Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodujeme FOREX IV - jak na fundamentální analýzu (1)


Doporučené příspěvky

  • 1 year later...
  • 11 months later...

Potřebuju ekonomický kalendář s daty alespoň dva roky zpátky, který by se dal stáhnout do použitelného formátu csv, txt, xls apod. s možností filtrace a výběr dat typu high impact. Zajímají mě americké trhy a data hýbající s akciovými indexy, hlavně russell 2000.

Chci provést statistickou analýzu toho, jak data z kalendáře ovlivnila trh. Zatím jsem na webu nenašel to pravé. Kopírovat a vkládat každý řádek zvlášť je tak trochu neefektivní.

Předem díky všem zkušenějším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Pokud byl ve Švýcarsku v předchozím období CPI -0,1% a v aktuálním období se předpokládá 0,2 % - tak jak je uvedeno v kalendáři, potom nechápu, jaktože to podle komentáře autora znamená "oživení indexu a možný růst CHF". Přeci CPI je rozdílem spotřebního koše v cenách běžného roku a roku základního (krát 100) a jeho růst je růstem inflace. Situace tedy vypadá tak, že včera byl CPI 99 (tj. -0,1%) a nyní se očekává 103 (tj. + 0,2%), tomu bych já rozuměl tak, že se očekává růstové hladiny a s ním i pokles hodnoty měny. Ale zřejmě se od základu pletu, jen bych chtěl vědět, jako to je...? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

CHIP
Nejprve bych upozornil na takovou drobnost - předmětný EK a komentáře k němu jsou z roku 2005..nyní píšeme rok 2010. Tehdy to prostě analytici a slovutní "pomazaní" tvořící trh viděli tak. Dnes je po krizi (vlastně ještě probíhající s určitými dozvuky a jen s náznaky zlepšení) situace v mnohém diametrálně odlišná. Dříve (2005-2007) např. běžně platilo - lokál ekonomický náznak růstu (např. posílením akciových indexů) znamenal téměř automaticky i růst dané měny. Dnes je to spíše tak, že posilují např. USA indexy DJI, SP500 atd. = dolar klesá - a naopak propady indexů posilují dolar...Dříve šlo téměř vždy při nárustu cen zlata a ropy sázet na oslabení dolaru a posílení eura (a o5 naopak)..ani to už dnes zdaleka tak přesně neplatí...a např. výraz petrodolary prakticky ze slovníků traderů vymizel. Data se dnes zkrátka vykládají úplně jinak než mínus 5 let, trhy reagují na důležitá data často rozporuplně, opožděně a každý si hlídá svůj píseček.. - holt svět se mění..:-).
K tomu CHF, protože se jednalo o inflaci a určitá podobnost tu je i dnes (tehdy platilo, že růst inflace podpoří růst měny). Na "pořádnější" inflaci dnes čeká mnoho vyspělých ekonomik, jako na nový impuls růstu a může znamenat i posílení určitých hlavních měn...Brzdou rozvinutých ekonomik je mj. kmitání kolem nulové inflace a časté propady k deflaci (např. JPY)..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Ahoj SIDe


Našel jsem si kalendář na fxstreet.com a potřebuji trochu poradit protože nevím přesně na co se zaměřit a co spolu párovat aby to dávalo smysl . Když vezmu konkrétní kalendář v článku tak si ce chápu že JPY má očekávaný vývoj - 0,1% Housing Starts ( nevím co to je ale ok) . V té tabulce je několik řádků YPY a několik řádků USD a co s tím ? z půlky je očekávání USD pozitivní a způlky negativní a u JPY zrovna tak na co se tedy mám zaměřit na který řádek ? Bylo by možné vypsat které řádky mne mají zajímat když budu obchodovat třeba USD/JPY tak které řádky z toho kalendáře mi řeknou že má převahu USD a nebo JPY ? A jak poznám že trh udělá to či ono ? Chápal bych když budu sledovat řádky HDP jednotlivých zemí tak asi bude jasné co pohne trhem . Ale tam je tolik řádků že nevím který např u USD nebo JPY má hlavní roly díky za radu s tím ostatním si snad už potom poradím

Díkes Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejhorší je že nevím jak to používat nebyl by nějaký konkrétní příklad ? nevím jak se v tom vyznat proto nevím jak si postavit takovou analýzu když je kalendář( A) s čím to mám zhodnotit co je v takovém případě (B) a co je (C) když budu vědět co s čím pak si už najdu cestu k nějaké analýze . Já vím že to zní asi hloupě ale potřebuji postrčit Potřeboval bych vědět třeba když je úroková sazba USA tak a tak - zaměř se jak dopadne zaměstnanost v Japonsku a pak se zaměř na to co dělá pár USD/JPY ted jsem střelil od pasu ale něco takového bych potřeboval . V člancích od SIDA je pěkně napsané třeba že určitý pár když jde short jde uplně jiný pár většinou stejným nebo přímo opačným směrem to jsou velice potřebné informace a pak už si to člověk může vypozorovat ale s tím kalendářem nevím fakt budu rád za nějaký konkrétní příklad . moc moc děkuji Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je ta pointa tradingu, prist na to ako veci funguju a spravit si vlastny system podla toho. Ja fundamenty neobchodujem a pokial si novacik, ani ti to neodporucam. Je to najrychlesia cesta ako prist o ucet. Na forexe neni nic dane s urcitostou, raz negativny fundament sposobi pohyb 100 pips proti euru, inokedy sa nestane vobec nic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...