Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Technické indikátory: co je to VOLUME


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 47
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

911:

hmmm, tak to jo. Myslel jsem, že neví co to je volume.... což by bylo každopádně kamikaze, nevědět o pojmu volume a live obchodovat, alespoň když si představím sebe :-)

jurie:

pokud obchodujete v IB TWS, nahodíte volume do layoutu takto: configure/global configuration/trading window/default layout a vpravo vyberete volume a dáte add (přihodí se vlevo do shown columns)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,
nevíte někdo, jak interpretovat vytrvale se snižující volume za stejně vytrvale se zvyšujících cen? Např. EDM83 26.-29.4.83. Jediné, co mě napadlo, že volume je okolo 2500, což může znamenat, že je trh snadno ovlivnitelný několika jednotlivci. Existuje i jiná interpretace tohoto jevu?

Před nedávnem jsem četl, že se pomocí volume a cen dají identifikovat obchody hedgerů. Vím bezpečně, že jsem si příslušnou pasáž zvýraznil, abych si to mohl znovu přečíst, až se budu podrobněji věnovat volume, bohužel ji nedokážu nalézt. :-) Nemohl by mě někdo ze zkušenějších popostrčit?
Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 months later...

dobry den,
mam jeden dotaz na hodnotu volume
da se nejak zistit jake bylo volume na urcite cene ?
ked sa vykresluje usecka vykresluje sa aj volume .. lenze usecka je vlastne zmena ceny avsak volume len pribuda .. ked je napriklad rozpetie jednej usecky za povedzme casovy usek 1 hodinu 4 ticky (100-101 pricom jeden tick = 0,25)
da sa nejako zistit ake bolo volume na konkretnych cenovych tickoch?
resp spytam sa inac .. ked sa uzavrie usecka na close .. uzavrie sa aj usecka volume .. znamena to ze close hodnota na volume ma priamy vztah na close cenovej usecky cize close ceny ma volume ktory je close volume usecky?

potrebujem jednoducho zistit vztah volume na konretne ceny po tickoch .. a teda kolko obchodov (zobchodovanych kontraktov) sa udialo na konkretnej cene

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 3 years later...

Som z toho trošku zmätený, môže mi niekto potvrdiť, či to funguje nasledujúcim spôsobom?
Poprípade by som poprosil ešte o nejaké detailnejšie vysvetlenie a o rozpísanie prípadov, ktoré môžu nastať.
Ďakujem

Keď si long a uzavrieš pozíciu, tak sú dve možnosti:
- kontrakt si od teba kúpi niekto, kto chce otvoriť long pozíciu - vtedy sa nezmení OI (zvýši sa volume o 1 ?)
- kontrakt si od teba kúpi niekto, kto chce uzavrieť short pozíciu - vtedy sa OI zníži o 1 (volume sa nezmení ?)

Keď nemáš nič a chceš byť long tak môžeš :
- kúpiť kontrakt od niekoho, kto uzatvára long pozíciu - OI sa nemení (zvýši sa volume v oboch prípadoch o 1 ?)
- kúpiť kontrakt od niekoho, kto otvára short pozíciu - OI sa zvýši o 1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nikto nevie povedat, ako to vlastne funguje? Skusim uviest priklad. Zacina sa obchodny den, za ktory prebehne niekolko obchodnych pripadov. Predpokladajme, ze open interest a volume je na zaciatku dna rovny 0.

1. pripad:
Obchodnik A nakupi 2 kontrakty(vstupi do pozicie long) a obchodnik B preda 2 kontrakty(vstupi do pozicie short).
=> open interest=2; volume=2

2. pripad:
Obchodnik C nakupi 7 kontraktov(vstupi do pozicie long) a obchodnik D preda 7 kontraktov(vstupi do pozicie short.)
=> open interest=2+7=9; volume sa tiez navysi o 7, cize volume=9

3. pripad:
Obchodnik A uzatvori svoju poziciu predanim 2 kontrakov a obchodnik D uzatvori cast svojej pozicie nakupenim 2 kontraktov.
=> open interest klesne o 2 (pretoze sa ako keby uzatvoria 2 kontrakty v pare) => open interest=9-2=7 ... volume sa zvysi o 2, cize volume=9

4. pripad:
Obchodnik E nakupi 3 kontrakty(vstupi do pozicie long) od obchodnika C ktory preda cast svojich kontraktov.
opent interest bude bez zmeny, cize rovny 7 a volume sa zvysi o 3, cize volume=12

Predpokladajme, ze 4. pripadom nastane koniec obchodneho dna, bude na konci dna OI=7 a volume=12?
Ak to je nespravne, tak poprosim o vysvetlenie, co konkretne je zle.
Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...