Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: CESTA DO HLUBIN PSYCHOLOGIE OBCHODOVÁNÍ V. - podvědomí vs. obchodování


Doporučené příspěvky

  • 1 year later...
  • 3 týdny později...

Zdravím traderskú verejnost,


Rozhodol som sa sem pridat niekolko výberov článkov z kníh ktoré som čítal a taktiež nejaké príklady z praxe týkajuce sa práce s podvedomím. Pointa je dávno známa ...celý neúspech a úspech je už vopred v naších hlavách....technika obchodovania je až na druhom mieste (samozrejme nemenej dôležitá).

Možno viacerí poznáte príbeh študenta ktorý vyrátal "nevypočitatelnú rovnicu"ktorú nevedeli vyrátať najlepší matematici sveta....prišiel na prednášku matematiky ako posledný a videl na tabulu napísanú rovnicu a tak v domienke že ide o domácu úlohu si ju opísal a cez víkend si nad nou lámal hlavu a nakoniec po 3 dnoch ju vyrátal !!! Prišiel do školy dal učitelke vyrátanu rovnicu a tá sa nezmohla na slovo. Ked mu povedala že to bol príklad nevypočítatelnej rovnice tak sa chudák ospravedlnoval, že on nevedel že to má ostat nevyrátané :) Jednoducho mu to nepovedali.......

Do Vašej pozornosti odporúčam knihu Sylvová metóda pre podnikatelov. Je v nej zaujímavá štúdia ako skupina "sylvovcov" nejakú dobu ovplivnovala rast vybraných akcii na trhu s fenomenálnym výsledkom. Ked si všetci v dannom čase spoločnou technikou začali predstavovat rast dannej akcie tak skutočne stúpala a ked zase začali s predstavami poklesu tak začala klesat a tak sa hrali na burze niekolko týždnov a slušne na tom zarobili. Čiže pre zmenu oni diktovali trhu a nie trh im!!! Čo je trh?.....kolektívne vedomie , masa ludí a myslenie ludí sa dá lahko ovplyvnovat to sa už X krát dokázalo.

Dalšia kniha ktorú som už dávnejšie čítal , ale neviem si spomenút na názov lebo bola len požičaná a pochádzala zo 60-tych rokov sa týka práce s podvedomím a predpovedanie pohybu trhu , výťaza v konských dostihoch a podobne.
Uvedenou technikou pracuje aj svetoznámi miliardár Szoros ktorý na špekuláciach s menami zarobil obrovský majetok.
Princíp je v podstate jednoduchý , ale u každého funguje inak a zase sme u toho, že všetko je v naších hlavách.
Postup: V prvom rade si musíte zadefinovat jednotlivý symbol pre jednotlivý výsledok, použijem príklad z knihy kde bolo symbolom Jablko.
Požiadate nikoho dôveryhodného, známeho aby Vám s tým pomohol a nemyslel si pri tom , že Vám už načisto preskočilo.. :) Nesmiete mu povedat o čo ide len mu poviete , že vo chvili ked ho o to požiadate predstaví si okamžite vec ktorú mu poviete a bez rozmýšlania, skrátka prvé čo ho napadne.
Poviete mu nech si predstavi jablko a hned musí odpovedat aké je ...velke, male, zelene atd do detailov nech ho opíše skrátka musíte ho zamestnat a odviest pozornost. Potom mu položite okamžite druhú úlohu a to nech si predstaví druhé jablko hned vedla neho. Tak isto musí odpovedat okamžite bez rozmýšlania prvé čo ho napadne..ako vyzerá či je väčšie, menšie, červivé..rovnaké a podobne. Ked je druhe jablko menšie..cena bude v dannom časovom rámci klesat, ak je rovnaké pôjde trh do strany a ak je väčšie cena bude stúpať. Takto úspešne dlhodobo predpovedali účastnici kurzu vývoj ceny zlata na svetových trhoch.
Prečo máte požiadat druhú osobu, ? Lebo je nezaujatá a nieje pod tlakom, ako náhle vie čoho sa predmetná pomoc týka , môže si na podvedomej úrovni vymýšlat lebo má informáciu z televízie, že zlato rastie atd.
Podobným spôsobom predpovedali aj vývoj ceny striebra a trader ktorý tento výskum (pokus) financoval zarobil na to značný majetok nakolko mu predpovedali vývoj cena niekolko mesiacov......avšak pod tlakom obrovského úspechu bol unesený a chcel sa osobne podakovat účastníkom projektu za ich spoluprácu. To však nemal robit , lebo už na prvý pohlad im bol nesympatický a vytvorili si voči nemu akýsi blok v hlave a ked vedeli pre koho pracuju ...začalo im to íst dole vodou a to čo zarobil zase prerobil....zase sme" v hlave "!!!

