarobit peniaze.
ALe na druhej strane neje to zla skusenost. povedal by som ze velmi uzitocna v tradingu. nauci ta to ze nemozes ocakavat rovnake pravidelne zarobky napriklad kazdy mesiac 20ciateho. Ale ze jednoducho niekedy si v strate mesiac niekedy extremne v zisku atd. Nikdy to neje tak ako v pripade zamestnaneckeho pomeru.

P.S. banku si mozs zalozit ked chces podnikat, myslim ze k tomu staci len 250 000 000 (ale nesom si isty)
A doby nazov banky inak.
HorseCzech BANK (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@gizmo: co se tyce obchodovani, muzeme obchodovat jak chceme, a to i board, coz aleja bohuzel nejsem a nejspis ani nikdy nebudu. maji super prijem... staci jen preposilat konfirmace o obchodech na compliance a oni kontroluji, jestli netrejdume podle nejakyho systemu, co pouziva klient a tak. nesmime taky tradovat proti klientum, obcas nesmime tradovatakcie ruznych firem kvuli insider informace apod...

@stranger: mam doje, ze potrebujes jednou tolik. co se tyce potreby kapitalu, respektive zisku, staci mi kolem 3-4 tisic eur mesicne cisteho propohodlny zivots tim, ze bych radeji drzel kolem 30 tis eur v hotovosti/na uctu, abych mel nejakou likviditu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> horse.czech

Ja delam v globalizaci a lokalizaci software. Ale vzhledem k tomu, ze jsme byli v ramci uspor nakladu dokopani k automatizaci skoro celyho procesu, tak samotnou exekuci teto prace provadi externi firmy za pomoci nasich nastroju a ja se ted vic venuji vyvojarine techto nastroju a architekture systemu (ted delam na jednom multi-client/multi-server reseni na distribuci buildu po svete).

Pred nekolika lety mi muj vlastni sef rekl, abych z lokalizace odesel, ze to neni odvetvi, kde by byl prostor pro nejaky velky rust, a je to velice specificka zalezitost, takze cim dyl tam clovek dela, tim horsi je uplatneni v jinych oborech. Tehdy mi prave navrhl banky (tech je ve swajzu plno) a proto jsem nad tim premyslel. Ale dneska uz me to moc nelaka - moznosti hodne dobreho a dobre placeneho zamestnani je opravdu plno, jenom uz nemam chut se timto smerem dal vydavat. Ted me zajima trading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...