Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 3. Futures kontrakty podrobněji


Doporučené příspěvky

  • 2 years later...

Měl bych na ty zkušenější z vás jeden dotaz :) V článku se píše, že podmínkou je nedržet kontrakt déle než do data FND, nemělo by zde být spíše LTD? Pokud jsem to správně pochopil, tak FND je den, kdy mi oznámí, že komoditu vlastním a blíží se čas, kdy budu muset převzít závazek za dodání a LTD je last trading day – tj. Den, kdy ještě můžu komoditu prodat.

Nevím, jestli jsem něco náhodou špatně nepochopil.

Dušan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,

mám otázku, kdo by mi a kam případný fyzický kontrakt dodal? Řekněme, že na burzu vstupuje dodavatel z asie s rýží. Ten nabízí 100 tun rýže. Tradeři si kupují a prodávají jeho nabídku a já ji například koupím a čekám na dodání té rýže. Počítá dodavatem s tím, že doprava rýže z asie jej může stát více než samotný produkt? Nebo na čí straně je úhrada dopravy? A je v kontaktu definováno kam že by to měl dodat? Je to moje trvalá adresa? Napadlo mě že by prodejce rýže mohl prodat závazek někomu z Evropy, ale když se mu to nepodaří nikoho sehnat co potom? A jak vůbec ví dodavatel kdo má jeho kontrakt a komu vlastně a kam bude muset dodávat ?

díky za info Vladik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Dudin Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim,
> rád bych si ujasnil jednu věc: řekněme že jeden
> kontrakt má velikost 0,1 lotu. Pokud obchoduji s
> jedním kontraktem, otevřu 1 pozici o objemu 0,1
> lot. Když ale obchoduji 3 kotrakty, tak otevřu 1
> pozici o objemu 0,3 lotu, nebo 3 pozice o objemu
> 0,1 lot? To bych zas ale platil vyšší poplatky.
> Děkuji za odpověď


Ahoj,
žil jsem v představě že jeden kontrakt je jeden lot. Takže lot je point?? Jsem se trochu ztratil..

Corwin22

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...