Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Začínáme s opcemi (1)


Doporučené příspěvky

Láďo,

díky. Já možnost připojit se přes wifi nemám. Nevím, jestli TOS pracuje offline, to napíšu na jejich centrálu. Chápu, že to odvádí pozornost....

Louskám články o opcích, pak nějaké knihy o nich a mám pocit, že je to docela složité...ale musím říct, že články tady na finančníkovi jsou ještě ty nejlépe pochopitelné, než co jsem četl ostatního. Tak to snad vstřebám.

Nevíš, jestli existuje nějaké scházení se traderů, kde by byla možnost se na lecos zeptat? Diskuzní fóra tu jsou fajn, ale je to pomalý :)

Martin

P.S. A jak jdou opce?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny,

kvůli nedostatku času jsem se začal více zajímat o opce a neutrální strategie. Přečetl jsem si návod tady na FINANČNÍK.CZ a koupil si knihu OPCE - Jak na obchodování s opcemi a výběr správné strategie. Zajímalo by mě jestli někdo máte zkušenosti s touto knihou a jaký na ni máte názor. Narazil jsem tam na výraz standartní deviace a není mi jasný co to znamená a jak ji rozeznám v programu Thinkorswin. Ukázky v této knize jsou z programu Optionvue, kde jsou znázorňovány barevnými odstíny. Ještě mě zajímá s jakým počátečním kapitálem se dá začít obchodovat?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj M20artas,

tak Tebou zmíněnou knihu jsem zakoupil také, ale osobně musím přiznat, že se mi zdá být nesmírně složitá. Místy zkratkovitá, tím myslím, že dostatečně nevysvětluje myšlenkové pochody autora.

Články o opcích od pana Nesnídala a Podhajského tady na webu jsou pro mne nesrovnatelně stravitelnější. ALe i tak musím říct, že mám mnoho otázek.
U mě jsou otázky problém :) Pokud na ně nemám odpovědi, nedokážu se logicky vyznat v systému a posunout se dál. Samozřejmě jsem si na ně hledal a promýšlel odpovědi, ale jakou mám záruku, že jsou správné.

Snad budu mít příležitost je položit na kurzu Opční akademie, kam se v prosinci chystám.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Tak túto knihu, ktorú spomínate, som si kúpil asi pred 5 dňami. Som vo všetkom začiatočník, síce o komoditách vďaka Finančníkovi viem už asi 2 roky, ale moc som sa tomu nevenoval. O opciách som si tu začal čítať asi pred 2 týždňami, no a teraz v tejto knihe (Josef Košťál a Ludvík Turek - Opce - Jak na obchodování s opcemi a výběr správné strategie). V kníhkupectve sa mi zdalo, že bude asi nabitá informáciami. No, a ona je. Akurát že sa mi zdá, že nie informáciami pre začiatočníka. Som na 27. strane (z cca 150) a som dosť stratený. Je možné, že autori toho vedia o opciách veľmi veľa, akurát že to nevysvetľujú spôsobom vhodným pre každého, ale asi ako keby to vysvetľovali seberovnému. Pripadá mi to ako učebnica japončiny pre samoukov, ktorá je možno veľmi dobrá, podrobná a ide od základov, akurát že je celá písaná v japončine. Navyše kapitoly sa mi zdajú dosť prehádzané - hneď na úvodných stranách sú používané príklady, v ktorých sú výrazy, ktoré predtým neboli vysvetlené a k vysvetleniu sa človek dostane až niekedy neskôr. Skrátka, pripadá mi to, ako keby kniha začala od 3. kapitoly, potom prešla na 1., potom na 4., 2. atď. Články na Finančníkovi sa s tým nedajú porovnať. Tu je všetko vysvetlené veľmi "ľudsky", zrozumiteľne, postupne, v logickom poradí. Aj keď, samozrejme, aj po prečítaní týchto článkov mám nezodpovedané otázky. Ale toto je zatiaľ najlepší zdroj, aký poznám. A začínam sa stále viac tešiť na kurz v júni/červnu, o ktorom asi týždeň rozmýšľam, že sa prihlásim. Tiež váham, či sa prihlásiť iba na 1. časť, alebo hneď 2 naraz. Neviem, či to nebude príliš veľa nezapamätateľných informácií. Ale tak.. ak by som mal diktafón, snáď by to šlo zvládnuť a neskôr všetko v hlave spracovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 7 months later...

Přeji dobrý den,

Vaše otázka je chybně položena ...

Pokud budete uvažovat opce na index/stock, každá opce prezentuje 100 ks podkladového aktiva. Takže pokud budete brát v úvahu minimální risk, můžete obchodovat opce na stock s nízkou cenou (do +- 10 USD).

Ale i tak podstupujete riziko ztáty, která v případě prodeje i 1 opce může být značná !

V případě nákupu opce je Vaše ztráta limitovaná jen zaplaceným premiem (ale kupování opcí není ta nejlepší strategie ...).

Upřesněte otázku - s jak velikým účtem jste schopen obchodovat opce. Až z toho vyplyne trh/podklad, který jste schopen SMYSLUPLNĚ zobchodovat.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S 5000 USD bych si dnes dovolil obchodovat pomocí opcí maximálně 1 kontrakt, resp. jednu naked short pozici (třeba short strangle) na ETF SPY/IWM (tj. na podklad v ceně +-100 USD).
Pro levnější (QQQQ - cca 50 USD) by bylo možné si dovolit i 2 short opce.

Opce na stock bych vypisoval do ceny stock kolem 25 USD - 1 opci, do 10 USD - 2 opce (pro účet 5k USD).

Obecně - 5k USD na opční účet je dost málo ...

S pozdravem kbtm


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...