Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Začínáme s opcemi (1)


Doporučené příspěvky

  • 7 months later...
  • 4 months later...

Chtěl bych touto cestou poděkovat Finančníku za seriál o opcích, protože také díky němu jsem se dostal tak daleko, že dnes úspěšně obchoduji futures a můžu se začít věnovat novým oblastem v tradingu. Nyní přišli opce na řadu a velice se těším na zdolání této mety. Věřím, že díky těmto informacím a budoucímu kursu se mi to podaří.

Ještě jednou díky a hodně úspěchů nejen v tradingu,
Tuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den,
stáhl a nainstaloval jsem si TOS a začal se ho učit dle videotutoriálu zde na webu. Ale všiml jsem si, že když si pan Podhajský (nebo Nesnídal, nevím, který z nich mluví) TOS otevřel, měnily se mu vlevo uprostřed údaje na základě pohybů na trhu. Ale u mé instalace tomu tak není. Číselné údaje tam jsou, ale statické. Nezkazil jsem opět něco, jak bývá mým dobrým zvykem? :) Moc děkuji.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

opět přináším pár otázek s prosbou o odpověď. Pročítám ID obchodování, forex, opce...a vzhledem k výši mého budoucího účtu mne napadlo, jestli je vhodná tato stategie:
- začít nejprve opcema (jsou pomalejší, nevyžadují tolik času, snad ideální pro začátečníka)
- postupně si pomocí nich zvyšovat účet pro obchodování ID

No a tak bych se rád dozvěděl, s jak velkým účtem již lze opce začít obchodovat, aby to nebylo pouhé hraní si a bylo reálné nějaké zhodnocování (určitě nemyslím, na miliony ročně...prozatím :)

Pokud by se našel někdo, kdo by mi odpověděl, předem děkuji a přeji pěkný den.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine,

strategie je to určitě dobrá. Takové opční strategie jako Iron Condor jsou nenáročné na čas, mají dobrou úspěšnost a udělají přes 20% ročně.
Minimální účet u brokera Think or swim (TOS) je 3.500 USD. Ale čím více peněz, tím samozřejmě lépe.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď. Je mi hloupé, že se pořád ptám, ale i když hodně čtu, stejně pak cítím potřebu si o tom popovídat. Pročítat vlákna je jistě užitečné a dobré a také to dělám, ale chybí mi možnost "vyklopit" ten svůj začátečnický zmatek a otázky na někoho osobně :) Ale asi to nejde jinak, než se tím prokousat. Kurzy jsou jistě fajn a chystím se, ale tam je moc a moc lidí a asi nebude příležitost se takto otevřít.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Láďo, mohu ještě?

Předpokládám, že jsi kurzy opcí asi absolvoval, jak vyplývá z Tvého příspěvku. V prosinci se chystají I a II za sebou o víkendu. Není to příliš brzy za sebou? Zvládnu to pojmout? Všechny informace? Samozřejmě předtím budu mít nastudované vše co se zde o opcích na finančníkovi dá sehnat a projdu si videotutoriál na TOS, který jsem instaloval.

Z jednoho příspěvku zde jsem pochopil, že někdo na tom kurzu na I byl a hned asi 14 dní po něm začal live. To jde? Není třeba backtestovat? Osobně jsem se domníval, že proncipy jsou stejné i pro opce...tedy ohledně přípravy, tvorby strategie...

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine,

já byl na jedničce a na dvojku jsem nešel, i když byla hned další den v neděli. Opce pro mě byla úplně nová věc, tak jsem si nejdřív přečetl seriál o opcích a prošel diskuze hlavně o iron condoru, který se na jedničce učí a to mi do začátku úplně stačilo.
A na prvním kurzu se učí hlavně 2 strategie Iron Condor, já jsem si je během dvou týdnů obacktestoval a hned jsem je začal obchodovat naživo. Ty budeš mít kurz 12.12., takže můžeš vypisovat první kondory hned následující týden. Ono třeba s jedním kontraktem zas tak moc neriskuješ (cca 200 USD max. ztráta na měsíc) a vyzkoušíš si hned reálné plnění, které se na demu vyzkoušet nedá a v případě opcí je asi zbytečné používat demo. A backtest můžeš dodělat průběžně.
Já plánuji jít na dvojku teď v prosinci, ale přihlášení nechám tradičně na poslední chvíli, protože se mi to teď kříží s jinou akcí, tak ještě uvidím.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Láďo...případně kdokoliv vědoucí :)

prosím ještě jednu otázku. V propozicích ke kerzu Opce I se píše, že je třeba přijít s nainstalovaným TOS a notebookem. Obojí samozřejmě mám, ale jen nevím, jestli je třeba mít notebook s možností připojení k internetu tam na místě. Já mám net jen doma přes kabel. Předpokládám, že díky tomu bude TOS pracovat v režimu online a nevím, zda to bude stačit pro potřeby kurzu.

Moc děkuju a přeju hezký večer.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...