Szoros uvádza, že ako techniku výstupu si naoprogramoaval bolest v pravom ramene, ked ji pocíti (neznamená že ked si narazí rameno hned uzatvára pozície) prehodnotí otvorené pozície a čo aj pri najmenšej pochybnosti pri jednotlivom obchode pozíciu zavrie a údajne mu to funguje perfektne. Telo môže dávat signály tak isto, len to treba vediet čítať.

Dalši príklad úspešného obchodníka s akciami.
Každé ráno si prechádzal vybrané akcie pre obchod a uvedenou technikou predpovedania trhu si ich vyberá. Jedného rána si v pracovni sadol do kresla a zrazu ho napadla predstava zajaca ako ide na lyžiach dole prudkým svahom....na prvý pohlad (úvahu) hovadina jak mraky. Potom sa tým nezaoberal a nakupoval akcie ktoré mali najlepši raiting a medzi firmami bola aj nová menšia spoločnost s názvom Rabitt (Zajac), tak si spomenul na tu víziu , preto akcie tejto spoločnosti nekúpil. Neskôr tie akcie začali rást a tak lutoval svoje rozhodnutie , ale v zápätí začali prudko padat dole (zajac sa lyžoval dole prudkým kopcom!!!) a tak si zachránil peniaze.

Dalši príklad z uvedenej knihy:

Je tam test kde máte uhádnut výtaza dostihov spomedzi 9-tich koní a sú tam uvedene ich mená. Mená sú ale až na druhej strane a výsledok na dalšej dole hlavou aby ste nešvindlovali. Pri čítani prvej strany o úlohe ma napadlo meno MERLIN a ked som otočil na druhú stranu žiadne také ani podobné meno tam nebolo a tak som si povedal že zas som sa dal nahovorit na nejaku volovinu, ale ked som otočil na dalšiu stranu tak ma po chvíli zmrazilo a pochopil som ako to funguje.... Meno výtaza bolo Indiánsky chodník , a na druhom mieste skončila kobyla s menom Mery (druhu čast mena si už nepamätám , ale to nieje podatatné) Všimnite si slovo MER- L"IN" -skratka prvého mena výtaza Indiansky chodník a druhe MER-skrátka ...Mery !!! Bolo to však prehodené čiže treba vediet symbol správne pochopiť .Teda nevediac o tom som uhádol výtaza aj meno druhého v poradí.
Podvedomie k nám hovorí v symboloch a skratkách a tie treba vediet správne vyložiť. Deti sú až do svojo myslím 7 roku života permanentne v hladine ALFA a poto sa ich schopnost vytráca. V hladine ALFA sme vnímavejší a vieme programovat svoje myslenie podla potreby . Ked dietatu poviete "Neskáč do tej mláky!!! ono tam skočí aj tak a čim viac to opakujete tým viac tam skákmat bude...prečo? Pretože prima informácie na podvedomej úrovni a podvedomie ako také príma len slová v základnom tvare bez prípony atd. Teda ak dietatu poviete Neskač ono si pamätá le SKAČ to "NE" už neberie lebo to nieje základ slova. Slovo sa skladá so slova NE a SKAČ , preto musíte pri programovaní používať základné tvary slov čo najjednoduchšie . Podvedomie je ako dieta a berie len základne tvary...podstatu slova. Teda nebudete si programovať " Nechcem prerobit na burze" lebo podvedomie vynechá "NE" ....a máme vymalováno.. :)

