Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Koupím profitabilní obchodní systém, zn. levně


Doporučené příspěvky

  • 4 years later...

Dobry den,

mel bych dotaz primo na autora clanku. Pokud v clanku pisete o tom, ze hledani "svateho gralu" je nesmysl (s cim beze sporu naprosto souhlasim) a ze najit takovy obchodni system, ktery nam zaruci velmi dobrou pravdepodobnost zhodnoceni penez na nasem konte, je temer nerealne, pak se musim zeptat, co si mam myslet o vasem obchodnim systemu FinWin. V popisu Vaseho systemu uvadite, ze je u nej velmi vysoka uspesnot a radite tento system hojne pouzivat. Alespon pro mne to znamena velky protiklad, kdyz nekde pisete, ze trvale profitujici OS neexistuje a jinde je zas navod, jak tento system (Vas system) je rozumne pouzivat. Znamena to tedy, ze system FinWin by se dal povazovat za tento "svaty gral" o kterem jste tvrdil, ze ho neni mozne nalezt.
Rozhodne nechci, aby tento prispevek vyznel tak, ze se snazim pospinit praci, kterou zde na Vasich strankach tvorite. Vase stranky a veskere informace, ktere na nich uvadite jsou pro mne velice prinosne a uzitecne. Rozhodne si cenim toho, co pro ostatni tradery delate a jak se nam vsem snazite poskytnout co nejvice informaci o vsem, ceho se trading tyce. Ja osobne jsem se velmi z techto stranak naucil a doufam, ze stale zde budu objevovat nove veci, ktere me budou posouvat dale a dale. Proto opravdu neberte muj dotaz jako kritiku nebo snahu nekoho shodit. Je to jen vec, ktera jak uz jsem napsal si protireci a ja bych jen chtel pochopit, jak je to tedy vse mysleno.

Dekuji za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jakop:

Je prostě třeba říci, že systémy typu FinWin mohou fungovat, ale nedají se "koupit" ve formě obchodních signálů, je třeba se je "naučit", tzn. zaplatit si kurz a pak je buď používat tak, jak je autoři prezentují, nebo si je "ohnout" k obrazu svému. Toto fungovat může. Black-boxy, už z principu zmiňovaném v článku, napoak fungovat opravdu nemohou ;-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido: Ahoj. Máš pravdu, že se tím dá zakrýt všecko. Každopádně v případě finwinu to znamená, že nemůžeš jenom tak vzít vstupní patterny a začít je sázet jeden za druhým. Pak to bude ztrátové. Musíš si dát velkou práci se zkoumáním trhu, systému a sám sebe. Musíš pochopit, jak funguje trh a jak fungují patterny finwinu. Na čem jsou založené, jakou mají logiku. A potom pochopíš v jakých situacích na trhu je použít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v podstate súhlasím, len som chcel povedať že diskréčny systém sa nedá objektívne overiť (je to niečo ako náboženstvo, dá sa len veriť, alebo neveriť). Nie je problém navrhnúť múdro sa tváriaci systém a keď to niekomu nepôjde, tak to nemá nakoukané (viera nebola dosť veľká.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kviido:
Diskrecni system se da overit tak, ze ho budes obchodovat. Odpovednost za to musi kazdy nest sam.

S virou to sice ma co delat ale s virou v sebe sama, ve vysledky backtestu a papertradingu. Vsude najdes upozorneni, ze vysledky nejsou zarucene, mohou nastat ztraty a za obchodovani je zodpovedny kazdy sam. To nechapu jako snahu autoru vyhnout se odpovednosti ale jako popis reality. Diskrecni obchodovani je komplexni cinnost a technicka pravidla pro vstupy a vystupy z obchodu tvori jen jeji cast. Napr. psychologicke aspekty ovlivnuji obchodovani minimalne stejne jako technicke parametry a postup, jak se je naucit zvladat se da jen tezko shrnout do univerzalnich pravidel platnych pro kazdeho. Kazdy jsme jiny a co pro jednoho spolehlive funguje, muze u jineho vest ke ztratam. Zasluhy i vinu na tom ma kazdy sam za sebe, prenaset je na kohokoliv jineho nikam nevede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...