Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Technické indikátory: co je to VOLUME


Doporučené příspěvky

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 47
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Mozna, ze jsem neco spatne pochopil, ale v clanku je uvedeno:

"Pokud je například denní VOL 1000, znamená to, že v daný den bylo zobchodováno celkem 1000 kontraktů příslušného trhu, nezávisle na tom, kolik na krátkou stranu a kolik na dlouhou."

Me se to jevi jako nesmysl. Vzdyt pocet short a long prikazu musi byt v rovnovaze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky za odpoved, mozna je to jen nestastne napsany, nebo to vazne spatne chapu, ale nekdo kdo ma long pozici ji prece muze prodat jen nekomu kdo jde short. Nemuzu prece long pozici prodat nekomu, kdo chce jit long.
Je to jak s nabidkou a poptavkou. Jde o plneni budoucich kontraktu, tudiz, na zacatku prijde vyrobce (pestitel atd.) se zavazkem(budoucim kontraktem), ze v case x proda dane mnozstvi dane komodity za cenu y. Pokud je na trhu nekdo kdo rekne, ano, ja jsem v case x ochotny za tuhle cenu koupit dane mnozstvi dane komodity, tak se kontrakt zobchoduje a volume stoupne o 1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 trigor: mate naprostou pravdu, napsal jsem uplny nesmysl, omlouvam se.

To, co jsem uplne puvodne mel na mysli je veta "nezávisle na tom, kolik na krátkou stranu a kolik na dlouhou".
Pricemz jsem to myslel tak, ze proti kazdemu vyplnenemu buy prikazu musel existovat take prikaz sell a vice versa. Proto prece musi byt ve volume obsazeny identicky pocet buy a sell prikazu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Keď si long a uzavrieš pozíciu, tak sú dve možnosti:
- kontrakt si od teba kúpi niekto, kto chce otvoriť long pozíciu - vtedy sa nezmení OI
- kontrakt si od teba kúpi niekto, kto chce uzavrieť short pozíciu - vtedy sa OI zníži o 1

Keď nemáš nič a chceš byť long tak môžeš
- kúpiť kontrakt od niekoho, kto uzatvára long pozíciu - OI sa nemení
- kúpiť kontrakt od niekoho, kto otvára short pozíciu - OI sa zvýši o 1

Toto už by malo byť dostatočne jasné :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravim,
chci se zeptat na jednu nejasnost. V navodu Sierry pro volume chart settings sierrachart.com/doc_ChartSettings.html
je psano
Volume Per Bar (Volume Chart): This setting is only for intraday charts. If you want a volume chart then the Number Of Ticks setting must be zero. The Minutes - Seconds setting can be anything. This setting is similar to the Number Of Ticks setting except that [bold] bars are based on volume and not the number of trades. [/bold] With a setting of 100000, each bar will contain at least 100000 shares/contracts of trading. See note below about Volume and Range Charts.

Myslel jsem, ze volume znamena number of trades (pocet obchodu). Muze mi nekdo objasnit pls? diky...
*utr*

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nene, myslim urcite volume chart jako graf.
je to tedy takto??:
tickovy graf zobrazuje kazdy pohyb ticku, kde nezalezi, kolik kontraktu bylo v danem ticku zobchodovano,
zatimco volume graf (dle typu nastaveni - jaky volume ma svicka zobrazit) zobrazuje pocet zobchodovanych kontraktu, kde naopak nezalezi na pohybu jednotlivych ticku, ale zobrazuje celkovy pohyb ceny v ramci svicky.
opravte me prosim, pokud se mylim. (doufam, ze jsem to nenapsal prilis zmatene :-)
*utr*

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

jurie:

zde www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/data-grafy-zdarma.html

už hned na prvním grafu jde vidět volume ve spodní části grafu - pokud máte časový klasický graf, volume je často ve formě sloupců pod daným úsekem. Někdy musíte volume před vykeslením grafu zadat (myslím tím, zadat, že chcete také vidět volume, třeba zde sites3.barchart.com/pl/vsn/cc.htx )

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...