Táto technika funguje na dlhších TF 1 hod a viac, lebo ak chcete odpoveď na 3 min grafe tak je tam aj rast aj pokles...stačí že sviečka druhá v poradí je má Open vyššie ako prvá, ale zavrie nižšie ako prvá. Teda odpoved nie je jednoznačná. Potrebujete sa zameart na dlhšie trendy a nekomplikovat to ešte požiadavkou na konkretnu cenu . Dá sa aj to (ja to bohužial neviem), ale to je už pre značne pokročilých "programátorov podvedomia" Zatial Vám musí stačit úspešne určit trend a jeho obraty. Tak ako pri OS aj tu je určitá úspešnosť , ale v priemere to je pre "netrénovaneho" cca 30% a zbytok sú "falošné signály" Falošný signál dostanete vtedy ked prerušíte okamžitý tok myšlienok zastavíte sa a vtedy začína fáza vedomého myslenia...čiže vymýšlania.
Môžte sa pokúsit aj bez pomoci druhej osoby o správne odpovede a aj ich dostanete , len nesmiete byt zaujatý a pod tlakom. Je zbytočné sa o to pokúšat ked ste v otvorenej pozícii long a vy dúfate že to pôjde hore...to už podvedome ovplyvnujete výsledok. Najlepšie je pripravit si obchod deň dopredu bez tlaku.
Posledný príklad ako sa môžte dopracovat aj k vstupnej cene , alebo času pre vstup.
Pri začatí toku myšlienok Vás môže napadnúť napríklad obchod s topánkami , kde ich vidíte v regáloch a zrazu Vám padne zrak na jedny s cenou napr: 1250 Sk tak to je vstupná cena pre danný trh...pokial tam taká cena je a dáva zmysel, alebo môžte vidiet hodinky s nejakým časom....Zapisovat si musíte všetko, čo Vás napadne aj ked to nedáva na prvý pohlad zmysel a potom to začnete vyhodnocovat a dopracujete sa k možnému modelu výsledku. Samozrejme keby to bolo jednoduché a jednoznačné tak sme všetci milionári......a kto by na nás pracoval:-))
Nemôžete slepo následovat svoje domnienky pokial to nemáte dôkladne natrénované a musíte prihliadat aj na obchodný plán a indikátory.
Tomu koho to zaujalo nech to pomôže a kto si o tom myslí svoje .... taktiež prajem úspech.



Good luck



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator028!

....Doteraz som si myslel, ze sa s tymito vecami zaoberam sam na tomto fore ( ja uz od 1991 ), ale ako vidim a som prijemne prekvapeny, je nas tu viac .o)

Inak co sa konkretne meditacie tyka, k nej ma priviedla prave kniha o Silvovej metode, a v zaciatkoch, ked to bolo premna nieco uzasne noveho (ved to bolo kratko po sociku kde nic podobne som nikdy necital) tak vtedy som to aplikoval pravidelne, uplne som bol do toho zazraty. Napriklad som si s tym pomohol aj k mojej vtedajsej priatelke (dnes uz moja manzelka), ...ale aj v mnohych inych situaciach - a skutocne to funguje!
Nanestastie som to na niekolko rokov prerusil, ale pred 3 -4 rokmi som sa ktomu vratil a znova to aplikujem, aj ked s malymi obmenami. S tym je to vsak rovnako ako so vsetkym, totiz treba dodrzat pravidelnost,...a vtedy clovek napreduje neskutocnym sposobom. A samozrejme tiez to skusim na trhoch, takze sem mozeme vsetci prispievat so svojimi skusenostami a uspechmi :o)

Pokoj ducha a cistotu mysle prajem kazdemu ! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

tak sme sa stretli aj tu na spoločnej vlne ? Som rád, že nebudem sám keby niekto túto netradičnú "anlízu" trhu považoval za hodnu návštevy psychiatrie :) :) :)

Vedel by som o tom písat z vlastej praxe reálne veci ako to fungovalo a funguje , ale zatial to nechám tak .....
Silvovku som absolvoval aj ja a vážne som sa tým zaoberal a zaoberám s velmi dobrými výsledkami. Nechcel som tomu verit tak som sa prihlásil asi pred 10 rokmi na takýto kurz , aby som to vyskúšal a "spadla mi sánka" ked som vedel do detailov opísat človeka ktorého som v živote nevidel na vzdialenost 30 km (vzdialenost nerozhoduje)a to aj s jeho zdravotným stavom vrátane zranení ktoré mal.....určite vieš o čom píšem a ako sa to robí.

Pri technike komunikácie s podvedomím nepotrebuješ doslova Alfa hladinu, stačí ti kľud a rýchlo písat bleskové myšlienky ktoré ta napadajú, na dannú otázku nesmieš sa zastavit, lebo potom už prechádzaš do fázy vymýšlania a toho čo by si"chcel"počuť.vedieť. To je vlastne to o čom si mnohý myslia že je to sci-fi a že to nefunguje, lebo nerozlišujú medzi odpovedou podvedomia a medzi vlastnou fantáziou.

