Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 14. Dvojitý vrchol / dvojité dno


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

k obrázku 5 se píše o postupném posouvání stop-lossu. Chci se zeptat, v jakém intervalu by se měl stop-loss posouvat. Pokud bychom posunuli stop-loss někdy kolem 25. dubna, tak by nas při následném zvýšení ceny vyhodil ven z obchodu. Mě osobně by směr grafu mezi 25. dubnem a 5. květnem přesvědčil o výstupu z trhu. Díky za odpověď.

Michal K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michelangelo: Posouvání SL je obecně obtížně zodpověditelná otázka. Záleží na Vašem přístupu. Pokud Vám vyhovuje "zamykání" zisků s rizikem vyhození z trendu na pullbacku nebo na druhou stranu například SL neposouváte vůbec. Na přiloženém obrázku vidíte tu samou situaci (W2004U) se zakreslením indikátoru RSI. V článku již není zmíněno, že tato konkrétní formace DT rovněž byla podpořena divergencí indikátoru RSI. Toto je moje oblíbená kombinace - má vysokou úspěšnost a dobře se mi psychicky obchoduje. Bohužel se nevyskytuje příliš často. Na druhou stranu po ní s vysokou pravděpodobností následuje výživný trend....jako i v tomto případě. Pokud byste použil posunutý SL a opravdu se nechal vyhodit z trhu, který se 29.4.04 vydal proti Vám, nevidím žádný důvod do trhu znovu nenastoupit. Z prvního obchodu byste inkasoval příjemný profit a po osmi obchodních dnech by se objevila opět nová příležitost znovu nastoupit. RSI byl ještě dost vysoko a z historického pohledu po divergenci na DT - osobně bych to vzal a zůstal v trhu do pátku 14.5.04, kdy by mne pravděpodobně následující pondělí vyhodil přitažený SL. Další příležitost bych už asi nevzal... Přeji příjemný den, Pavel

3740

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den.Chtel bych se vas vsech zeptat na obchodovani dvoj.dna, dvoj.vrcholu.Jak si vedete s touto strategii,jeke mate nove poznatky,na jakych trzich obchodujete tuto formaci,jak mate definovany vstupy-vystupy.money managemet, jake pouzivate pomocne indikatory....obchoduji tuto formaci ale zatim nijak s velkym profitem,proto bych se chtel podelit o sve zkusenosti s temi co tuto formaci chteji obchodovat nebo jiz obchoduji...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den .Chtel bych se vas tech kterych obchodujete dvoj.dno, dvoj.vrchol na poznatky s teto formace ,na jaykych trzich obchodujete formaci,jaky timefrime,strategie vystupu,vstupu moneymanagement...Obchodoval tuto formaci,ackoliv me vysledky nebyli prijatene tak jsem presel zpet na papir.obchodovani. predem vam dekuji za nove navrhy,napady... preji vsem hodne trpelivosti,vytrvalosti a pevne dysciplyny, vyplati se to. $

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Priborek
Ztráty si uhradíš tak, že budeš obchodovat dál a zde máš pravděpodobnost asi 60% zisků. Tzn., že budeš mít 6 obchodů ziskových a 4 obchody ztrátové. Je důležité si předem stanovit velikost ztráty, aby nebyla neúměrně veliká. Nebo můžeš svou ztrátu prodat pomocí opcí. Naopak nesmíš krátit zisky a snažit se je nechat růst co nejvíc. Tato strategie je podle mého výborná. Už taky proto, že je tato formace pěkně vidět na grafu. Dá se obchodovat na všech TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...