Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 14. Dvojitý vrchol / dvojité dno


Doporučené příspěvky

to priborek:

zisk netvoří vstupy, ale výstupy!

Při dvojitém vrcholu jde vstoupit do shotu a maximální ztrátu si jistit stoplossem. Také je možné zakoupit put opci. Pokud jsem si jistý, že je zde skutečně double top, tak pokud to nevyjde, tak ztráty kryje zisk ze stejné situace v budoucnu, kdy to vyjde. Jde o statistiku.

Pokud nevím kam to půjde, jestli nahoru, nebo dolů a stojí to na místě a já si myslím, že přijde velký pohyb, tak udělám straddle ze dvou ATM opcí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 year later...

To: Priborek

Ze zacatku jsem se take snazil brat kazdy signal a vysledky no nic-moc, spis nic-nez moc.
Zacal jsem tedy pridavat dalsi signaly: v pozicnim obchodovani pouze pokud se formace tvorila na s/r vrcholu a vystupoval pri prolomeni trend linky a v denim: na hig-low a vystup s klouzavym prumerem.
Vysledky se dost zlepsili i kdyz casto vystupuji dost brzy.

Mate nekdo skusenosti s tim jak to doladit aby me to nechalo v trhu az do konce, nejaky dobre definovatelny signal?

Dekuji, addelon.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobrý večer...mám dotaz k DB / DT a aby jste rozuměli co mám na mysli tak přikládám 3 screeny. Na prvním jsou dvě zelené svíce, mezi nimiž je jedna červená a zajímá mě, zda-li se to dá považovat za double top...druhý screen je v bledě modrém ten samý případ. No ale co mě zajímá nejvíc tak je třetí screen a to, zda-li se se toto považuje za double top, ačkoliv jeden vrchol ukazuje červená svíce a druhý zelená...moc díky za rady, zatím jsem do těchto obchodů šel a z 20-ti 65% úspěšnost, ale co když je to prozatimní náhoda a já vstupuju nesmyslně.

18763

18764

18765

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799
podla mna sa nejedna o DT/DB ani na jednom z grafoch.
Dovod preco si to myslim je ten ze obe vrcholy su prilis blizko seba, nedoslo tam k vyraznejsiemu odmietnutiu ceny a potom navratu, doslo tam len k 2 - 3 svieckam ktore su troska nizsie/vysie od vrcholov tvoriacich DT/DB
Skor by som definival tuto situaciu ako SR uroven.

Co sa tyka tvojich vstupov, myslim si ze tam by si nevstupil. Ak ano preco?
Skus testovat (predpokladam ze teraz backtestujes) takym sposobom ze odkrivaj si pravu cast grafu postupne, ak vidis vstup, zakresli si ho do dennika a potom ho az odkri ci sa jedna o profitny obchod ci stratovy. zaberie to sice casu viac, ale ak budes mat dostatocne otvorenu mysel na to co chces, tak napadnu ta plno veci ktorymi zlepsit svoj system a zacne nadobudat prvu podobu.


inak velku pri DT DB zohrava aj candlestick pattern alebo formacie, okrem ineho SR uroven fibonaci ATD.
Cize skus si prepnut na candle stick chart s skus postudovat CS patterny, neje to nic tazke, ale poskytne ti to opat vyhodu ci aj cena vyjadrovala tvoju pravdepodobnost vytvorenia DT / DB

ber to ale len ako moj nazor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za tvůj názor. No normálně sleduju candle a jakmile se tam pro mě začne rýsovat formace tak přepnu na OHLC a sleduju zdali je open další svíčky pod DT..resp. pod resist úrovní, příp. další svíčka nad DB ..resp. support úrovní. Asi špatný přístup...koneckonců za 2 týdny co jsem objevil financnika a vlastne trading tak jsem vyměnil tak 5 postojů k dané věci...asi to budu muset zase přehodnotit.
Pokud bych uvažoval tvým směrem strangere tak např. ve třetím grafu by si už zvažoval vstup do pozice na základě DT ? Mám na mysli 3. červenou svíci zleva s poslední červenou svící. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No zatím jsem takhle zobchodoval 20 obchodů, 65% úspěšnost a cca 500$ včetně komisí, 20 je nic no to sám uznávám. RRR se nedá přesně určit, respektive mam 1:3 ale s tím, že SL posouvám vždy tick nad resist úroveň nebo tick pod support a rozdíl mezi openem ceny další svíčky a tímto vynásobim třema a získám tak profit. No jak říkám, jsem teď spíš ve fázi pokus / omyl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim všechny a prosim o radu.Jsem začátečník a zkoušel jsem metodu DT/DB.Bohuzel si nějak nevim radyUž několikrat jsem zaregistroval DB tak jsem reagoval a nakoupil.Bohužel se graf otočil jiným směrem než podle veškerých rad pročtených článků a studování materiálů měl...Řekl jsem si že se něco takového stát může ale po nekolikanásobném opakovaní stejneho případu mě to zkrátka zaraží.Za případne odpovědi nebo nějaké rady mockrát děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prdola:

trhy bohužel nefungují ani zdaleka takto "jednoduše", jak si zřejmě aktuálně myslíte..tj. podobně jednoduché mechanické věci vám nebudou fungovat de facto nikdy..jako drobný spekulant si především musíte vybírat "místo" pro vstup, tedy cenovou úroveň..pokud je taková úroveň silná a vytvoří se na ní DT/DB, pak má takový vyšší pravděpodobnost, že zafunguje..toto pochopíte ale až časem, pokud jste teprve ve fázi přečtení manuálu, je potřeba ještě hodně studovat a koukat do grafů, než vám začnou věci lépe zapadat do sebe..poznáte mimo jiné také to, že existují trendové a protitrendové DT/DB atd.

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal:

Děkuji mnohokrát za odpověď.Určitě je pravda že se mám eště hodně co učit proto také koukam 12 hodin denně do materialů,sleduji forum na teto webové stránce a pročítam pečlivě veškeré materiály taktéž odsud a kousek po kousku sleduji grafy zpětně.Jen sem si nebyl jistý jestli je to chyba má nebo trhu.Teď už jsem klidný že chyba je na mé straně.Eště jednou mnohokrát děkuji za cenou radu a poučení.

Prdola

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Prdola

[ital]Jen sem si nebyl jistý jestli je to chyba má nebo trhu[/ital]

"chyba trhu" :) Pamatuj si, ze trh ma vzdycky pravdu! Taky si pamatuj, ze je na trhu plno hracu, kteri vidi stejnou DT/DB formaci jako ty a reknou si "tady plno amateru bude chtit obchodovat DT/DB, tak je trochu podojime...".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych eště poprosil o jednu radu.Vím že je to individuální a každému sedí něco jiného ale rad bych dostal radu jaký časový graf je pro mě jako začátečníka nejlepší.Spíše v řádu minut 1,5,15,30 nebo hodinové či dnové až týdnové.Uvítám alespoň osobní radu od někoho zkušeného i přesto že každý používá něco jiného.Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...