Na záver pre ostatných , určite sa Vám viackrát stalo že ste mysleli na nejakého človeka a ten v zápätí prišiel k Vám , alebo ste ho stretli..... obvyklá fráza....a práve som na teba myslel , nemohol som radšej mysliet na tisícku.....Vy ste na toho človeka nemysleli ......podvedomie Vám dalo avízo o jeho príchode...



Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar Gladiator !

Dnes su ludia vcsinou pragmatici, aj ked sa nie je comu cudovat v tejto dobe, pretoze.......no toto urcite nebudem rozoberat ako je zivot kruty, tazky a cojaviem aky este!

Mozno tu nebudu ludia so mnou suhlasit, ale podla mojho nazoru sa da zit uplne uzasnym, naplanovatelnym zivotom v pohode, vo financnej dostatocnosti, zdravi a so skvelymi vztahmi!!! o tomto som dnes uz uplne presvedceny a nikto a nic ma nepresvedci o opaku!!! Silvova metoda programovania mysle (a meditacia vseobecne) je velmi dolezitou a ucinnou sucastou techniky na zmenu zivota k takemu aky chceme. v poslednom obdobi stale viac praktizujem meditaciu, citim sa pokojnejsi, vyrovnanejsi aj co sa tyka konkretne mojho vztahu k trhom ( byvala moja prilisna horlivost a pocetnost v obchodovani) Jednoducho je to nieco, co cloveka posunie do uplne inej dimenziem zmyslania, pocitov a pohladu na svet. K tomu by som ale rad doplnil este nieco. Nikdy sa mi zatial nepodarilo zmenit svoj zivot len uprimnym zelanim alebo len meditaciou. To obdobie ked som si myslel ze je to tostacujuce a ocakaval som od toho zazraky, bolo mojim najsmutnejsim a najprerabkovejsim! To znamena ze meditacia by mala byt ako jeden z nastrojov, pomocou ktorych si clovek ujasni co chce, ujasni si svoju cestu ktorou chce kracat, dalej mu pomoze zmenit svoje negativne zvyky, kotre ho obmedzuju (napriklad necinnost, odkladanie vsekych zalezitosti na zjtra, strach urobit prvy krok a podobne) a neposlednom rade v konkretnych situaciach akymi su urcenie buduceho trendu a podobne.
Dolezita je : pravidelnost a jednoduchost. Vsetko treba robit co najjednoduchsie. A vysledky su potom velmi, velmi uspokojujuce! ALE! hlavne ciny su tie, co nas dostanu z bodu A do bodu B. a na tie vela ludi zabuda.

Pokoj ducha a cistotu mysle prajem kazdemu ! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to opius
zdravim,posledni dobou se taky zacinam cim dal vic zajimat o psychologii,zaujal me tvuj clanek psal si o silvovej metode,nikdy sem nic o tom neslysel,tak jsem nazhavil net a nasel tam jmeno Jose Silva,predpokladam ze je to asi on o kom jsi psal.Nasel jsem od nej 2 kniky v cestine :ultramind ESP systém a Silvova metoda Kontroly mysli,pokud je to ten autor o jakem jsi psal muzes doporucit jakou knihou zacit,nebo jestli to neni ono tak jestli tedy muzes upresnit autora,popripade koukam ze mas asi zkusenosti a mas uz neco precteneho o psychologii,tak treba muzes jeste nejaky jiny knihy doporucit. zatim dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas !

to binyxxx:

Podla toho co si napisal, tak asi este nemas skusenosti s meditaciou (do toho patri aj Silvova metoda). Neber moje nazory za svete, ja som len napisal moj pohlad na vec na zaklade mojich doterajsich skusenosti. Radim ti vyskusat a uvidis sam.
Co sa samotnej meditacie tyka, par postrehov (alebo dobrych rad podla mojich skusenosti) :
1*/ Aj s nou je to podobne, ako ked sa zacne clovek zaoberat napriklad s tradingom. Prechadza niekolkymi fazami.
Prvou fazou je, ze sa o tom dozvie, zacne zbierat informacie, najde si zdroje roznych postupov a metod. Druhou fazou je, ked zacne praktizovat, s roznimi uspechmi, isty cas pravidelne, potom mnoho ludi ochladne voci tomu a zabudne na to. Tretou fazou (do ktorej sa dostanu vytrvalci) je, ked clovek uz ma dost prakt. skusenosti a postavi si nejaky sistem postupov na zaklade vyselektovania medzi viacerimi podla toho, co mu najviac vyhovuje (napriklad Silvova metoda - konkretne postupy na jej zaklade, su len jednou moznostou z mnohych tisicok)
2*/ Samotna meditacia tiez ma urcitu strukturu: Clovek si musi najst vhodny cas kedy to bude praktizovat ( pre zaciatocnika najlepsie pred spankom, alebo po zobudeni, ked ma telo uvolnene a mysel cistu) teda musi to byt cas, ked ma clovek pokoj a nesuri ho ziadna uloha, ktoru este musi stihnut...Skusenejsi jedinci to dokazu v podstate kedykolvek. Takze vhodny CAS.
Dalej musi mat vhodne miesto a podmienky. Malo by to byt miesto s co mozno najmensim hlukom alebo inymi rusivymi vplyvmi (idealne sam v miestnosti). Tiez je vhodne pritmie v miestnosti alebo uplna tma ( svetlo cloveka zobudza a je tazsie sa dostat do polospanku) a samozrejme zbytocne rusenie mobilom tiez neprispieva k pohode,...takze vypnut...Takze vhodne MIESTO. Dalej poloha pri meditacii, komu co vyhovuje viac, mozno pri tom lezat, pohodlne sediet oprety, alebo (pre ohybnejsich) sed v Lotosovom kvete.....tu sa jedna skutocne len o co mozno najpohodlnejsiu polohu...
3*/ Pri meditacii clovek uvolnuje telo, potom uvolnuje mysel. Ked sa uvolnuje telo, deje sa to za pomoci mysle, ktora sa tym padom sustreduje. Zaroven tak dochadza k uvolnovaniu mysle. (je to velmi prijemna skusenost hlavne pre zacinajucich).
Potom (po dosiahnuti urciteho uvolneneho stavu) clovek zacne pracovat prave myslienkami. Presne postu tu nemozem opisat, pretoze by z toho bola kniha, preto doporucujem si precitak knihy s touto tematikou alebo web, kde je mnozstvo postupov.....A v podstate je to asi vsetko. Ostatne zale na konkretnom cloveku. Podobne ako v tradingu, ...toto su zaklady, ktore podla mna dokaze zvladnut vacsina ludi. To ostatne je uz nadstavba, ktora zalezi na kazdom zvlast, co s tym spravi, kam to az dotiahne, nakolko to vybuduje...

Este by som upozornil na zaciatocnicke chyby:
Meditacia nie je o nasilnom myslienkovom procese. Nic nerobit nasilu! To uz potom nie je meditacia.
Trpezlivost je dolezita. Neda sa to urychlit. Nie je co urichlit. Meditacia - to je samotny proces ked sa clovek nauci ovladat svoje telo a hlavne mysel!
Meditacia, to nie je len stav, ked do cloveka mozu bodat nozom a nic neciti (vid. budh. mnisi)...Meditacia je aj to, ked si clovek sadne, oprie o stolicku, uvolni sa a na minutku -dve "vypne"
Rozvijajte si svoju predstavivost! To je podla mna najdolezitejsou sucastou! Uroven predstavivosti je aj skvelym indikatorom toho, v akom je clovek psych. stave. Dokonala predstavivost je ta, ked clovek dokaze svojim predstavam uverit a doverovat im! ....vtedy totiz dokaze v myslienkach vybudovat svoj zivot, celu svoju buducnost, ktorej ked veri...............stane sa skutocnostou! ...... asi o tom to cele je..... ;)

Pokoj ducha a costu mysel kazdemu. :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas!

Okrem knih by som doporucil tiez nahravky, kde su nahovorene relaxacne cvicenia, kde vas uvedu do hladiny alfa a roznymi sugesciami sa da zvysit sebavedomie, koncentracia, ..a vela dalsich veci. Uprimne, zatial som na moznost ich zakupenia na nejakej stranke (ako audio book ) nenatrafil, ale mozem doporucit rozne fora, kde su nahravky stiahnutelne (skor si myslim ze nelegalne...napriklad superforum.sk/hovorene slovo/ rozvoj osobnosti) ale to je na rozhodnuti kazdeho jedinca. Tieto nahravky maju vyhodu, ze ich pouzivanie je pohodlne, v podstate sa clovek len uvolni a pocuva. Kto sa chce ale dostat dalej, musi na sebe pracovat viac.

S pozdravom :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...